Axess kart başvuru
Axess Kart Başvuru

Axess, Akbank’ın en fazla satışını yaptığı kredi kartıdır. Genel olarak Akbank’ın müşteri dostu bir banka olması nedeniyle Akbank’a başvuru yapmak son derece basittir. Peki ama hangi kanallardan Akbank’a başvuruda bulunabilirsiniz?

Öncelikle, Axess kart başvuru yapmak için; internet sitesi, internet bankacılığı, mobil uygulama, şube ve müşteri iletişim numarası üzerinden iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Neden Axess Tercih Etmeli?

Öncelikle bir kredi kartını ayrıcalıklı yapan en önemli unsur, sunduğu imkân ve kampanyalardır. Sonrasında ise üye iş yerleri gelir. Normal şekilde alışveriş yaparken tüm kredi kartları, üye iş yeri fark etmeksizin kullanılır.

Yalnız bankalar kredi kartı alma konusunda daha ayrıcalıklı bir seçenek haline gelmek amacıyla kampanyasını üye iş yerleri ile sınırlayabilir. Böyle bir seçenek olduğunda da en fazla üye iş yerine sahip olan bankanın daha fazla kişi tarafından tercih edilmesi de mümkündür.

Axess’in Diğer Avantajları Nelerdir?

Akbank’ın üç farklı kredi kartı seçeneği bulunur. Bunun ilki tüm Türkiye’de en fazla kullanılan Axess kredi kartıdır. İkincisi ise daha çok uluslararası kullanım için ön plana çıkan Wings kredi kartıdır. Wings kredi kartı ile uçuş puanı biriktirebilir ve bunları istediğiniz şekilde havaalanı ve biletlerde  kullanılabilir.

Bir de Axess Free Kart bulunur. Axess Free Card, herhangi bir ücret ödenmeyen kredi kartıdır. Yalnız Axess Free ile kampanyalardan da faydalanmak mümkün olmamaktadır.

YouTube video

Axess’in en büyük avantajları arasında chip para ayrıcalığını da sayabiliriz. Peki ama chip para nedir? Öncelikle alışveriş yaptıkça size hediye olarak verilen bir paradır.

Harcama katsayılara göre yapılmaktadır. Chip para katsayıları gıda, giyim, petrol, tatil, kırtasiye gibi sektörlerde farklı kat sayılarla birikmektedir. Bu sebeple alışveriş yaptıkça düzenli olarak chip paranız birikir.

Taksitli Nakit Avans Ayrıcalığı

Axess kredi kartınız ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Hızlıca para harcamak için kredi kartınızı günlük hayatta pek çok farklı pos cihazından hızlı bir şekilde kullanmak mümkündür. Bunun dışında eğer anlık olarak nakit paraya ihtiyacınız olduğunda da taksitli nakit avans çekerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Taksitli nakit avans ayrıcalığına hızlıca ulaşabilmek için öncelikle 2 – 12 vade ile kredi kartınızın limitinin izin verdiği oranda avantajlı kredi ayrıcalığından hızlıca yararlanmanız mümkün olabilir.

Hangi Kartı Tercih Etmeli?

Akbank’ın üç farklı kart tipi bulunur. Buna göre siz alışveriş alışkanlıklarınıza göre hızlı bir şekilde hangi kartı tercih etmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Sık sık alışveriş yapmaktan hoşlanan biriyseniz, alışveriş yaptıkça chip para biriktirmek için Axess kredi kartını kullanmanız önerilir.

Sadece kredi kartı olarak kullanmak, aidat ödememek ve kampanyalara katılmamak için Free Card’ı

Sık seyahat ediyorsanız, uçtukça uçak bileti kazanmak için Wings kartı kullanabilirsiniz.

Akbank ilgi alanına göre farklı kredi kartı tiplerini ortaya çıkarmıştır. Başvuru yaparken, bu kart tipine göre seçiminizi belirlemeniz yeterli olacaktır.

Yüksek Limit Ayrıcalığı

Hızlı onay seçeneği ile ön plana çıkan bir karttır. Akbank’ın genel olarak sistemlerinin hızlı bir şekilde işlediğini belirtebiliriz. Başka bankalara kredi kartı başvurusu yaptığınız da  bekleme süreniz bir hayli uzun olmaktadır. Oysaki Akbank’ın tüm sistemlerinde cep telefonu numarası istendiği için kısa sürede işlem tamamlanır.

Akbank kredi kartlarının tamamı mobil uygulama ile entegredir. Dilerseniz hesabınıza para yükleyerek asgari ödeme tutarının ya da borcunun tamamının ödemesini yapabilirsiniz. Bu bakımdan Axess kredi kartı son derece ayrıcalıklı ve kaliteli bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.

Axess Kredi Kartı Başvurusu

Axess kredi kartına başvuruda bulanabilmek için öncelikle Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Dilerseniz Akbank Mobil uygulamasını indirerek anında müşteri olabilirsiniz. Dilerseniz de bir Akbank şubesini ziyaret ederek ilgili dokümanları imzalar ve hesap açılması ile birlikte üye olursunuz.

Sonrasında ise dilediğiniz kanallardan Akbank kredi kartına başvuruda bulunabilirsiniz.

Axess başvuru işlemi için dilerseniz hesap açtırdıktan sonra mobil uygulama üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Mobil uygulamanızda yer alan, kredi kartı sekmesine tıklayabilir. Sonrasında ise, kredi kartı başvuru seçeneğini tıklayabilirsiniz. Bu noktadan sonra hızlı bir şekilde kartınız onaylanacak ve limiti belirlenecektir.

Bunun dışında müşteri hizmetleri aracılığıyla hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisi ile iletişime geçerek kredi kartı isteğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Yada size çok yakın bir Akbank şubesi bulunuyorsa oradan da başvuru yaparak kredi kartınızı isteyebilirsiniz.

Axess Banka Kartı Başvurusu

Axess Banka kartı başvurusu kredi kartına oranla son derece hızlıdır. Dilerseniz internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden kredi kartına başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da size çok yakın bir Akbank şubesi bulunuyorsa oradan da bir Akbank hesap kartı istediğinizi belirtebilirsiniz.

Eskiden bu tarz hesap kartlarının gelmesi çok uzun sürüyordu. Günümüzde ise kredi kartlarının ulşması bir hayli kısadır. Hele bir de söz konusu olan banka kartları olduğunda günümüzde hızlı bir şekilde şubeden ihtiyacınız olan banka kartını çıkartmanız da mümkün olur. Artık Akbank’ında içinde bulunduğu pek çok banka, hesap kartı verirken üzerinde numara ve bilgilerin bulunmadığı standart kartlardan hazırlayarak teslim eder.

Axess Kart Başvuru Sonucu

Axess kart başvuru sonucunu hızlı bir şekilde öğrenmek için üç yolunuz bulunmaktadır. Bunlardan ilki hiç şüphesiz SMS’dir. Herhangi bir onay yada red işlemi olduğunda zaten cep telefonunuza gerekli bilgilendirme mesajı gönderilir. Bunun dışında Akbank mobil uygulamayı tercih ederek kredi kartları bölümü üzerinde kartınızın onay durumuna da göz atmanız mümkün olur.

Aslına bakılırsa onaylanması durumunda zaten mobil uygulama da kredi kartlarım bölümünde onaylanmış kredi kartlarınızla ilgili genel bir bilgilendirme yer alacaktır.

Axess Kart Özellikleri

Genel olarak Axess kart özelliklerini şu şekilde özetleyebiliriz. Türkiye’de Axess ile kampanyalardan faydalanabileceğiniz 350.000’in üzerinde üye iş yer bulunur. Aynı zamanda hızlı şekilde para çekip yatırmak için de 5.300 ATM’si ve binlerce ortak atmsi ile bankalar iletişim halinde bulunmaktadır. Buralardan dilediğiniz gibi para çekip yatırabilir ve diğer bankacılık faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda biraz önce de altını çizdiğimiz üzere Axess kart üzerinden puan kazanma imkânınız bulunmaktadır. Yine Axess kartın toplam alışveriş faizinin %1.8 olduğunu hatırlatalım. Kart sağlayıcısı MasterCard’dır.

YouTube video

Master Card’ın Visa ile 3d-secure ödeme konusunda iş birliği bulunmaktadır. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla Master Card özellikli Axess kartınızla dilediğiniz yerden hızlıca alışveriş yapabilirsiniz.

Diğer özelliklerini de şu şekilde belirtebiliriz.

  • Axess kart gecikme faizi 2.1 – ek kart ücreti var mı: yok
  • Temassız ödeme: var – asgari ödeme tutarı: dönem borcunun 5’te 1’idir.
  • Nakit avans ücreti: işlem tutarının %1

Tüm bu özellikleri bir arada incelediğimiz zaman Axess kartın son derece mantıklı bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yapılan anketlerin sonuçları bize göstermektedir ki, Axess kartlar, Denizbank, YapıKredi ve Garanti Bankası ile birlikte Türkiye’de en fazla tercih edilen kredi kartı alternatifi olarak ön plana çıkmaktadır. Bunda Akbank’ın müşteriler tarafından sevilmesi ve çok fazla ön plana çıkan bir banka olmasının da büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu özellikleri ön plana çıktığında Akbank son derece mantıklı bir seçenek olarak dikkat çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir