Burgan bank satılık gayrimenkuller
Burgan Bank satılık gayrimenkuller

Burgan Bank, konut kredisi finansmanı sunarak müşterilerinin ev sahibi olmasına olanak sağlamaktadır. Müşteriler yüksek tutarlı konut kredilerini alabilmek için yeni satın alacakları evleri ipotek altına aldırmaktadır. Borçların ödenmemesi durumunda ise yasal süreç başlatılmakta ve evlere el konulmaktadır. Burgan Bank satılık gayrimenkuller, yasal sürecin sonunda el konulan evlerdir. İhale yoluyla satılan gayrimenkullere en yüksek teklifi veren kişi sahip olmaktadır.

Burgan bank satılık gayrimenkuller
Burgan bank satılık gayrimenkuller

Burgan Bank’tan Satılık Gayrimenkuller

Burgan Bank, borçların ödenmemesi durumunda ipotekli evlere el koyma yetkisine sahip olmaktadır. Bu tür durumlarda el konulan evler, ihale yoluyla satışa konulmaktadır. Burgan Bank gayrimenkul satışı bankadan.com ve intengo üzerinden yapılmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişiler, bu sitelerden Burgan Bank’ı takip edebilmektedir.

Burgan Bank’tan Satılık Gayrimenkuller Nasıl Satın Alınır?

Burgan Bank satılık gayrimenkuller ihale yoluyla müşterilerini beklemektedir. İlgili sayfaları ziyaret ettiğinizde gayrimenkullerin listesine, parsel bilgilerine, yapının durumuna, binanın yaşına, metrekaresine ve diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Burgan Bank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

  • İlk olarak sisteme üye olmanız gerekmektedir. Ardından teklif vermek istediğiniz konut için talep edilen hizmet bedelini belirtilen IBAN numarasına yatırmalısınız.
  • Hizmet bedelini yatırdıktan sonra ev için belirlenen muhammen bedelin üzerinde teklif yapabilirsiniz.
  • İhaleye katılabilmeniz için “İhale Şartnamesini” imzalamanız gerekmektedir.
  • Teklif verdiğiniz andan itibaren 3 günlük süre otomatik olarak başlamaktadır. 7 günlük süre boyunca en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanacaktır.

Burgan Bank’tan Satılık Gayrimenkulleri Görebilir miyim?

Burgan Bank tarafından satılan gayrimenkulleri yerinde görme fırsatınız bulunmaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde satış yapıldığı için öncelikle il veya ilçe şubesine başvurmanız gerekmektedir. İlgili sitelerin veya bankanın yetkilendirdiği kişi ile birlikte gayrimenkulleri yerinde görebilirsiniz. Bu işlem ücretsizdir.

İhaleyi Kazanınca Tapu Masrafı veya KDV Öder miyim?

Burgan Bank satılık gayrimenkulleri ihale yoluyla kazandığınızda KDV talep edilmemektedir. Sadece ihale tutarını ödemeniz gerekmektedir. Tapu harç tutarları ise değişiklik göstermektedir. Gayrimenkul ihalesini kazandıktan sonra bu konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Burgan Bank’tan Satılık Gayrimenkulleri Taksit ile Alabilir miyim?

Burgan Bank satılık gayrimenkuller peşin ödeme yöntemi ile satın alınabilmektedir. Taksitler halinde ödemek isteyen kişiler kredi kullanabilmektedir. Bu işlem için öncelikle şubelere başvurulmalıdır. Yapılan incelemenin ardından kredi hakkında olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

Burgan Bank Satılık Gayrimenkul İhale Sürecini Nasıl Takip Edebilirim?

Burgan Bank satılık gayrimenkullere teklif verdiğinizde süre otomatik olarak akmaya başlamaktadır. Bu süreçte ihaleye yeni teklif verildiğinde tarafınıza SMS gönderilmekte ve yeni tutar internet sitesinde görüntülenmektedir.

Hizmet Bedeli İade Edilir mi?

İhaleyi kaybeden kişilerin ödedikleri hizmet bedeli kesintisiz olarak iade edilmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir