Denizbank satılık gayrimenkuller
Denizbank satılık gayrimenkuller

Denizbank satılık gayrimenkuller, başta İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında bulunurken çevrelerindeki muadillerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. Denizbank’tan satılık gayrimenkuller genellikle bina, arsa, daire, işyeri ve fabrikalardan oluşurken birçok avantaj da barındırmaktadır.

Denizbank satılık gayrimenkuller
Denizbank satılık gayrimenkuller

Denizbank Gayrimenkul Satışı

Denizbank tıpkı diğer bankalar gibi müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını kredi yöntemleri ile karşılamaktadır. Belirli faiz ve vadeler ile sunulan kredilerin ödeme şartları müşteri profiline göre değişmektedir. Müşterilerden genel olarak gelir belgesi ve sigorta kaydı istenirken yüksek tutarlı krediler için kefil veya ipoteğin yanı sıra çeşitli belgeler talep edilebilmektedir.

Konut veya fabrikalar için alınan kredilerde ipotek zorunludur. Borç tamamen ödenene kadar yeni alınacak gayrimenkul ipotek altında tutulmaktadır. Borçlu kişinin borcunu ödememesi durumunda ise Denizbank’tan ilk olarak süre tanınmakta, ardından yasal süreç başlatılmaktadır. Yasal sürecin sonucunda gayrimenkullerin mülkiyeti Denizbank’a geçebilmektedir.

Bankalar, yasa gereği bankacılık faaliyetlerinin dışında başka bir iş kolunda faaliyet gerçekleştiremeyecekleri için mülkiyeti alınan gayrimenkullerin belirli bir süre içerisinde satılması gerekmektedir. Bankalardan satılık gayrimenkullerin büyük bir kısmı bu nedenle elde edilmiş ve yasa gereği satılmak zorundadır. Denizbank satılık gayrimenkuller, ihale ve teklif yoluyla yeni sahiplerine ulaşmaktadır. Bunun için prosedürlerin sağlanması gerekmektedir.

Denizbank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Denizbank satılık gayrimenkuller, ihale ve teklif yoluyla yeni sahiplerine kavuşmaktadır. Özellikle yeni ev sahibi olmak isteyen kişiler, Denizbank’tan satılık gayrimenkulleri tercih ederek kazanç sağlamakta ve birçok avantajdan yararlanmaktadır. Satışı yapılan gayrimenkullerin sahibi olmak için çeşitli prosedürlerin izlenmesi gerekmektedir.

Denizbank gayrimenkul satışı
Denizbank gayrimenkul satışı

Denizbank gayrimenkul ihaleleri için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 • Denizbank.com internet sitesine giriş yapılmalıdır.
 • Sayfanın en alt kısmında bulunan “Gayrimenkuller” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Bu sayfada Denizbank’tan satılık gayrimenkullerin listesine ulaşabilirsiniz.
 • Listelenen her gayrimenkulün fotoğrafları, bulunduğu il, metrekaresi, özellikleri ve fiyatı yer almaktadır.
 • Tercih ettiğiniz gayrimenkulün üzerine tıkladıktan sonra “Teklif Ver” seçeneğini tercih ediniz.
 • Ad, soyad, kimlik numarası, cep telefonu numarası, e-posta, teklif tutarı ve açıklama bölümlerini doldurarak teklifinizi Denizbank’a iletebilirsiniz.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller İhalesine Katılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller için teklif verirken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Denizbank internet sitesinde yayınlanan gayrimenkul ilanlarındaki bilgiler taahhüt niteliği taşımayıp genel bilgi niteliğindedir. Teklif verecek kişilerin ilanları detaylı incelemeleri önerilmektedir. Teklif veren kişiler, bu detayları kabul etmiş sayılmaktadır.
 • Denizbank gayrimenkul satışında ilk olarak en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır. Eşit tutarlı teklifler verilmesi durumunda teminat tutarını ilk yatıran gayrimenkulün sahibi olmaktadır.
 • Denizbank satılık gayrimenkullere gelen teklifler, yetkililer tarafından incelenmektedir. Teklif onaylandığında ise kişiye yazılı veya sözlü tebliğ edilmektedir. Teklifin onaylanmasının kişi satın alma tutarının %3’ünü kaparo bedeli olarak banka hesabına yatırmalıdır.
 • Teminat bedeli yatırdıktan sonra gayrimenkulü satın almaktan vazgeçen kişinin teminat bedeli iade edilmemektedir.
 • Teklif sahibi, gayrimenkul satış bedelini bankanın hesabına yatırdıktan sonra en geç 10 iş günü içerisinde ihale bedelinin tamamını yatırmalıdır. Bu işlemlerin ardından tapu devri gerçekleştirilecektir.

Denizbank Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Denizbank’tan satılık gayrimenkuller başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olmak üzere nerdeyse ülkemizin dört bir yanında yer almaktadır. Gayrimenkulleri yerinde görmek ve incelemek isteyen kişiler, il veya ilçe banka şubelerine giderek taleplerini iletmelilerdir. Banka yetkilileri, mesai saatleri içerisinde başvuru sahiplerinin gayrimenkulü incelemesine olanak sağlamaktadır. Randevu için 0850 222 08 00 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınır mı?

Denizbank gayrimenkul satışı sadece peşin ödeme ile yapılmakta, taksitli veya vadeli olmamaktadır. Finansman sıkıntısı yaşayan kişiler Denizbank kredilerine başvurabilmektedir. Başvuru onaylanır ise gayrimenkul vade süresi boyunca ipotek altında kalmakta ve kişi ödemelerini taksitler halinde yapmaktadır. Denizbank kredi başvurusu şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir.

Denizbank Gayrimenkul Satışında Teminat Tutarı İade Edilir mi?

Denizbank gayrimenkul satışında ihaleyi kazanan kişi ihale bedelinin %3’ünü teminat tutarı olarak ödemek zorundadır. Kişi gayrimenkulü satın alırsa ihale bedelinden teminat tutarı düşülmektedir. Ancak teminat tutarını ödedikten sonra gayrimenkulü almaktan vazgeçer ise iade edilmemektedir.

Denizbank’tan Satılık Gayrimenkullere Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir mi?

Denizbank gayrimenkul satışı fiyatlarını ekspertiz raporu doğrultusunda belirlemektedir. Bu nedenle muhammen bedelin altında teklifler geçersiz sayılmaktadır.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

Denizbank tıpkı diğer bankalar gibi KDV mükellefi değildir. Bu nedenle ihale bedeline KDV eklenmemektedir. Bu durum bankalardan satılık gayrimenkullerin en büyük avantajlarından biridir.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller için Tapu Masrafını Kim Öder?

Denizbank gayrimenkul satışında ihale bedeli ödendikten sonra tapu işlemlerine geçilmektedir. Alıcı ile banka yetkilileri bir araya gelerek tapu işlemlerini yürütmektedir. Bu süreçte tapu masrafını alıcı kişi ödemektedir.

Denizbank Gayrimenkul Satışında Fatura Kesilir mi?

Bankalar, yaptıkları işlemleri belgelemek amacıyla fatura değil dekont vermektedir. Dekont da tıpkı fatura gibi işlev görmektedir. Denizbank gayrimenkul satışında da alıcıya dekont verilmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir