Hsbc satılık gayrimenkuller
HSBC Satılık Gayrimenkuller

HSBC satılık gayrimenkuller, çevrelerindeki eşdeğerlerine kıyasla daha uygun fiyatlı olduğundan alıcılar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca birçok avantaj sağlarken başta İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde gayrimenkul sahibi olunabilmektedir. HSBC satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için bazı adımların tamamlanması gerekmektedir.

HSBC Gayrimenkul Satışı

HSBC satılık gayrimenkullerin büyük bir bölümünün mülkiyeti icra yoluyla bankaya geçmiştir. Borçların ödenmemesi durumunda arsa, işyeri, bina, fabrika ve daire gibi gayrimenkuller, yasal sürecin sonucunda bankaya ait olmaktadır. Bankalar, elde edilen gayrimenkulleri bir süre içerisinde elden çıkarmak zorundadır. HSBC Bank satılık gayrimenkuller, bu durumlar sonucunda gerçekleşmektedir.

Hsbc satılık gayrimenkuller
Hsbc satılık gayrimenkuller

HSBC’den satılık gayrimenkuller Türkiye’nin neredeyse dört bir yanında bulunmakta olup alıcılara birçok avantaj sunmaktadır. İhaleye katılan kişiler, bu avantajlardan ve uygun fiyatlardan yararlanarak gayrimenkul sahibi olabilmektedir.  Üstelik HSBC Bank gayrimenkullerine sahip olmak düşünüldüğü kadar zor değil.

HSBC Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

HSBC Bank A.Ş. mülkiyetinde yer alan ihtiyaç fazlası gayrimenkuller, elektronik ortamda gerçekleşen ihaleler ile satılmaktadır. HSBC satılık gayrimenkuller listesi bankanın resmi internet sitesinde ve intengo.com’da yayınlanmaktadır. Gayrimenkuller listesinde fotoğraflara, ilan detaylarına ve satış fiyatına ulaşılabilmektedir.

HSBC satılık gayrimenkullere aşağıdaki gibi teklif verilmektedir:

  • HSBC Bankası’nın iş ortağı olan intengo.com sitesine giriş yapılmalıdır.
  • İntengo.com’da ihalelere teklif verebilmeniz için üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için ilgilendiğiniz gayrimenkulün üzerine tıkladıktan sonra çıkan “Teklif Ver” butonunu seçip, bilgilerinizi yazarak göndermelisiniz. İş ortağının satış ekibi kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlayacaktır.
  • Giriş yaptıktan sonra bankaya ait satılık gayrimenkulleri listeleyebilirsiniz.
  • Teklif vermek istediğiniz ilanın üzerine tıklayınız.
  • “Teklif Ver” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından teklifi vererek ihaleye başlatabilirsiniz.
  • İhaleye katılabilmek için gayrimenkulün ihale katılım bedelini ilgili banka hesabına yatırmanız gerekmektedir.
  • Bir gayrimenkule ilk teklif verildikten sonra ihale süresi başlamaktadır. Banka tarafından verilen süre boyunca ihale devam etmektedir. Son 30 dakika içerisinde yeni bir teklif gelir ise ihale otomatik olarak 30 dakika daha uzatılacaktır. Teklif gelmemesi halinde ise en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanacaktır.

HSBC Satılık Gayrimenkullere Teklif Vermek için Gerekli Belgeler Nelerdir?

HSBC gayrimenkul satışı için teminat ödemesi dekontu ve Gayrimenkul Satış Şartnamesi’nin yanı sıra gerçek kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi; tüzel kişilerden ise vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve kişinin şirket yetkilisi olduğuna dair imza sirküleri gerekmektedir.

HSBC Satılık Gayrimenkuller için Muhammen Bedeli Altında Teklif Verilebilir mi?

HSBC’den satılık gayrimenkullerin fiyatları ekspertiz tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle muhammen bedelin altında teklif verilememektedir. Muhammen bedelin altında teklif verildiğinde banka tarafından otomatik olarak reddedilmektedir.

HSBC Gayrimenkul Satışı için Fatura Kesiyor mu?

HSBC, gayrimenkul satışının ardından fatura yerine geçen dekont vermektedir. Bankacılık sektöründe yer alan tüm kurumlar, fatura yerine dekont kullanmaktadır.

HSBC Gayrimenkul İhalesinde Birden Fazla Taşınmaza Teklif Verilebilir mi?

HSBC satılık gayrimenkuller ihalesinde birden fazla taşınmaza teklif verilebilmektedir. Ancak her gayrimenkul için ihale katılım bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

İhale Katılım Bedeli İade Edilir mi?

HSBC satılık gayrimenkuller ihalesine katılabilmek için ödenen katılım bedeli aşağıdaki durumlarda iade edilmektedir:
İhale katılım bedelini ödemesine rağmen herhangi bir teklif vermediğinde,
Gayrimenkulün ihalesi banka tarafından iptal edildiğinde,
İhaleyi kaybettiğinde.
İhaleyi kazanmasına rağmen satış işlemlerini gerçekleştirmeyen kullanıcının ihale katılım bedeli iade edilmemektedir.

HSBC Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınır mı?

HSBC’den satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile yapılmaktadır. Taksitli veya vadeli satış imkanı bulunmamaktadır. Finansman yaratmak isteyen kişi bankaya başvuruda bulunabilmektedir. HSBC kredilerinden yararlanan kişi ödemelerini taksitli şekilde yapabilmektedir. HSBC kredi başvurusu müşteri hizmetlerinden, şubelerden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir.
HSBC kredi başvurunuz kabul edilir ise ihale sonucu alacağınız gayrimenkulün borç bitinceye kadar ipotek altında kalması gerekebilmektedir.

HSBC Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

HSBC’den satılık gayrimenkuller başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesinde yer alabilmektedir. Gayrimenkulleri yerinde görmek isteyen kişiler aracı iş ortağı ile iletişime geçebilmektedir. İş ortağı alıcı ile ortak bir saat belirlemekte ve gayrimenkulü gezdirmektedir.  Randevu için 0850 211 01 11 numaralı HSBC müşteri hizmetlerini veya 0850 399 27 84 numaralı intengo.com müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir