Akbank 5 bin tl faizsiz kredi
Akbank 5 Bin TL Faizsiz Kredi

Akbank, mobilden müşteri başvurusu yapanlara 5.000 TL faizsiz kredi vereceğini açıkladı. Akbank’tan faizsiz kredi kullanabilmeniz için belli koşullar mevcut. Öncelikle akbank 5 bin tl faizsiz kredi kullanabilmek için:

 • Akbank mobil indirip mobil üzerinden Akbank müşterisi olmanız gerekiyor.
 • Akbank mobil indirdikten sonra “Akbanklı Olmak İstiyorum” kısmına tıklayıp kampanyaya katılabilirsiniz. Kampanyaya katılabilmek için ilk kez akbanklı olmanız gerekiyor.

Akbank internet şubesi ya da Akbank mobil üzerinden yaptığınız başvurular geçerli sayılacaktır. Bankaya gidip Akbank müşterisi olduğunuzda kampanyadan yararlanamıyorsunuz. Akbank mobil üzerinden Akbanklı olduktan sonraki ilk beş gün içerisinde de Akbank 5 Bin TL Faizsiz kredisine başvuru yapabilirsiniz. Yapılan başvuru üzerine olumlu bulunan kredi talepleri akbank mobil ya da akbank internet şubesi üzerinden kolayca kullanılacaktır.

Çekilmek istenen kredi:

 • En az 1.000 TL en fazla da 7.500 TL olabilmektedir.
 • Kampanya kapsamında alınacak faizsiz kredinin vade sayısı en fazla 12 ay olabilecektir.

 Akbank 5 bin tl faizsiz kredi ürününe bu şekilde kolayca başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca kampanyaya sadece bireysel başvuru yapılabilmektedir. Bununla birlikte akbank 5 bin tl faizsiz kredi için gelen her müşteri kampanyadan sadece 1 kez yararlanabilmektedir.

Birçok bankanın da özellikle ramazan ayı için hazırladığı faizsiz kredi çekme imkanları arasında ilk sırada yeni müşteri olma kuralı bulunmakta. Bu durum göz önüne alındığında Akbank müşterisi iseniz ve faizsiz krediden yararlanmak istiyorsanız çalışmadığınız bankaların kredi koşullarına da göz atmanızı öneririz.

Akbank’ın yeni müşterileri için sunmuş olduğu faizsiz kredi imkanı ile birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca Akbank’ın yine ramazan ayında çıkarmış olduğu 3 ay ertelemeli kredi imkanına da göz atabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredi imkanında faiz oranları değişkenlik gösterirken ve 36 ay vadeye kadar ödeme yapabiliyorsunuz.

Yine şubeye giderek zaman kaybetmeden akbank mobil ve akbank internet şubesi üzerinden de kredi başvurularınızı kolayca yapabiliyorsunuz. Akbank’ın sıfır faiz ile verdiği krediyi kendi sayfasından bakmak isterseniz “Hoşgeldin Kredisi” olarak araştırabilirsiniz. Hoşgeldin kredisini Akbank onayladıktan sonra hızlıca kullanabilirsiniz. Başvuru yaptığınız tutarın altında veya üstünde farklı bir meblağ da size sunulabilir.

Nasıl Akbank Müşterisi Olunur?

Akbank’ın yaklaşık 18 Milyon müşterisi bulunmaktadır. Akbank müşterilerine şubeler dışında akbank mobil, akbank internet şubesi ve akbank müşteri hizmetleri ile de hizmet sunmaktadır. Akbank geliştirdiği teknolojileri ile müşterilerine kolaylık sağlayabilmek için çalışmaktadır. Akbank Mobil’den görüntülü müşteri hizmetleri ile kısa sürede müşteri olabilirsiniz. T.C kimlik kartı ile birlikte uygulamaya girmek ve kimlik bilgilerinizi görüntülü görüşme ile teyit etmeniz yeterlidir.

Şubeye gitmeden Akbank mobil üzerinden Akbank’lı olmak için:

 • Akbank mobili telefonunuza indirmelisiniz.
 • Uygulamadan “Akbanklı Olmak İstiyorum” butonuna tıklayıp bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Başvuru bilgileriniz doğrultusunda ise Akbank Müşteri İletişim Merkezi başvurunuzu tamamlamak üzere sizinle görüntülü veya sesli iletişime geçecektir.
Akbank direkt uygulamasi
Nasıl akbank müşterisi olunur

Bu işlemleri günün istediğiniz saatinde gerçekleştirebilirsiniz. Akbank 7/24 hizmet veren bir bankadır. Müşteri hizmetleri ile de görüştükten sonra hemen Akbank müşterisi olabilirsiniz. Bununla birlikte Akbank mobil için sunulan tüm avantajlardan 1 yıl boyunca yararlanabilirsiniz. Akbank müşterisinin avantajları Akbank Mobil’de:

 • Akbank mobil ve Akbank internet şubesi üzerinden yapılan EFT ve havalelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • Ortak ATM’lerden ücretsiz para çekebilirsiniz.
 • Vadeli mevduat işlemleriniz için yüksek faizden yararlanabilirsiniz.
 • Akbank’ın sunduğu yüksek chip paralı alışverişler de yapabilirsiniz.

5 Bin TL Faizsiz Kredi Alma Şartları

Akbank 5 bin tl faizsiz kredialmak için belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle halihazırda Akbank müşterisi iseniz kampanyadan yaralanamazsınız. Akbank 5 Bin TL faizsiz kredi imkanından yararlanabilmek için öncelikle:

 • Akbank’a ilk defa katılmak gerekiyor.
 • Akbank mobil ya da Akbank internet şubesi üzerinden yapılan başvurular geçerli sayılıyor.
 • Müşteri olduktan sonraki 5 gün içinde faizsiz kredi kullanabilirsiniz.
 • Yeterli kredi puanı

Akbank mobil ile yapmış olduğunuz başvuru sonucunda müşteri olduktan sonra sıfır faizli kredinizi ilk 5 gün içinde kullanmanız gerekiyor. Yani başvurunuz onaylandıktan sonra hemen kredi başvurusunda bulunmalısınız. Müşteri olduktan sonra 5 gün geçerse faizsiz kredi talebiniz kabul edilmeyecektir. Siz kredi başvurunuzu yaptıktan sonra Akbank tarafından onay gelirse hemen akbank mobil ya da akbank internet şubesi hesabınıza paranız yatmış oluyor. Kredi aralığı 1.000 TL ile 7.500 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Yukarıdaki şartları sağladığınız sürece sıfır faiz ile kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca krediyi kullanabilmek için de tabii ki kredi puanınızın iyi olması ve kara listeye alınmamış olmanız da önemli. Bankanın sizi kredi kullanmaya uygun görmesi gerektiği için kredi şartlarına uyum sağlamanız gerekmektedir. Bununla birlikte zaten bulunan kredileriniz için düzenli ödemeler yapmıyorsanız da kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Kanuna göre 90 gün kredilerinize ödeme yapmazsanız yeni kredi alamamaktasınız. Ancak bazı bankalar 1 ay gecikme yaşansa dahi kredi vermek istemeyebilirler.

Kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmamanız bankaların gözünde güvensizlik oluşturacaktır. Yeni çekeceğiniz kredinizi diğer kredinizi kapatmak için çekmek istiyorsanız da bankaların borç birleştirme kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde hem toplamdan daha az borç ödeyebilir hem de tüm borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplayabilirsiniz.

Akbank faizsiz kredi
Faizsiz kredi alma şarları

Kısacası Akbank’ın kredi verme koşulları dışında sizin de kredi almaya uygun olmanız önem arz etmektedir. Bunun için kredi notunuzu öğrenebilir ve ona göre Akbank mobil ya da Akbank internet şubesi üzerinden akbanklı olup kredi başvurusunda bulunabilirisiniz. Kredi notunuzu nasıl öğreneceğinize dair detaylı içeriklerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Faizsiz 5 Bin TL Ödeme Vadesi Ne Kadardır?

Akbank’tan çekilen kredilerin vade sayıları, çekilen kredinin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca Akbank 5 bin TL faizsiz kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız en fazla 12 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorsunuz. Bunun sebebi ise verilen kredinin sıfır faiz ile verilmesi. Akbank mobil aracılığı ile çekilen kredide faiz olmadan kredi çekebiliyorsunuz.

Kampanya dahilinde en fazla 7500 TL çekilebilmektedir. Diyelim ki 7.500 TL kredi çektiniz bu durumda 12 ayda, aylık %0 faiz ile %5 BSMV dahil edilerek toplamda 7539,38 TL geri ödeme yapmış oluyorsunuz.

Yani 12 ay ödemeniz sonucunda sadece 39,38 TL Kredi Tahsis Ücreti fazladan ödenmiş oluyor. 7 Bin 500 TL 12 aylık vadede ödenmek istenirse, aylık 625 TL  taksiti bulunur. Faiz oranının sıfır olması ile aylık kredi ödeme tutarı da oldukça düşmüş oluyor ve faize para vermemiş oluyorsunuz.

Faizsiz kredilerin çoğunda kredi vadesi en fazla 12 ay ile sınırlanmıştır. Çünkü bankalar müşterilerine sıfır kazanç ile kredi imkanı sağlamaktadır. Bu durumda da sadece yeni müşteri elde etmiş olacaktır. O yüzden kısa bir süre içinde size sunmuş olduğu kredi tutarını geri almak isteyecektir. Bu yüzden akbank 5 bin tl faizsiz krediimkanından yararlanırken faiz ödemeden kısa bir süre içinde kredinizi kapatmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir