Anadolubank satılık gayrimenkuller
Anadolubank satılık gayrimenkuller

Anadolubank, satışını yaptığı gayrimenkulleri e-ihale yöntemi ile müşterilerine sunmaktadır. En yüksek teklifi veren kişi, ihaleyi kazanmaktadır. Anadolubank satılık gayrimenkuller, diğer örneklerine kıyasla daha uygun olduğundan müşteriler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Anadolubank satılık gayrimenkuller
Anadolubank satılık gayrimenkuller

Anadolubank’tan Satılık Gayrimenkuller

Anadolubank konut kredisi ile müşterilerinin yeni ev sahibi olmalarına olanak sağlamaktadır. Müşterilerin konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredileri çekebilmeleri için ipotek kullanmaları gerekmektedir. Bu ipotekler genellikle yeni alınacak evler olmaktadır. Borçların ödenmemesi durumunda Anadolubank yasal süreci başlatmakta ve bazı durumlarda gayrimenkule el konulmaktadır.

Anadolubank’ın yasal sürecin sonunda el koyduğu gayrimenkuller e-ihale yöntemi ile satışa çıkarılmaktadır. Yasa gereği bankalar, asıl faaliyet alanlarının dışında herhangi bir sektörde bulunamamaktadır. Bu nedenle el konulan gayrimenkuller banka bünyesinde bulundurulmamalıdır. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde bulunan gayrimenkullerin yanı sıra işyerleri ve arsalar da satışa çıkarılmaktadır.

Anadolubank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Anadolubank gayrimenkul satış listesi anadolubanktansatilik.com adresinden görüntülenebilmektedir. Listelenen gayrimenkuller ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde değildir. Sadece bilgi verme amacıyla oluşturulmuştur. Teklif verecek kişi tüm bu detayları kabul etmektedir. Bu nedenle teklif vermeden önce gayrimenkul hakkında bilgi sahibi olunmalı ve mümkünse bizzat görülmelidir.

Anadolubank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • Anadolubank satılık gayrimenkullerin kategori, tür, metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, bina yaşı, banyo sayısı ve fiyatına ulaşılabilmektedir.
  • Teklif vermek isteyen kişiler ilanın altında yer alan “Detay” seçeneğine tıklamalıdır.
  • Sayfanın alt kısmında teklif kısmı bulunmaktadır. Buradaki alanda yer alan kutucuklara adınız, soyadınız, doğum yılınız, T.C. Kimlik No, telefon numaranız, e-posta adresiniz, teklif bedeli (TL) ve açıklamayı yazarak gönderiniz.
  • Teklifiniz değerlendirildikten sonra tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

Anadolubank’tan Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Anadolubank’tan satılık gayrimenkulleri yerinde görme imkanınız bulunmaktadır. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan gayrimenkulleri yerinde görebilmek için il veya ilçe banka şubelerine başvurulmalıdır. Bankadan alınan randevunun ardından yetkililer gayrimenkulü yerinde görmenizi sağlamaktadır. Bu işlem ücretsiz olmakla birlikte randevu için 0850 222 5550 numaralı Anadolubank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Anadolubank Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

Anadolubank A.Ş. tarafından satışı yapılan gayrimenkuller için sadece ihale bedeli ödenmektedir. Bu satışlarda KDV talep edilmemektedir.

Anadolubank Satılık Gayrimenkuller Taksitle Alınır mı?

Anadolubank’tan satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile alınabilmektedir. Yeterli nakdi bulunmayan kişiler, Anadolubank konut kredilerine başvurabilmekte ve bu sayede taksitle ödeme yapabilmektedir. Anadolubank konut kredisi başvurusu şubelerden, müşteri hizmetlerden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir. Başvurular kısa süre içerisinde değerlendirildikten sonra tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş yapılmaktadır. Konut kredisi talebiniz onaylanır ise bu işlem de sürece dahil edilmektedir.

Anadolubank Satılık Gayrimenkuller için Tapu Bedelini Kim Öder?

Anadolubank’ın satışını yaptığı gayrimenkullerin tapu bedelini alıcı ödemektedir. Bu masraflar noter işlemleri sırasında alıcıdan talep edilmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir