Alternatif bank satilik gayrimenkuller

Alternatif Bank satılık gayrimenkuller; icra yoluyla alınan arsa, bina, fabrika, işyeri ve daireleri kapsamaktadır. İhale yoluyla satışa çıkarılan gayrimenkulleri satın almak için belirli şartların sağlanması gerekmektedir. Alıcılara birçok avantaj sunan Alternatif Bank satılık gayrimenkuller detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Alternatif bank satılık gayrimenkuller
Alternatif bank satılık gayrimenkuller

Alternatif Bank Gayrimenkul Satışı

Alternatif Bank, finansman zorluğu yaşayan müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Özellikle yeni ev, gayrimenkul veya işyeri açılması için ihtiyaç duyulan krediler ise yüksek tutarlı olmaktadır. Bu tür durumlarda kredi başvurusu yapan kişilerden kefil veya ipotek istenmektedir. Genellikle yeni alınacak gayrimenkul ipotek altına alınarak kredi sunulmaktadır.

Borçlu kişinin borcunu ödememesi durumunda ilk olarak süre tanınmakta, ardından ise yasal yollara başvurulmaktadır. Bazı durumlarda borcun tahsil edilmesi için gayrimenkullere el konulmaktadır. Mevcut yasa gereği ise mülkiyeti bankalara geçen gayrimenkullerin belirli bir süre içerisinde elden çıkarılması gerekmektedir. Çünkü bankalar, bankacılık dışında başka bir iş kolunda faaliyet gösterememektedir. Bankalardan satılık gayrimenkullerin büyük bir bölümü bu nedenden dolayı yeni alıcılarını beklemektedir.

Alternatif Bank satılık gayrimenkuller ihale ve teklif yoluyla satışa çıkarılmaktadır. İzmit, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara ve Bursa gibi şehirler başta olmak üzere Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde Alternatif Bank’tan satılık gayrimenkuller bulunabilmektedir. İhaleye katılmak ve teklif vermek için gereken şartların sağlanması durumunda alıcı kişiler birçok avantaj içeren Alternatif Bank’tan satılık gayrimenkullerin sahibi olabilmektedir.

Alternatif Bank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Alternatif bank gayrimenkul satışı
Alternatif bank gayrimenkul satışı

Alternatif Bank gayrimenkul satış listesi, kendi internet sitesinden yayınlanmaktadır. Alıcı kişiler, bu sayfayı sürekli takip ederek ihaleler hakkında bilgi sahibi olabilmekte ve yeni yayınlanan ilanlara teklif verebilmektedir.

Alternatif Bank satılık gayrimenkullerine teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 • Alternatif Bank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için bankanın internet sitesine giriş yapılmalı ve sayfanın en altında yer alan “Gayrimenkuller” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Bu sayfada Alternatif Bank’tan satılık gayrimenkullerin listesine ulaşılmaktadır. Listede yer alan her gayrimenkulün fotoğrafına, detaylı bilgilerine ve muhammen bedeline ulaşılabilmektedir.
 • Listelenen her gayrimenkul ile ilgili bilgiler taahhüt niteliğini taşımayıp genel bilgi vermektedir. Gayrimenkule teklif ileten kişi, bu bilgileri kabul etmiş sayılmaktadır. Bu nedenle teklif vermeden önce gayrimenkul hakkındaki bilgiler detaylı incelenmelidir.
 • Alternatif Bank’tan satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için 0212 338 27 68 numarasını arayabilir veya gayrimenkulsatis@alternatifbank.com.tr adresine mail atabilirsiniz.
 • Alıcı kişilerin gayrimenkuller için yaptıkları teklifler banka yetkilileri tarafından incelenmekte ve kişiye olumlu veya olumsuz dönüş yapılmaktadır. Teklifi olumlu değerlendirilen kişiler, satış işlemlerini başlatmaktadır.

İş Ortakları Aracılığı ile Alternatif Bank’tan Satılık Gayrimenkuller

Alternatif bank'tan satılık gayrimenkuller
Alternatif bank’tan satılık gayrimenkuller

Alternatif Bank, intengo.com gibi şirketlerle de iş ortaklığı yapmaktadır. Alternatif Bank’ın iş ortağı olan intengo.com’dan ihaleye katılmak için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

 • İntengo.com internet sitesine giriş yapınız.
 • İlgilendiğiniz gayrimenkulün hemen yanında bulunan “Teklif Ver” seçeneğine tıklayınız. Ardından bilgilerinizi girerek “Gönder” tuşuna basınız. Bu işlemin ardından şirketin satış ile ilgilenen ekipleri en kısa sürede tarafınıza dönüş yapmaktadır.
 • Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından tarafınıza Hizmet Sözleşmesi gönderilmektedir. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra gayrimenkul için istenen “İhale Katılım Bedeli”ni yatırarak ihaleye katılabilirsiniz. İhale bedelini yatırmak için sizlere IBAN bilgisi iletilecektir.
 • Sisteme kayıt olmak için ihale katılım bedeli ve hizmet sözleşmesinin yanı sıra gerçek kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi; tüzel kişilerden ise sözleşmeyi imzalayan kişinin şirket tarafından yetkilendirildiğine dair geçerli imza sirküleri, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi istenmektedir. Bu belgeleri şirketin bildirdiği adrese kargo ile göndermeniz gerekmektedir.
 • Başvurunuzun ardından evraklarınız kontrol edilmekte ve üyeliğiniz onaylanmaktadır. Üyeliğinizin onaylanmasının ardından sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize ve cep telefonunuza giriş bilgileriniz gönderilmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu aşamada kullanıcı adı tüzel kişiler için vergi numarası, gerçek kişileri için ise kimlik numarasıdır.
 • Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra sisteme giriş yapıp gayrimenkullere teklif verebilirsiniz. Gayrimenkule ilk teklifin gelmesinin ardından banka tarafından belirlenen ihale süresi çalışmaya başlamaktadır. İhale başladığında süreyi ve geçerli teklifi tüm kullanıcılar görüntüleyebilmektedir. İhale bitiş saatine son 30 dakika kala yeni bir teklif yapılır ise süre otomatik olarak 30 dakika uzatılmaktadır. Ancak teklif gelmez ise ihaleyi en yüksek teklifi veren kişi kazanmaktadır.
 • Alternatif Bank satılık gayrimenkuller ihalesi tamamlandığında en yüksek teklifi veren kişi ilgili bedeli ödeyerek taşınmazın tapu işlemlerini başlatabilmektedir.

Alternatif Bank’tan Satılık Gayrimenkullere Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilir mi?

Alternatif Bank satılık gayrimenkuller listelenmeden önce ekspertiz raporu alınmaktadır. Bu nedenle alıcı kişiler muhammen bedelin altında teklif verememektedir. Muhammen bedelin altında verilen teklifler geçersiz sayılmaktadır.

Alternatif Bank Satılık Gayrimenkullere KDV Eklenir mi?

Alternatif Bank, diğer bankalar gibi KDV mükellefi değildir. Bu nedenle gayrimenkullerin satış fiyatına KDV eklenmemektedir. Alıcı kişilerin sadece ihale bedellerini ödemeleri gerekmektedir.

Alternatif Bank Satılık Gayrimenkuller için Tapu Masrafını Kim Öder?

Alternatif Bank’tan satılık gayrimenkuller ihalesi tamamlandıktan sonra alıcı kişinin ilgili tutarı ödemesi gerekmektedir. Ödemenin ardından banka yetkilisi ile alıcı kişi bir araya gelerek tapu işlemlerini tamamlamaktadır. Bu süreçte ortaya çıkan tapu masrafını alıcı kişi ödemektedir.

Alternatif Bank’tan Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Alıcı kişiler teklif vermeden veya verdikten sonra gayrimenkulleri yerinde görebilmektedir. Bunun için gayrimenkulün bulunduğu il veya ilçedeki banka şubesine gidilerek veya müşteri hizmetleri aranarak başvuruda bulunulmalıdır. Banka veya iş ortağı şirketin yetkilileri mesai saatleri içerisinde alıcı kişi ile buluşarak gayrimenkulü göstermektedir. Randevu almak için 444 00 55 numaralı Alternatif Bank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Alternatif Bank Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınır mı?

Alternatif Bank gayrimenkul satışı sadece peşin ödeme ile yapılmaktadır. Vadeli veya taksitli satış imkanı bulunmazken finansman sıkıntısı yaşayan kişiler Alternatif Bank kredilerine başvurabilmektedir. Alternatif Bank kredi başvurunuz olumlu sonuçlar ise ödemelerinizi taksitler halinde yapabilirsiniz. Bu süreçte gayrimenkulün ipotek altında tutulması gerekebilir.
İlginizi çekebilir: Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Alternatif Bank Gayrimenkul Satışında Fatura Kesilir mi?

Alternatif Bank gayrimenkul satışı sonrası fatura değil dekont vermektedir. Dekontlar, tıpkı fatura gibi işlev görmektedir.

Alternatif Bank Satılık Gayrimenkuller İhalesinde Teminat Bedelini Yatırdıktan Sonra Tüm Taşınmazlara Teklif Verilebilir mi?

Alternatif Bank satılık gayrimenkuller listesinde yer alan her taşınmazın teminat bedeli farklıdır. Teminat bedeli her gayrimenkul için ayrı ayrı alındığından birden fazla taşınmaza teklif verilememektedir. Kişi farklı gayrimenkullere teklif vermek istiyorsa işlemleri tekrar yapmalıdır.

Alternatif Bank Gayrimenkul İhalesine Katılmak için Ödenen Teminat Bedeli İade Edilir mi?

Alternatif Bank gayrimenkul ihalesine katılmak için ödenen teminat bedeli aşağıdaki durumlarda iade edilmektedir:
Kişi teklif vermesine rağmen ihaleyi kaybetmişse,
İhale banka tarafından iptal edildiyse,
Kişi teminat bedelini yatırmasına rağmen taşınmaza teklif vermemişse teminat bedeli iade edilmektedir.
Alıcı kişi teminat bedelini yatırmış olmasına rağmen ihale bedelini ödememişse teminat tutarı iade edilmemektedir.

Alternatif Bank Gayrimenkul İhalesinde Taşınmaz Teklif Sahibinin Dışında Başka Birine Devredilebilir mi?

Alternatif Bank gayrimenkul ihalesini kazanan kişi, işlemleri kendi adına yürütmelidir. İhaleyi kazanan kişi ile tapu işlemlerindeki kişi farklı olamaz. Hangi gerekçe ile olursa olsun bu devir talep edilemez.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir