Vakıf katılım satılık gayrimenkuller
Vakıf Katılım satılık gayrimenkuller

Vakıf Katılım satılık gayrimenkuller, ihale yoluyla yeni sahiplerine kavuşmakla birlikte çevredeki örneklerine kıyasla çok daha uygun olduğundan müşteriler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bankalardan satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için çeşitli prosedürlerin tamamlanması gerekmektedir.

Vakıf katılım gayrimenkul satışı
Vakıf katılım gayrimenkul satışı

Vakıf Katılım Gayrimenkul Satışı

Vakıf Katılım Bankası, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu finansmanı sağlamak amacıyla krediler sunmaktadır. Konut ve araç kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde ise geri ödemenin garanti altına alınabilmesi için ipotek istenmektedir. Özellikle yeni ev alacak kişiler, çektikleri kredinin borcunu ödeyene kadar evlerini ipotek altında tutmaktadır. Borç ödenmediğinde ise ipotek altındaki evler için yasal işlem başlatılmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası, tıpkı diğer bankalar gibi borçların karşılığında gayrimenkullere el koyabilmektedir. Bankaların himayesi altına giren gayrimenkullerin kısa sürede elden çıkarılması gerekmektedir. Çünkü bankalar, yasa gereği bankacılığın dışında başka bir iş kolunda faaliyet gösterememektedir. Resmi olarak tanınan süre boyunca gayrimenkullerin satılması gerekmektedir.

Vakıf katılım satılık gayrimenkuller
Vakıf katılım satılık gayrimenkuller

Vakıf Katılım gayrimenkul satışı ile yukarı bahsedilen prosedürü yerine getirmektedir. Teklif yöntemiyle satışa çıkarılan gayrimenkullere en yüksek teklif veren kişi ihaleyi kazanmaktadır. Vakıf Katılım satılık gayrimenkullerin sahibi olabilmek için şartnamede yazan kuralları yerine getirmek zorunludur.

Vakıf Katılım satılık gayrimenkuller; genel olarak arsa, işyeri ve daireleri kapsamaktadır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafındaki dairelerin sahibi olabilmek için teklif verebilirsiniz.

Vakıf Katılım Gayrimenkul Satışı Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım satılık gayrimenkullerin listesi bu sitede yayınlanmaktadır. Listelenen her gayrimenkulün fotoğrafları, bilgileri ve muhammen bedeli görüntülenebilmektedir. Detayların tamamı genel bilgi niteliğinde olup teklif veren kişiler bunları kabul etmiş sayılmaktadır.

Vakıf Katılım’dan satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

  • Vakıf Katılım Bankası’nın internet sitesine giriş yapılır.
  • Sayfanın en altında bulunan “Gayrimenkuller”e tıklanır.
  • Bu sayfada satışta bulunan gayrimenkuller görülebilmektedir.
  • Teklif verilmek istenen gayrimenkulün üzerine tıklanır.
  • İlgili formda ad, soyad, kimlik no, telefon numarası, e-posta adresi, açıklama ve teklif tutarı yazıldıktan sonra gönderilir.
  • Vakıf Katılım satılık gayrimenkuller için verilen teklifler her hafta perşembeden diğer hafta çarşambaya kadar toplanmakta ve karara bağlanıp kabul görmesi durumunda teklif sahiplerine bildirilmektedir.
  • Bir gayrimenkul için 2 defadan daha fazla teklif yapılamamaktadır.
  • Satış bedelinin altındaki teklifler kabul edilmemektedir.
  • Detaylı bilgi almak için gayrimenkulsatis@vakifkatilim.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası’ndan Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Vakıf Katılım Bankası’nın satışını yaptığı gayrimenkulleri yerinde görebilmeniz mümkündür. Bunun için gayrimenkulün bulunduğu il veya ilçedeki banka şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından banka yetkilileri ile birlikte gayrimenkulü ücretsiz şekilde gezebilirsiniz. Randevu almak için 0850 202 1 202 veya 444 44 77 numaralı Vakıf Katılım müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vakıf Katılım Gayrimenkul Satışı Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım’dan satılık gayrimenkuller için ilk olarak teklifler toplanır. Banka, teklifleri değerlendirdikten sonra müşterilere olumlu veya olumsuz dönüş yapar. Eğer teklif onaylanır ise alıcının 2 gün içerisinde teminat tutarını, 10 gün içerisinde ise satış tutarının tamamını ödemesi beklenir. Ödemenin tamamı yapıldığında alıcı, gayrimenkulün yeni sahibi olur.

Vakıf Katılım Satılık Gayrimenkulleri Taksitli veya Vadeli Satın Alabilir miyim?

Vakıf Katılım satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile alınabilmektedir. Taksitli veya vadeli satış imkanı bulunmamaktadır. Ancak müşteriler Vakıf Katılım konut kredisine başvurarak finansman yaratabilmekte ve taksitli ödeme yapabilmektedir. Vakıf Katılım konut kredisi başvurusu şubelerden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir.
İlginizi çekebilir: Konut Kredisi Çekme Şartları Nelerdir? Nasıl Çekilir?

Vakıf Katılım Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

Vakıf Katılım Bankası, KDV mükellefi değildir. Bu nedenle alıcılardan KDV talep edilmemektedir. Kişinin sadece ihale bedelini ödemesi yeterlidir.

Vakıf Katılım Satılık Gayrimenkuller için Tapu Masrafını Kim Öder?

Vakıf Katılım’dan satılık gayrimenkullere verilen teklifin kabul edilmesi durumunda banka yetkilileri ile alıcı arasında tapu işlemleri gerçekleştirilmektedir. Noterde ödenmesi gereken tapu masrafı alıcı kişiye aittir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir