Ziraat katılım satılık gayrimenkuller
Ziraat Katılım satılık gayrimenkuller

Ziraat Katılım satılık gayrimenkuller, teklif yöntemi ile yeni sahiplerini bekliyor. En yüksek teklifi veren kişiler; arsa, işyeri ve daire gibi gayrimenkullerin sahibi oluyor. Bankalardan satılık gayrimenkuller çevrelerindeki muadillerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı olduğundan yoğun ilgi görüyor. Ziraat Katılım satılık gayrimenkuller hakkında merak ettiklerinize yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat katılım satılık gayrimenkuller
Ziraat katılım satılık gayrimenkuller

Ziraat Katılım Gayrimenkul Satışı

Ziraat Katılım Bankası, müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Araç ve konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde ise ödemelerin garanti altına alınabilmesi için müşterilerden kefil veya ipotek istenmektedir. Bu tür durumlarda özellikle yeni alınacak gayrimenkuller ipotek altına alınmakta ve borçlu kişi borcunu ödedikten sonra ipotek kalkmaktadır. Borcun ödenmediği durumlarda ise banka, yasal süreç başlatabilmektedir.

Ziraat Katılım satılık gayrimenkullerin büyük bir çoğunluğu, yasal süreç sonucunda borçlulardan alınan gayrimenkullerdir. Bankalar, yasa gereği farklı bir iş kolunda faaliyet gösteremediğinden kendi himayeleri altına giren gayrimenkullerin bir süre içerisinde satılması gerekmektedir. Bu nedenle Ziraat Katılım Bankası, teklif yöntemini kullanarak elde edilen gayrimenkullerin satışını gerçekleştirmektedir.

Ziraat Katılım başta Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki il ve ilçelerde gayrimenkul satışı gerçekleştirmektedir. Müşteriler gayrimenkulleri diğer örneklerine kıyasla çok daha uygun fiyata ve avantajlı şekilde satın alabilmektedir.

Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Ziraat Katılım satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için bazı adımlar takip edilmesi gerekmektedir. Müşteriler satılık gayrimenkulleri Ziraat Katılım Bankası’nın kendi sitesinden veya intengo.com’dan görüntüleyebilmektedir.

Ziraat katılım gayrimenkul satışı
Ziraat katılım gayrimenkul satışı

Ziraat Katılım satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

 • Ziraat Katılım Bankası’nın internet sitesine giriş yapılır.
 • Sayfanın en alt kısmında bulunan “Gayrimenkuller” seçeneğine tıklanır.
 • Bu sayfada gayrimenkuller listelenmekte ve fotoğraflarının yanı sıra detaylı açıklamalara yer verilmektedir. Kişi, gayrimenkullere teklif verdiğinde tüm bu açıklamaları kabul etmiş sayılmaktadır. Bu nedenle bilgilerin detaylı incelenmesi önerilmektedir.
 • Alıcı kişi, teklif vermek istediği gayrimenkulün yanında bulunan “Detaylı İncele” butonuna tıklayarak teklif sayfasına gidebilir.
 • “Teklif Ver” seçeneğine tıkladıktan sonra ise ad soyad ve telefon numarası gibi bilgileri ekleyerek teklifinizi iletebilirsiniz.
 • Kişi, gayrimenkul için belirlenen teminat bedelini bankanın gönderdiği hesaba yatırmalıdır.
 • Teklifiniz kısa süre içerisinde değerlendirildikten sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Ziraat Katılım Bankası İntengo ile Gayrimenkul Satışı

Ziraat Katılım Bankası, İntengo ile iş ortaklığı yapmaktadır. Ziraat Katılım satılık gayrimenkullere intengo.com’dan da ulaşabilirsiniz.

