Şekerbank satılık gayrimenkuller
Şekerbank satılık gayrimenkuller

Bankalar yasa gereği bankacılık faaliyetlerinin dışında başka bir iş kolunda bulunamamaktadır. Bu nedenle banka bünyesine geçen gayrimenkuller, kısa bir süre içerisinde satılmak zorundadır. Şekerbank satılık gayrimenkuller, ihale yöntemi ile müşterilere sunulmaktadır.

Şekerbank satılık gayrimenkuller
Şekerbank satılık gayrimenkuller

Şekerbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Şekerbank, müşterilerine birçok konuda kredi sunmaktadır. Konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde ipotek veya kefil istenmektedir. Özellikle konut kredisinde müşterilerin yeni alacağı evler borç tamamen ödenene kadar ipotek altında tutulmaktadır. Borcun ödenmemesi durumunda ise banka, yasal süreç başlatmaktadır. Yasal sürecin sonunda bankaya geçen mülkiyetler, daha sonra satışa çıkarılarak yeni müşterilerini beklemektedir.

Bankadan satılık gayrimenkuller, diğer örneklerine kıyasla daha uygun fiyatlı olmakla birlikte müşterilerine birçok avantaj sunmaktadır. Bu nedenle oldukça yoğun ilgi görmektedir. Başta İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi büyükşehirlerde bulunan arsa, daire ve işyeri gibi gayrimenkullere sahip olabilmek için ihaleleri takip etmeniz gerekmektedir. Şekerbank satılık gayrimenkullere en yüksek teklif veren kişi, ihaleyi kazanmaktadır.

Şekerbank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Şekerbank satılık gayrimenkuller, bu sitede listelenmektedir. Listelenen her gayrimenkul hakkında görsel ve detaylı açıklamalar bulunurken taahhüt amacı taşımamaktadır. Teklif veren kişiler, ilanda yer alan bilgileri kabul etmiş sayılmaktadır. Bu nedenle Şekerbank’tan satılık gayrimenkullere teklif verirken açıklamaları dikkatli okumanız gerekmektedir.

Şekerbank satılık gayrimenkuller hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz:

  • 0212 319 33 63
  • 0212 319 70 92
  • 0212 319 71 74
  • 0212 319 73 14

Ayrıca Şekerbank müşteri hizmetlerine gayimenkulyönetimi@sekerbank.com.tr mail adresinden de ulaşabilirsiniz.

Şekerbank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • Şekerbank internet sitesinde yer alan “Satılık Gayrimenkuller” sayfasına tıklanmalıdır.
  • Listelenen gayrimenkullerin muhammen bedeli bulunmakta ve bu bedelden daha aşağıda teklif verilememektedir.
  • Gayrimenkuller için teklif vermek isteyen kişiler kendilerine en yakın Şekerbank şubesine giderek taleplerini iletmeli ve “Gayrimenkul Teklif Şartnamesi”ni imzalamalıdır.
  • Her gayrimenkulün teminat bedeli bulunmaktadır. Teklif vermek isteyen kişiler sözleşmeyi imzaladıktan sonra teminat bedelini bankanın hesabına yatırmalıdır. Teminat bedelini yatırmayan kişilerin teklifleri geçersiz sayılmaktadır.
  • Tüm bu işlemlerin ardından ilgili gayrimenkule teklif verilebilmektedir.
  • Teklifin kabul edilmesi durumunda kişi 30 gün içerisinde ödemenin tamamını yapmalıdır. Aksi takdirde ihale geçersiz sayılmakta ve kişinin teminatı iade edilmemektedir.

Şekerbank Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

Şekerbank satılık gayrimenkulleri yerinde görme imkanınız bulunmaktadır. Neredeyse Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gayrimenkulleri görebilmek için banka veya iş ortakları ile iletişime geçilmelidir. Bunun için gayrimenkulün bulunduğu il veya ilçedeki banka şubesine gidilmelidir. Banka yetkilileri, mesai saatleri içerisinde arsa, işyeri veya daireleri görmenize yardımcı olmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanmak için 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı Nasıl Gerçekleşir?

Şekerbank’tan satılık gayrimenkuller ihale yoluyla satılmaktadır. En yüksek teklifi veren kişi gerekli şartları sağlaması durumunda ihaleyi kazanmaktadır. Kişi ihaleyi kazandığında 30 gün içerisinde ödemenin tamamını yapmak durumundadır. Bu işlemlerin ardından Şekerbank gayrimenkul satışı gerçekleşmektedir.

Şekerbank İcradan Satılık Gayrimenkuller için KDV veya Tapu Masrafı Ödenir mi?

Şekerbank tıpkı diğer bankalar gibi KDV mükellefi değildir. Bu nedenle sadece Şekerbank gayrimenkul satış ilanlarında yazan tutar ödenmektedir. Kişiye ekstra KDV yansıtılmamaktadır. Ancak kişi ihaleyi kazandığında tapu masrafını ödemek zorundadır.

Şekerbank Satılık Gayrimenkullere Teklif Verebilmek için Ödenen Teminat Tutarı İade Edilir mi?

Şekerbank’tan satılık gayrimenkullerin ihalesine katılmak için ödenen teminat tutarı iade alınabilmektedir. Kişi teminat tutarını yatırmış olmasına rağmen ihaleye katılmamışsa, ihale iptal edilmişse veya ihaleyi kazanamamışsa teminat tutarı iade edilmektedir. Teminat tutarını iade alabilmek için banka şubesine başvurulmalıdır.

Şekerbank Gayrimenkul Satışı Fiyatları Nasıldır?

Şekerbank’ın satışını yaptığı gayrimenkullerin fiyatları, diğer örneklerine kıyasla daha uygundur. Üstelik KDV masrafı da bulunmamaktadır. İhaleyi kazanan kişiler tüm bu avantajlardan yararlanabilmektedir. Şekerbank gayrimenkullerini en yüksek teklifi veren kişi kazanmaktadır.

Şekerbank Satılık Gayrimenkuller Taksitli veya Vadeli Alınabilir mi?

Şekerbank gayrimenkulleri sadece peşin ödeme ile alınabilmektedir. Vadeli veya taksitli işlem yapılmamaktadır. Ancak müşteriler Şekerbank konut kredisinden yararlanarak finansman desteği alabilmektedir. Bu süreçte gayrimenkul ipotek altında tutulmakta ve kişi borcunu tamamen ödediğinde gayrimenkulün sahibi olmaktadır. Şekerbank konut kredisi talebiniz onaylandığında ödemelerinizi taksitler halinde yapabilirsiniz. Konut kredisi başvurunuzu şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığından yapabilirsiniz.

Şekerbank Satılık Gayrimenkullere Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir mi?

Şekerbank gayrimenkullerinin ihale başlangıç fiyatı ekspertiz tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle muhammen bedelin altında teklif verilememekte ve pazarlık yapılmamaktadır. Muhammen bedelin altında verilen teklifler geçersiz sayılmaktadır.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir