Garanti bankası satılık gayrimenkuller
Garanti Bankası satılık gayrimenkuller

Halkbank satılık gayrimenkuller, çevrelerindeki örneklerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı olduğundan ve alıcısına birçok avantaj sunduğundan oldukça ilgi görmektedir. Bankalardan satılık gayrimenkuller genellikle ipotek altında olan ve yasal süreç sonucunda el konulan arsa, işyeri ve dairelerdir.

Halkbank'tan satılık gayrimenkuller
Halkbank’tan satılık gayrimenkuller

Halkbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Halkbank, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çok çeşitli kredi olanakları sunmaktadır. Konut kredilerinde yüksek tutarlar talep edildiğinden genellikle yeni alınacak daireler ipotek altında tutulmaktadır. Borçların ödenmemesi durumunda banka tarafından yasal süreç başlatılmakta ve ipotek altında olan gayrimenkullere el konulabilmektedir. Halkbank’tan satılık gayrimenkuller, genellikle bu şekilde elde edilmektedir.

Bankalar, yasa gereği faaliyetlerinin dışında başka bir iş kolu ile ilgilenemediklerinden dolayı elde edilen konutları belirli bir süre içerisinde satmak zorundadırlar. Bu nedenle Halkbank satılık gayrimenkuller e-ihale yolu ile satışa çıkarılmaktadır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde bulunan gayrimenkullere en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır.

Halkbank gayrimenkul satış işlemi, alıcı açısından birçok avantaj sağladığından dolayı büyük ilgi görmektedir.

Halkbank satılık gayrimenkuller
Halkbank satılık gayrimenkuller

Halkbank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Halkbank satılık gayrimenkuller listesi halkbankgayrimenkul.com.tr adresinde yer almaktadır. Müşteriler bu sayfayı takip ederek arsa, işyeri ve daire gibi gayrimenkul fırsatlarından yararlanabilmektedir. Ayrıca intengo.com gibi iş ortaklarında da Halkbank gayrimenkul satışı yapılmaktadır.

Halkbank satılık gayrimenkullere teklif vermek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • Halkbank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için kullanıcı ve şifre alınması gerekmektedir. Bunun için en yakın Halkbank şubesine başvurulmalı ve e-ihaleye katılma talebi iletilmelidir. Bu esnada kişi Gayrimenkul Satış Şartnamesi’ni imzalamaktadır.
  • Halkbankgayrimenkul.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra gayrimenkule teklifinizi iletebilmek için belirlenen muhammen satış bedelinin %3’lük tutarı geçici teminat bedeli olarak bankaya yatırılmalıdır.
  • Kişi, üyelik kaydını tamamladıktan ve geçici teminat bedelini yatırdıktan sonra sadece ilgili gayrimenkule teklif verebilmektedir. Birçok gayrimenkule teklif verebilmek için her ilana ayrı ayrı geçici teminat bedeli yatırılmalıdır.
  • İlanların bulunduğu sayfada gayrimenkullere ait fotoğraflar, bilgiler ve fiyat yer almaktadır. Kişi teklif vermek istediği gayrimenkul hakkındaki detaylara buradan ulaşmaktadır. Gayrimenkulün üzerine tıkladıktan sonra “Teklif Ver” butonu seçilmelidir.
  • Teklifiniz muhammen bedelin üstünde olmalıdır.
  • Teklif verilen gayrimenkul için 3 günlük ihale süresi başlamaktadır. Bu süreyi herkes görüntüleyebilmektedir. İhalenin bitmesine son 30 dakika kala yeni bir teklif gelir ise 12 saatlik ek süre tanınmaktadır. Son 30 dakika kala yeni bir teklif iletilmez ise ihale sonlanmakta ve en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır.

Halkbank Satılık Gayrimenkullere Teklif Verebilmek için Gerekli Belgeler

Halkbank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Teklif veren kişi firmaysa; Sanayi veya Ticaret Oda Kayıt Belgesi, İmza Sirküleri, Güncel Ticaret Sicil Gazetesi, Onaylı Yetki Belgesi
  • Bireysel müşteriler; Kimlik Fotokopisi, Geçici Teminat Yatırma Mektubu, Gayrimenkul Satış Şartnamesi

Halkbank’tan Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Halkbank’tan satılık gayrimenkul, internet sitesinde bilgi amacıyla listelenmektedir. Müşteri teklifini ilettiğinde bu bilgileri kabul etmiş sayılmaktadır. Gayrimenkulü yerinde görmek isteyen kişilerin bankaya başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki gayrimenkulleri görebilmek için il veya ilçe banka şubelerine başvurulmalıdır. Banka, gayrimenkulleri görebilmeniz için mesai saatleri içerisinde bir yetkili kişi görevlendirmektedir. Bu işlem için 0850 222 0400 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Halkbank Satılık Gayrimenkuller için Ödenen Teminat Tutarı İade Edilir mi?

Teminat tutarını yatıran kişi teklif vermezse veya ihaleyi kaybederse teminat tutarı kesintisiz olarak iade edilmektedir.

Halkbank Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

Halkbank’ın satışını yaptığı gayrimenkuller için KDV ödenmemektedir. Kişi sadece ihale bedelini ödemekle yükümlüdür.

Halkbank Satılık Gayrimenkuller Taksitle Alınır mı?

Halkbank’tan satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile alınabilmekte, taksit imkanı bulunmamaktadır. Ancak müşteriler Halkbank konut kredisi başvurusu yaparak finansman desteği alabilmektedir. Başvuruları olumlu değerlendirilen müşteriler, gayrimenkullerin ödemesini kredi sayesinde peşin ödemekte, krediyi ise vadelere bölmektedir. Halkbank konut kredisi başvurusu şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir