Kuveyt türk satılık gayrimenkuller
Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller

Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller, çevrelerindeki muadillerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı ve avantajlı olduğundan müşterileri cezbetmektedir. Bankalardan satılık gayrimenkullerin büyük bir çoğunluğu borçlarını ödemeyen müşterilerden yasal sürecin sonucunda alınmaktadır. Bankalar, bu gayrimenkulleri teklif veya ihale yoluyla satışa çıkarmaktadır.

Kuveyt türk satılık gayrimenkuller
Kuveyt türk satılık gayrimenkuller

Kuveyt Türk Gayrimenkul Satış

Kuveyt Türk Katılım Bankası, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başta kredi olmak üzere birçok olanak sunmaktadır. Konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde müşterilerden ödeme garantisi alabilmek için kefil veya ipotek istenmektedir. Özellikle yeni alınacak arsa, işyeri ve daire gibi gayrimenkuller için kredi talep edilebilmektedir. Bu tür durumlarda banka kredi sağlarken borç bitinceye kadar gayrimenkul ipotek altında kalmaktadır.

Borçların ödenmemesi durumunda ipotek altında bulunan gayrimenkuller için yasal süreç başlatılmaktadır. Bazı durumlarda ipotek, bankanın himayesi altına geçmektedir. Ancak bankalar yasa gereği faaliyet alanlarının dışında başka bir iş kolunu yürütemeyecekleri için gayrimenkulleri ellerinden çıkarmaları gerekmektedir. Bu nedenle Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller, ihale yoluyla yeni sahiplerini beklemektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için gerekli şartları sağlamanız gerekmektedir. Kuveyt Türk Bankası gayrimenkul satışının prosedürü bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller listesine bu siteden ulaşabilirsiniz. Her müşteri, bu siteye girerek listelenen gayrimenkuller hakkında fotoğraflara ve bilgilere ulaşabilmektedir. Gayrimenkuller hakkında yer alan detayların tümü genel bilgi amacı taşımakta olup teklif veren kişiler bunları kabul etmiş sayılmaktadır.

Kuveyt türk gayrimenkul satışı
Kuveyt türk gayrimenkul satışı

Kuveyt Türk gayrimenkul satışı genel olarak bina, mesken, fabrika, arsa ve işyerini kapsamaktadır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gayrimenkuller için teklif verebilirsiniz.

Kuveyt Türk’den satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

 • Kuveyt Türk gayrimenkul satış sayfasına girilmeli ve üye olunmalıdır.
 • Bina, mesken, fabrika, arsa ve işyeri seçeneklerinden biri tercih edilmelidir.
 • Bu sayfada satışta olan gayrimenkullerin bulundukları il ve genel bilgilerin yanı sıra muhammen bedelleri de yer almaktadır. Kişiler sayfanın sol tarafında bulunan arama kısmından kendi tercihlerine yönelik seçim yapabilmektedir.
 • Teklif vermek istediğiniz gayrimenkulün üzerine tıklanmalıdır.
 • Sitenin sağında bulunan “Teklif Ver” butonuna tıklanmalıdır.
 • Bu alanda teklifinizi yazdıktan ve şartnameyi onayladıktan sonra teklifinizi iletebilirsiniz.
 • Teklifiniz banka yetkilileri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır.
 • Müşteriler muhammen bedelin altında teklif verememektedir.
 • Teklifinizin onaylandığına dair bilgilendirme mesajını aldıktan sonra en geç 48 saat içerisinde teklif tutarının %5’ini teminat tutarı olarak bankanın hesabına yatırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde teklifiniz geçersiz sayılacaktır.
 • Teklifinizin onaylandığına dair bilgilendirme mesajını aldıktan sonra en geç 10 gün içerisinde satış bedelini banka hesabına yatırmanız gerekmektedir. İlgili hesap numarası, Kuveyt Türk tarafından sizlere bildirilecektir.
 • Belirtilen süre içerisinde teklif bedelinin ödenmemesi veya alıcı kişinin sebep göstermeksizin vazgeçmesi durumunda teminat tutarı iade edilmemektedir.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkuller için Konut Kredisi

Kuveyt Türk’ten satılık gayrimenkullerin sahibi olabilmek için finansman desteğine ihtiyacınız varsa konut kredisinden yararlanabilirsiniz. Hayal ettiğiniz eve sahip olmanız için sunulan Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu müşteri hizmetlerinden, şubelerden, mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. 120 aya varan vade imkanı bulunduğundan satılık gayrimenkulleri taksitli almak isteyenler için uygundur.

Kuveyt Türk gayrimenkul satışında değeri 500.000 TL’ye kadar olan evlerin ekspertiz raporunun %90’ı oranında kredi kullanılabilmektedir. Kredi faiz oranları ve şartları, müşteriye göre değişebilmektedir.

Kuveyt Türk gayrimenkul satışında kullanılan konut kredisi için örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıVadeAylık Faiz OranıTaksit TutarıYıllık Maliyet Oranı
100.000 TL60 ay%1.722.685,12 TL%24.8658
Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller için konut kredisi

İlginizi çekebilir: Konut Kredisi Çekme Şartları Nelerdir? Nasıl Çekilir?

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Kuveyt Türk’ten satılık gayrimenkulleri yerinde görebilirsiniz. Ancak gayrimenkuller farklı şehirlerde olduğundan bunun için il veya ilçe Kuveyt Türk banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Banka, mesai saatleri içerisinde sizler için bir çalışanı yetkilendirmektedir. Gayrimenkulü ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Randevu için 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Gayrimenkul Satışı Nasıl Gerçekleşmektedir?

Kuveyt Türk’ten satılık gayrimenkullere teklif verilebilmektedir. Teklifler, banka yetkilileri tarafından değerlendirildikten sonra olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılmaktadır. Teklifin onaylanması ve ücretin yatırılmasının ardından tapu işlemleri tamamlanmaktadır.

Kuveyt Türk Gayrimenkul Satışında Teklif Kabul Edilmezse Yeni Teklif Verilebilir mi?

Kuveyt Türk’ten satılık gayrimenkullere verdiğiniz teklifler kabul edilmediğinde yeni teklifler verebilirsiniz. Gayrimenkulün satışı yapılmadığı sürece teklifleriniz daima değerlendirilecektir.

Kuveyt Türk Gayrimenkul Satışında Teklifim Kabul Edildiğinde Neler Yapmalıyım?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkullere verdiğiniz teklif kabul edilir ise en geç 2 gün içerisinde satış bedelinin %5’ini teminat tutarı olarak; en geç 10 gün içerisinde ise kalan tutarın tamamını ilgili banka hesabına yatırmanız gerekmektedir. Ödemenin ardından gayrimenkulün sahibi olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkullerde Teminat Bedeli Ne Kadardır?

Kuveyt Türk’ten satılık gayrimenkullere verdiğiniz teklif kabul edilir ise satış bedelinin %5’ini teminat bedeli olarak yatırmanız gerekmektedir. Teminat bedeli bir nevi kaparo görevini üstlenmektedir.

Teminat Tutarı İade Edilir mi?

Teminat tutarını yatırmış olmasına rağmen geriye kalan ödeme tutarını banka hesabına yatırmayan veya gayrimenkulü almaktan vazgeçen kişilerin teminat tutarı iade edilmemektedir.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınabilir mi?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller taksitli veya vadeli alınamamaktadır. Ödemelerin peşin yapılması gerekmektedir. Taksit veya vade imkanından yararlanabilmek için Kuveyt Türk konut kredisi finansmanına başvurulmalıdır.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkuller için KDV veya Tapu Masrafı Ödenir mi?

Bankalar KDV mükellefi olmadıkları için gayrimenkullerde KDV talep edilmemektedir. Ancak tapu masrafını alıcı kişi ödemek zorundadır.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir