Türkiye finans satılık gayrimenkul
Türkiye Finans satılık gayrimenkul

Türkiye Finans satılık gayrimenkuller, e-ihale yöntemi ile alıcılarıyla buluşmaktadır. Bankalardan satılık gayrimenkuller, hakları bankaya geçmiş olan ihtiyaç fazlası konutların satılması işlemidir. Bankacılık Kanunu gereğince bankalar, ana faaliyet konularının dışına çıkamazlar. Bu nedenle icra gibi yasal süreçlerin sonucunda mülkiyeti banka üzerine geçmiş olan gayrimenkullerin belirli bir süre içerisinde satılması gerekmektedir.

Türkiye Finans Bankası’ndan Satılık Gayrimenkullerin Avantajları Nelerdir?

Bankalar KDV mükellefi olmadıklarından dolayı satılık dükkanlar, tarlalar, arsalar ve daireler emsallerine kıyasla daha uygun fiyatla satılmaktadır. İhale yoluyla satılan gayrimenkullere en yüksek teklifi veren kişi sadece ana ücreti ödemek zorundadır. Türkiye Finans Bankası’nın internet sitesini takip ederek satışa sunulmuş gayrimenkulleri görüntüleyebilir ve avantajlı fiyatlardan ev sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Finans satılık gayrimenkullerden başlıca olanları aşağıdaki gibidir:

  • Tarla
  • Arsa
  • İşyeri
  • Konut

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Türkiye Finans satış listesine aşağıdaki aracı kurumlardan ulaşabilirsiniz:

  • Mülkedin.com.tr
  • Müzayede.com
  • Tapu.com
  • İntengo.com
  • Bankadan.com
Image 11
Türkiye finans satılık gayrimenkuller

Yukarıdaki iş ortaklarından herhangi birine üye olarak Türkiye Finans’tan satılık gayrimenkulleri listeleyebilirsiniz. Her gayrimenkul için muhammen bedel belirlenmiştir ve her iş ortağının işleyiş biçimi farklıdır. Kişi, sisteme üye olduktan sonra gayrimenkul hakkında fotoğraf ve bilgilere ulaşabilmektedir.

İş ortaklarının sunduğu koşulları sağlayan kişi, tercih ettiği gayrimenkule teklif verebilmektedir. Teklif verildiğinde geri çekilememektedir. Bu nedenle araştırmanın alıcı tarafından yapılması gerekmektedir.

Türkiye Finans satılık gayrimenkullere bir kişi teklif verdiğinde 3 günlük ihale süresi otomatik olarak başlamaktadır. Son yarım içerisinde yeni bir teklif gelir ise ihaleye 12 saat eklenmektedir. Yeni bir teklif gelmez ise ihaleyi en yüksek teklif veren kişi kazanmaktadır.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Taksitli ya da Vadeli Satın Alınabilir mi?

Satışa çıkarılan gayrimenkullerin bedelli peşin alınmakta olup taksitli veya vadeli satış mümkün değildir. Ancak müşteriler Türkiye Finans Bankası’nda konut kredisi başvurusunda bulunabilmektedir. Başvurular kısa süre içerisinde değerlendirilmekte ve kişiye olumlu veya olumsuz dönüş yapılmaktadır. Kişi böylelikle kredi tutarını taksitli ya da vadeli şekilde ödeyebilmektedir.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkullerin Tapu Harç ve Tescil Bedellerini Kim Öder?

Türkiye Finans gayrimenkul satışında ilgili tapu işlemlerinin ücretini alıcı karşılamaktadır. Ancak bu süreçte kişi ekstra KDV ödememektedir.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller için Pazarlık Yapılır mı?

Türkiye Finans Bankası’nın iş ortaklarının sayfasında sıralanan ilanlarda muhammen bedel yer almaktadır. Muhammen bedel gayrimenkul hakkında yapılan araştırmanın ardından belirlendiği için pazarlık söz konusu değildir. En yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Türkiye Finans, ülkenin dört bir yanındaki gayrimenkulleri ihale yoluyla satışa çıkarmaktadır. Bu süreçte gayrimenkulleri yerinde görmek isteyenler ilgili il ve ilçe şubesine veya iş ortaklarına başvuruda bulunmalıdır. Mesai saatlerinde gerçekleştirilen işlemler ile kişi gayrimenkulü yerinde görebilmektedir. Bu işlem ücretsizdir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir