Fibabanka satılık gayrimenkuller
Fibabanka satılık gayrimenkuller

Fibabanka satılık gayrimenkuller, borçlarını ödemeyen müşterilerden yasal yollarla alınan arsa, işyeri ve daireleri kapsamaktadır. İhale yoluyla satışa çıkarılan gayrimenkuller, muadillerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı olduğundan yoğun ilgi görmektedir. Fibabanka’dan satılık gayrimenkulleri satın alan kişiler, birçok avantajdan da yararlanabilmektedir.

Fibabanka satılık gayrimenkuller
Fibabanka satılık gayrimenkuller

Fibabanka’dan Satılık Gayrimenkuller

Fibabanka, müşterilerine finansal destek sunarken borçların geri alınabilmesi için kefil veya ipotek istemektedir. Özellikle konut kredisi gibi yüksek tutarlı finansmanlarda ipotek zorunludur. Müşteriler yeni ev alacakları zaman konut kredisi bitene kadar gayrimenkullerini ipotek altında tutmaktadır. Borcun ödenmemesi durumunda ise ipotek altındaki gayrimenkuller için yasal süreç başlatılmaktadır.

Bankalardan satılık gayrimenkuller, genellikle yukardaki süreç sonucunda banka himayesine geçen arsa, işyeri ve daireleri kapsamaktadır. Başta İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki gayrimenkuller ihale ve teklif yolları ile satışa sunulmaktadır. Teklif şartları sağlayan kişiler, Fibabanka’dan satılık gayrimenkullerin sahibi olmaktadır.

Fibabanka’dan satılık gayrimenkuller, yeni alıcıları ile buluştuğunda hiçbir yasal sorumluluk bulunmamaktadır. Alıcı kişi bu sayede uygun fiyatlı ev sahibi olurken birçok olanaktan da yararlanmaktadır. Fibabanka

Fibabanka Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Fibabanka satılık gayrimenkuller; satış ilanları bölümü, intengo.com, bankadan.com, mülkedin’de listelenmektedir. Türkiye’nin dört bir yanındaki gayrimenkullere sahip olabilmek için direkt Fibabanka internet sitesini kullanabilir veya iş ortaklarından yararlanabilirsiniz.

Fibabanka'dan satılık gayrimenkuller
Fibabanka’dan satılık gayrimenkuller

Fibabanka’dan satılık gayrimenkullere kendi internet sitesinden teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 • Fibabanka internet sitesinin “Satış İlanları” bölümünde listelenen gayrimenkullere teklif verebilmek için en yakın şubeye gidilmeli ve muhammen bedelin %4’ü katılım bedeli olarak ödenmelidir.
 • Fibabanka internet sitesinde yer alan fotoğraf ve diğer detaylar genel bilgi niteliğinde olup teklif veren kişiler bu bilgileri kabul etmiş sayılmaktadır.
 • Katılım bedelini ödemeyen kişilerin verdiği teklifler geçersiz sayılmaktadır.

Fibabanka İntengo Satılık Gayrimenkuller

Fibabanka’nın İntengo’da yer alan satılık gayrimenkullerine teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

 • Alıcı kişi, kendi bilgileri ile İntengo.com’a üye olmalıdır.
 • Bu sırada “Üyelik Sözleşmesi” ve Gayrimenkul Satış Sözleşmesi” detaylı şekilde incelenmelidir.
 • Bu işlemlerin ardından kişi teklif vermek istediği gayrimenkulün üzerine gelerek “Teklif Ver” butonuna tıklamalıdır.
 • Teklif tutarı muhammen bedelin altında olmamalıdır.

Fibabanka Bankadan.com Satılık Gayrimenkuller

Fibabanka’nın bankadan.com iş ortağında yer alan satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 • Alıcı kişi, kendi bilgileri ile bankadan.com’a üye olmalıdır.
 • Üyeliğin tamamlanmasının ardından Fibabanka satılık gayrimenkuller listesine ulaşılmaktadır.
 • Listelenen her ilanda gayrimenkule ait görsel ve detaylar bulunmaktadır. Görsele tıkladıktan sonra “Teklif Ver” butonu seçilmelidir.
 • Teklif tutarı muhammen bedelin altında olmamalıdır.
 • Kişinin teklifinin geçerli olabilmesi için KDV dahil hizmet bedeli ilgili IBAN’a yatırılmalıdır.
 • İhaleyi kazanmanız sonucunda kalan tutarı ödeyerek gayrimenkulün sahibi olabilirsiniz.

Fibabanka Mülkedin Satılık Gayrimenkuller

Fibabanka’nın mülkedin.com.tr iş ortağında yer alan satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımla takip edilmelidir:

 • Alıcı kişi, kendi bilgileri ile mülkedin.com.tr adresine kayıt olmalıdır.
 • Üyeliğin tamamlanmasının ardından Fibabanka’dan satılık gayrimenkuller listelenmektedir.
 • Bu alanda Fibabanka’nın satışa sunduğu arsa, işyeri ve dairelere ait görseller ve detaylar bulunmaktadır.
 • Görselin üzerine tıklandığında “Teklif Ver” butonu çıkmaktadır. Kişi, muhammen bedelin üstündeki teklifini iş ortağına iletebilmektedir.
 • Gayrimenkule teklif verebilmek için hizmet bedelinin ilgili IBAN’a yatırılması gerekmektedir. Hizmet bedelini yatırmadan verilen teklifler geçersiz sayılmaktadır.

Fibabanka Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Fibabanka, satışını yaptığı gayrimenkullerin yerinde görülebilmesine olanak sağlamaktadır. Alıcı kişiler, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere neredeyse Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gayrimenkulleri yerinde görebilmektedir. Bunun için gayrimenkulün bulunduğu il veya ilçe banka şubesine gidilmeli veya aracı kurumlardan randevu talep edilmelidir. Yetkili kişilerin eşliğinde gayrimenkuller ücretsiz şekilde gezilebilmektedir. Randevu talebinizi 444 88 88 ve 0850 222 77 77 numaralı Fibabanka müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.

Fibabanka Satılık Gayrimenkuller için Yatırılan Teminat Bedeli İade Edilir mi?

Fibabanka satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için yatırılan teminat bedeli iade alınabilmektedir. Alıcı kişi teminat bedelini yatırmasına rağmen teklif vermemişse, teklifi reddedilmişse veya ihaleyi kazanamamışsa ihale bedeli kesintisiz şekilde iade edilmektedir. Kişi, teminat tutarını iade almak için aracı iş ortaklarına veya bankaya başvurabilmektedir.

Fibabanka Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

Fibabanka, KDV mükellefi olmadığından dolayı satılan gayrimenkuller için KDV ödenmemektedir. Bu sayede alıcı kişiler, Fibabanka satılık gayrimenkullere avantaj ile sahip olmaktadır. Sadece ihale bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

Fibabanka Neden Gayrimenkul Satıyor?

Fibabanka, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faizle birlikte kredi sunmaktadır. Yüksek tutarlı kredilerde ödemenin garanti altına alınabilmesi için müşterilerden ipotek talep edilmektedir. Müşteriler; arsa, işyeri ve dairelerini ipotek altına aldırmaktadır. Ödemenin yapılmaması durumunda ise ipoteklere yasal sürecin sonunda el konulmaktadır. Bu gayrimenkuller Fibabanka bünyesi altında duramayacağından dolayı ihale ile satışa çıkarılmaktadır.

Fibabanka’dan Satılık Gayrimenkuller için Tapu Masrafını Kim Öder?

Fibabanka’nın satışını yaptığı gayrimenkullerin tapu masrafını alıcı kişi ödemektedir. İhalenin tamamlanmasının ardından banka yetkilileri alıcı kişi ile işlemleri tamamlamaktadır.

Fibabanka’dan Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınabilir mi?

Fibabanka satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile alınabilmektedir. Taksitli veya vadeli satış mümkün değildir. Ancak alıcı kişiler, Fibabanka konut kredisi için başvuruda bulunabilmektedir. Banka yetkilileri tarafından değerlendirilen başvurular onaylanır ise kişi kredi ödemeleri taksitler halinde yapabilmektedir. Fibabanka konut kredisi başvurusunu şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığından yapabilirsiniz.

Fibabanka Satılık Gayrimenkuller Hakkında Detaylı Bilgi Alabilir miyim?

Fibabanka’dan satılık gayrimenkuller hakkında detaylı bilgi almak için banka ve iş ortaklarının müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilmektedir. Fibabanka müşteri hizmetleri numarası 444 88 ve 0850 222 77 77, bankadan.com müşteri hizmetleri numarası 444 26 43, mülkedin.com.tr müşteri hizmetleri numarası 0212 706 25 90’dır.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir