Kredi ve Finans Portalı

Ziraat Bankasından Satılık Daireler

Ziraat Bankası icra yoluyla temin ettiği gayrimenkulleri teklif usulü ile satışa çıkarmaktadır.Bu yazımızda Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullere başvurunun nasıl yapılacağı , ihalelere nasıl katılımın nasıl yapılacağı , tekliflerin nasıl verileceği , gerekli evrakların neler olduğu, ihale ile alınan evde konut kredisi kullanımı ve birçok konu hakkında merak edilen soruları cevaplayacağız.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan taşınmazlara teklif verebilmek için Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunulması ,bankanın vereceği Gayrimenkul Satış Şartnamesinin imzalanması,  teklif verilecek taşınmazın muhammen bedelinin %6 sının teminat olarak yatırılması gerekir.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

Başvuruda bulunan gerçek kişiler için nüfus cüzdanı fotokopisi, tüzel kişiler için gayrimenkul edinme yetkisi olduğunu gösterir Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirketi temsil eden kişilerin temsil belgesi, ve temsile yetkili kişilerin noter onaylı imza sirküleri bulunması gerekir.

Teklifler Nasıl Yapılır?

Şubeye yaptığınız başvurular gerekli kontrollerin ardından onaylandıktan sonra sisteme giriş için gerekli olan şifreniz sisteme kayıtlı telefonunuza ve  e posta adresinize iletilecektir.Kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra teklif vermeye başlayabilirsiniz.Kullanıcı adı gerçek kişiler için TC kimlik numarası , tüzel kişiler için vergi numarası olacaktır.re

İhaleler Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yaptıktan sonra ihaleye çıkarılan taşınmazları görüntüleyebilirsiniz.İhaleye sunulan taşınmaza verilen ilk teklifin ardından ihale için belirlenen geri sayım başlayacaktır.İhale için teklif vermek isteyen müşteriler ihale süresi içinde ihaleye katılabilecektir.İhale süresinin son  30 dakikası içerisinde yeni teklif gelmemesi durumunda ihale sonlanacak ve en son teklifi veren kişi ihaleyi kazanacaktır.İhale bitiş tarihine 30 dakikadan az kala yapılan her teklifte ihale süresine 30 dakika ilave edilecektir.İhale için belirlenen başlangıç bedelinin altında teklif yapılamayacaktır.İhale satış bedeline ayrıca KDV ilave edilmeyecektir.

İhaleye belirlediğiniz üst limite kadar otomatik teklif artırma talimatı verebilirsiniz.Verdiğiniz tekliften daha yüksek teklif verilmesi halinde minimum teklif artışı tutarında otomatik olarak daha yüksek teklif verebileceksiniz.

Ödemelerde Kredi Kullanılabilir Mi?

Banka tarafından satışa sunulan gayrimenkullerin ödemelerini Ziraat Bankası veya başka bir bankadan kredi kullanarak yapabilirsiniz.Bu durumda gayrimenkul değerinin %25 ‘ini peşin olarak vermeniz gerekmektedir.Daha detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Gayrimenkuller İle İlgili Detaylı Bilgi Alabilir miyim?

İhaleye sunulan gayrimenkuller ile ilgili bilgiler ilanda yer alsa da bu bilgiler genel bilgi niteliğinde olup banka tarafından taahhüt içermez.Araştırma talep sahibi tarafında yapılmalıdır.Ayrıca gayrimenkulleri ilgili banka şubesi aracılığıyla görebilirsiniz.Müşteri gayrimenkul ile ilgili her türlü incelemeyi araştırmayı yapmış, mevcut haliyle kabul etmiş sayılır.Banka tarafından verilen bilgilerle mevcut durumun çelişmesi durumunda bankanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yatırılan Teminatların İadesi Yapılır Mı?

Teminat bedelini yatırıp sistemde herhangi bir teklifte bulunmayanların, teklif verdiği halde verdiği teklifin ihalesini kazanamayanların , verdiği teklifin ihalesi banka tarafından iptal edilenlerin yatırmış oldukları teminatlar iade edilir.İhaleyi kazandığı halde satış işlemlerini yapmayan müşterilerin teminatlarının iadesi yapılmaz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Adem Yaşar dedi ki:

  Sayılan kunutlar hakkında bilgi almak isterim

 2. Gündüz dedi ki:

  B çekmece civarı almak istiyorum bilgi verirmisiniz tesekurler

 3. Mustafa gorgen dedi ki:

  Izmir de ev veya daire almak istiyorum var mi lutfen bilgi

 4. Mehmet sarı dedi ki:

  Daire hakkında bilgilenmek isterim

 5. Hayri dedi ki:

  Ben kayseri de yaşıyorum araç almak istiyorum bilgi ala bilir miyim

 6. Gulbaniz Zeynalova dedi ki:

  Ev sahibi olmak çok zor

 7. Cahit koca dedi ki:

  İstanbul Ataköy Bakırködeki Zıraat bankasına aıt olan astlık daıreler hakkında bilgi almak istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar , güncel satışdaki dairelere https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/ziraatten-duyurular/gayrimenkul/satilik-gayrimenkuller adresinden bakabilirsiniz.

 8. Ramazan şimşek dedi ki:

  Bursa ınegöl de emlak isi yapiyorum bolgemde satilik daire arsa arazi hakinda bilgilendirirsmeniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Ramazan bey , üstteki yorumda verdiğim linkten mevcut satılık dairelere bakabilirsiniz. Bursayı seçerek arama yapabilirsiniz.

 9. bahri dedi ki:

  bende bir araç almak istiyorum ne yapmam lazım
  böyle işlerden hiç anlamam bana yardımcı olurmusunuz acaba