İntengo ile Ziraat Katılım gayrimenkullerine teklif verebilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir:

 • İntengo’nun Ziraat Katılım Bankası sayfasına giriş yapınız.
 • İlk olarak İntengo’da üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik başvurunuz onaylandıktan sonra belirttiğiniz cep telefonu ve mail adresinize sisteme girmek için kullanacağınız şifreniz gönderilmektedir. Bu aşamadan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Ziraat Katılım satılık gayrimenkuller arasından teklif vermek istediğinizin üzerine gelerek “Teklif Ver” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir gayrimenkul için ilk teklif verildiği anda ihale süresi işlemeye başlamakta ve tüm müşteriler tarafından görüntülenmektedir.
 • Bu süreçten sonra gayrimenkul için belirlenen teminat tutarı banka hesabına yatırılmalıdır.
 • İhale bitiş süresine 30 dakika kala yeni bir teklif yapılır ise süre 30 dakika daha uzatılmaktadır. Son 30 dakika hiçbir teklif gelmez ise ihale sona ermekte ve en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Konut Kredisi Çekme Şartları Nelerdir? Nasıl Çekilir?

Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkullere Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir mi?

Ziraat Katılım Bankası tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullere, muhammen bedelin altında teklif verilememektedir. Muhammen bedeller ekspertiz tarafından belirlenmektedir. Muhammen bedelin altındaki teklifler geçersiz sayılmaktadır.

Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Ziraat Katılım’dan satılık gayrimenkulleri yerinde görebilmeniz mümkündür. Banka veya İntengo yetkilileri, uygun bir saat belirleyerek gayrimenkulü yerinde görmenize olanak sağlamaktadır. Randevu için 0850 220 50 00 numaralı Ziraat Katılım müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkul İhalesinde Hangi Belgeler Gereklidir?

Ziraat Katılım Bankası’nın yürüttüğü ihalede hizmet sözleşmesi ve ihale katılım bedeli dekontunun yanı sıra gerçek kişilerden nüfus cüzdan fotokopisi; tüzel kişilerden ise geçerli imza sirküleri, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi istenmektedir.

Ziraat Katılım Gayrimenkul Satışında Fatura Kesilir mi?

Ziraat Katılım da dahil olmak üzere tüm bankalar verdikleri hizmet veya satışlar için fatura yerine dekont düzenlemektedir. Ziraat Katılım gayrimenkul satışında da alıcıya dekont verilmektedir.

İhale Katılım Bedelini Ödedikten Sonra Tüm Gayrimenkuller için Teklif Verilebilir mi?

İhale katılım bedeli, her gayrimenkul için ayrı ayrı talep edilmektedir. Farklı gayrimenkullere de teklif vermek isteyen kişinin ayrı ayrı ihale katılım bedeli ödemesi gerekmektedir.

İhale Katılım Bedeli İade Edilir mi?

İhale katılım bedeli aşağıdaki durumlarda iade edilmektedir:
İhale katılım bedelini banka hesabına yatırmış olmasına rağmen hiçbir teklif verilmemesi,
İhalenin iptal edilmesi durumunda,
Kişinin ihaleyi kaybetmesi durumunda katılım bedeli iade edilmektedir.

Ziraat Katılım Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınır mı?

Ziraat Katılım gayrimenkul satışı sadece peşin ödeme ile gerçekleşmektedir. Taksitli veya vadeli satış imkanı bulunmamaktadır. Ancak müşteriler Ziraat Katılım konut kredisinden yararlanarak ödemeleri vadeli şekilde yapabilmektedir. Konut kredisi başvurusu banka şubelerinden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığından yapılırken sonuçlar olumlu veya olumsuz olacak şekilde müşteriye bildirilmektedir.

Ziraat Katılım Gayrimenkul Satışında KDV Ödenir mi?

Ziraat Katılım Bankası tıpkı diğer bankalar gibi KDV mükellefi olmadığından KDV ödenmemektedir. Kişinin sadece ihale bedelini ödemesi gerekmektedir.

Ziraat Katılım Gayrimenkul Satışında Tapu Masrafı Kime Aittir?

Ziraat Katılım gayrimenkul satışında tapu masrafı alıcı kişiye aittir. Satış işlemi tamamlandığında banka yetkilileri ile alıcı bir araya gelerek tapu işlemlerini bitirmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir