Garanti bankası satılık gayrimenkuller
Garanti Bankası satılık gayrimenkuller

Bankalar, icra gibi yasal süreçler sonucunda mülkiyetine sahip oldukları gayrimenkulleri kısa süre içerisinde elden çıkarmak zorundadır. Bu nedenle gayrimenkuller, direkt banka veya aracı kurumlar tarafından ihale yoluyla satışa çıkarılmaktadır. Garanti Bankası satılık gayrimenkuller, piyasa şartlarındaki diğer örneklerine kıyasla daha uygun olduğundan çok fazla rağbet görmektedir.

Garanti Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

Garanti Bankası, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi imkanı sunmaktadır. Yüksek tutarlı krediler için müşterinin kredi notu ve gelir belgesi yeterli olmamaktadır. Bu nedenle müşterilerden ipotek istenmektedir. Özellikle yeni ev almak için konut kredisine başvurulduğunda alınacak olan ev teminat olarak gösterilmektedir. Kişi, kredi borcunu ödediğinde evin gerçek sahibi olmaktadır.

Borcun ödenmemesi durumunda yasal süreç başlatılmaktadır. Yasal sürecin sonucunda banka, gayrimenkullere el koyabilmektedir. Bankadan satılık gayrimenkullerin büyük bir bölümü bu şekilde alınmaktadır. Alınan taşınmazlar arasında daire, tarla, işyeri, gayrimenkuller bulunmaktadır.

Garanti bankası satılık gayrimenkuller
Garanti bankası satılık gayrimenkuller

Garanti Bankası Satılık Gayrimenkuller Nasıl Alınır?

Garanti Bankası satışını yaptığı gayrimenkulleri tapu.com ve intengo.com üzerinden ihaleye çıkarmaktadır. Müşteriler bankanın iş ortaklarının sayfasında tüm gayrimenkulleri listeleyebilmektedir. Burada gayrimenkulün fotoğrafları, bilgileri ve satış detayları yer almaktadır. Müşteri yaptığı incelemenin ardından e-ihale yöntemiyle teklifini iletebilmektedir.

Garanti Bankası satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

  • İş ortaklarının platformuna üye olunmalıdır.
  • Gayrimenkul Satış Şartnamesi detaylı şekilde incelenmelidir.
  • Teklif verebilmek için istenen tutar ilgili hesaba yatırılmalıdır.
  • Ardından ilanın yanında yer alan “Teklif Ver” butonuna tıklanarak muhammen bedelin üstündeki teklif iletilmelidir.
  • Verdiğiniz teklif değerlendirildikten sonra tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

Garanti Bankası Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Garanti Bankası’nın satışını yaptığı gayrimenkulleri yerinde görebilme imkanınız bulunmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından gayrimenkul satışı yapıldığı için öncelikle ilgili il veya ilçe banka şubesine giderek başvuruda bulunmanız veya iş ortaklarından destek almanız gerekmektedir. Yetkililer mesai saatleri içerisinde gayrimenkulü görmenize yardımcı olmaktadır. Üstelik bu işlem ücretsizdir. Bu işlem için 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak randevu alabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller için KDV ödenir mi?

Garanti Bankası’ndan satılık gayrimenkuller için KDV ödenmemektedir. Bankalar vergi mükellefi olduğundan müşteriler sadece gayrimenkulün ücretini ödemekle yükümlüdür.

Garanti Bankası’ndan Satılık Gayrimenkulleri Taksit ile Satın Alabilir miyim?

Garanti Bankası’nın satışını yaptığı gayrimenkuller sadece nakit ödeme ile alınabilmekte ve taksit imkanı bulunmamaktadır. Ancak kişi, bankadan konut kredisi alabilmektedir. Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra kişiye olumlu veya olumsuz dönüş yapılmaktadır. Kişi konut kredisi alır ise ödemelerini bankaya taksitler halinde yapabilmektedir.

Hizmet Bedeli İade Edilir mi?

Garanti Bankası’nın düzenlediği ihalelere katılmak için ödenen hizmet bedeli geri iade alınabilmektedir. Kişi eğer hizmet bedelini ödemesine rağmen ihaleye katılmamışsa veya ihaleyi kazanamamışsa hizmet bedeli iade edilmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir