Kredi ve Finans Portalı

Akbank POS İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

POS cihazı, işletmeler tarafından kullanılabilen ve tüketicinin aldığı hizmet bedeli ya da yaptığı alışveriş sonunda kart ile ödeme yapmasını sağlayan cihazdır. Tüm bankalar işletmeler için POS cihazı temin ederken; Akbank POS cihazı konusunda ilklere yer vererek, işletmelerin şubeye gitmeden POS cihazı alabilmesini sağlamaktadır. Akbank POS başvuru için Akbank müşterisi olmadan başvurular online bir şekilde yapılabilmekte ve Akbank üye iş yeri olan işletmeler kampanyalar sayesinde kazançlı çıkmaktadır.

Akbank POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank POS başvuru için şubelere gitmekle zaman harcamak yerine işletmeler online olarak başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Yapılan başvuru değerlendirildikten sonra başvuru sonucuna dair bilgilendirme Akbank tarafından SMS ya da e-posta yoluyla yapılmaktadır.

Akbank POS Başvuru - İptali - Müşteri Hizmetleri

Şahıs şirketleri Akbank POS başvuru işlemi için sadece Akbank internet adresi üzerinden işlemlerini yapabilirken, diğer firmalar ise Akbank internet bankacılığı ve Akbank Mobil kanalları dahil tüm kanalları kullanabilmektedir. Ayrıca Akbank üye işyeri olarak avantajlardan faydalanmak ve POS cihazı almak isteyen firmalar, ‘’POS’’ yazdıktan sonra T.C. Kimlik numaralarını ya da vergi numaralarını yazarak firma ünvanını yazarak 4425’e kısa mesaj göndererek SMS ile de başvuru yapabilmektedir.

Başvurular 7/24 istenilen zamanda yapılabilmekte olup, Akbank POS cihazı firmanın verdiği adrese ertesi gün teslim edilmektedir.

Akbank POS cihazı tipleri;

 • Yazar kasa,
 • Masaüstü,
 • Akbank Cebe POS,
 • Akbank Mobil-GSM olarak işletmelere ve firmalara kolaylık sağlamak açısından çeşitlilik göstermektedir.

Sabit ödeme kabul etmekte olan işletmeler için yazar kasa ya da masaüstü POS cihazı sunulurken; paket servisi yapan ve yaptıkları işlem adedi yüksek olan işletmeler için Akbank Cebe POS ya da Akbank Mobil-GSM Pos cihaz tipi sunulmaktadır. Üstelik POS cihazı ile yapılan ödemeler için Akbank ertesi gün ödeme yaparken, Akbank Cebe POS cihazı kullanan işletmeler fiziki POS taşıma derdinden kurtulmakta ve hizmet ücreti de ödememektedir.

Akbank tarafından ticari müşterileri için iki farklı Akbank POS tarifesi sunulmaktadır. İlk tarife EkoPOS tarifesi olup, aylık sabit ücret ödenmektedir. Müşteriden ayrıca komisyon ya da ekstra bir ücret alınmamaktadır. Sadece ciro limiti mevcuttur ve 5.000 TL ciro limit aşımı söz konusu olduğu zaman aşım komisyonu alınmaktadır. Bir diğer tarife ise, İşlem Bazlı POS tarifesi olup, ciroya dair bir limit bulunmamaktadır ve tüm kartlar için aynı komisyon oranı uygulanmaktadır.

Akbank POS Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Akbank POS başvuru iptali, başvuru yapıldıktan sonra hemen gerçekleştirilmektedir. POS cihazı için başvuruda bulunan ve daha sonra cihazı almaktan vazgeçen işletme sahibi, ‘’Akbank Üye İş Yeri Destek Hattı’’ nı arayarak ya da şubelerde bulunan müşteri danışmanlarına iptal etme nedenini açıklayarak iptal taleplerini iletebilmektedir.

Aynı zamanda Akbank POS cihazı kullanan ve cihazda oluşan arıza nedeniyle cihazını iade etmek isteyen işletmeler ‘’Akbank Üye İş Yeri Destek Hattı’’ aracılığıyla hizmet alabilmektedir.

Akbank POS Başvuru - İptali - Müşteri Hizmetleri

Akbank POS Müşteri Hizmetleri

Akbank üye işyeri olmak isteyen işletmeler ve firmalar, online olarak başvuruda bulunabilmektedir. Başvurunun onaylanması sonucunda cihaz teslim edildikten sonra Akbank POS cihazı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak işletmeler, ‘’Akbank POS Destek Müşteri Hizmetleri’’ aranılarak destek alınabilmektedir. 444 28 28 ya da 0 850 222 28 28 numaralı Akbank POS destek müşteri hizmetleri aracılığıyla,

 • Yeni ya da ekstra poz cihazı talebinde bulunma,
 • POS cihazı kullanımına dair yardım talebi,
 • POS cihazı ile ilgili teknik arıza bildirimi,
 • Üye işyeri açma konusunda başvuru,
 • Gün sonu almaya dair sorunlar,
 • Raportal kullanımına dair yardım,
 • Sanal POS için başvuruda bulunma,
 • Provizyona yönelik işlemlere dair yardım,
 • Aylık olarak POS ekstre talebinde bulunma
 • Kayıp ya da çalıntı pos cihazı bildirimi gibi daha birçok konuda destek sunulmaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.