Ing bank satılık gayrimenkuller
ING Bank satılık gayrimenkuller

ING Bank, müşterilerine finansman olarak hayal ettikleri evlerine kavuşmalarına yardımcı olmaktadır. Ancak bazı müşteriler, bankaya olan borçlarını ödemedikleri için haklarında yasal işlem başlatılmaktadır. Yasal sürecin sonucunda banka haklı görülür ise ipotek olarak gösterilen evlere borç karşılığında el konulmaktadır. ING Bank satılık gayrimenkulleri ihale yoluyla satışa çıkarmaktadır.

ING Bank Neden Ev Satar?

ING Bank, konut kredileri gibi yüksek tutarlı kredilerde müşterilerden teminat istemektedir. Bu doğrultuda daha çok konut gibi taşınmaz ipotek altına alınmaktadır. Borç ödenmediğinde ipotek altına alınan taşınmazlar hakkında yasal süreç başlatılmaktadır. Banka haklı görülür ise gayrimenkullere el konulmaktadır. El konulan gayrimenkuller ise daha sonraki süreçte ihale yoluyla satışa çıkarılmaktadır.

Ing bank satılık gayrimenkuller
Ing bank satılık gayrimenkuller

ING Bank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

ING Bank’tan satılık gayrimenkullerin listesine resmi internet sitesinden, winvestate.com’dan ve intengo.com’dan ulaşabilirsiniz. Giriş yaptığınız sayfada il, ilçe, kategori, fiyat aralığı ve metrekare seçimi yaparak özel aramalar gerçekleştirebilir ve kriterlerinize uyan konut hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

ING Bank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

  • Sayfada teklif verilmek istenen ilanın üzerine tıklanmalıdır.
  • Ardından “Ön e-Teklif Ver” seçeneği seçilmelidir.
  • Teklif miktarı yazılmalıdır.
  • ING Bank’tan satılık gayrimenkuller için muhammen bedel belirlenmiştir. Minimum teklif bu tutarın üzerinde olmalıdır.
  • Gayrimenkule ilk teklifin gelmesinin ardından 3 günlük ihale süresi başlamaktadır.
  • Son 30 dakika içerisinde yeni bir teklif gelir ise 12 saat ekleme yapılmaktadır.
  • Bu süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır.

ING Bank’a Yatırılan Teminat Geri Alınabilir mi?

ING Bank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için yatırdığınız teminatı geri alabilmeniz mümkündür. Teminat yatırmış olmasına rağmen teklif vermeyenler, teklif vermesine rağmen ihaleyi kazanamamış olanlar bu tutarı geri alabilmektedir.

ING Bank’tan Satılık Gayrimenkulleri Görebilir miyim?

ING Bank, Türkiye’nin dört bir yanından gayrimenkul satmaktadır. Bulunduğunuz ildeki icralık gayrimenkulleri görmek için banka şubesine başvurmanız gerekmektedir. Mesai saatleri içerisinde bankanın yönlendirdiği personel ile gayrimenkulü görebilirsiniz. Bu işlem ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir.

ING Bank’tan Satılık Gayrimenkulleri Taksitle Alabilir miyim?

ING Bank satılık gayrimenkuller sadece nakit ödeme ile alınabilmektedir. Taksitle ödemek isteyen kişilerin konut kredilerine başvurmaları gerekmektedir. ING Bank’a yapılan konut kredisi başvurusu, standart şekilde değerlendirilmekte ve kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Talebiniz olumlu karşılanır ise gayrimenkulün ödemesinin bir kısmını nakit bir kısmını konut kredisi ile yapabilirsiniz.

ING Bank’tan Satılık Gayrimenkullerde KDV Eklenir mi?

ING Bank’tan ihale yoluyla satın alınan gayrimenkullere KDV bedeli eklenmemektedir. Kişi sadece ihaleyi kazandığı tutarı ödemek zorundadır.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir