Temassiz odeme ozelligi acma ve kapatma

Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerden bir tanesi olan kredi kartı temassız ödeme özelliği, şifre girişine gerek kalmadan alışveriş yapılmasına olanak tanıyan bir ödeme yöntemidir. Özellikle son birkaç yıldır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, temassız ödeme yönteminin çok daha yaygın hale gelmesine sebep olmuştur. Hastalığın yayılmasına ortam hazırlayan, nakit para alışverişini sona erdiren ve kredi kartı kullanarak yapılan ödemelerde karta temas etmeden ödeme yapılmasına imkan veren temassız ödeme özelliği, günümüzün en sık kullanılan yöntemlerinden birisi haline geldi. Temassız ödeme sistemi, hemen hemen bütün bankalara ait kredi kartlarında aktif olarak kullanılıyor. Fakat söz konusu sistemin kullanımının yapılması amacıyla, POS cihazı ile ödeme yapılacak bankaya ait kredi kartının temassız ödeme özelliğinin bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte bankaların müşterilerine yolladıkları kredi kartlarının tümünün artık temassız özelliğe sahip olduğu görülüyor. Temassız ödeme özelliğine sahip POS cihazını almak isteyen işyeri sahiplerinden, bu özellikten yararlanmak amacıyla, çalışmak istedikleri bankaya başvuru yapmaları istenir. Diğer taraftan temassız ödeme özelliğinden faydalanmak isteyen kredi kartı sahiplerinden ise, kredi kartlarında bulunan temassız ödeme özelliğini açmaları istenmektedir. Pek çok kişi her ne kadar kredi kartı temassız ödeme özelliğini kullanmak istese de bahsi geçen ödeme yönteminin nasıl aktif hale geleceğini bilmiyor. Kredi kartı temassız ödeme açma işlemi aslında basit bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu işlem için takip edilmesi gereken adımlar bankadan bankaya göre farklılık gösterebilir. Kredi kartı temassız ödeme yöntemi konusunda merak edilen sorulardan bir tanesi de temassız ödeme özelliği güvenli mi sorusudur. Kredi kartından temassız ödeme yapmak için, ödeme yapılacak POS cihazına oldukça yakın bir alanda olmak gerekir. Bu sebeple de temassız ödeme yöntemi güvenilir bir sistem olarak değerlendirilir. Temassız ödeme yöntemini kullanmak istemeyen kişiler, bahsi geçen özelliği yine kolayca kullanıma kapatabilir.

Finansbank

Kredi kartı temassız ödeme sistemini kullanan bankalar arasında yer alan Finansbank, bankacılık alanında gerçekleşen teknolojilere ayak uydurma konusunda oldukça iddialı. Finansbank, kredi kartı başvurusu yapan ve başvurusu onaylanan müşterilerine temassız ödeme sistemi bulunan kredi kartı gönderimi sağlamaktadır. Ancak her ne kadar Finansbank tarafından gönderilen kredi kartları temassız ödeme özelliği bulundursa da, bu özelliğin aktif olarak kullanılması için aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Finansbank kredi kartı temassız ödeme özelliği basit birkaç adımla aktif hale getirilmektedir. Finansbank kullanıcılarının kredi kartı temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini yapmaları tamamen kendi isteklerine bağlıdır. Finansbank temassız ödeme özelliği açma ve kapatma nasıl yapılır sorusu sık sık merak edilmektedir. Öncelikle Finansbank temassız ödeme açma işleminin nasıl yapıldığına değinelim. Bu işlemi yapmak için üç yöntem bulunuyor. Mobil bankacılık, Finansbank şubeleri ve bankanın sunduğu müşteri hizmetleri üzerinden temassız ödeme özelliğini açmak mümkündür. Mobil bankacılık üzerinden temassız ödeme açma işlemi yapmak için sırasıyla Kredi Kartları – Mobil Ödemeler – Mobil Temassız Ödeme adımları takip edilir ve açılan sayfada bu özelliğe uygun kartlar listelenir. Listelenen kartlar arasından temassız ödeme özelliği açılmak istenen kart seçilerek özellik aktif hale getirilir. Diğer taraftan herhangi bir Finansbank şubesine giderek ya da Finansbank müşteri hizmetleri üzerinden de temassız ödeme özelliği açma işlemi yapılabilir. Finansbank temassız ödeme kapatma işlemi ise, mobil bankacılık üzerinden yine açma işleminde takip edilen adımlar üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca Finansbank şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden de bu işlem gerçekleştirilebilir.

Finansbank temassiz odeme

Halkbank

Bankacılık sektöründe teknolojiye ayak uydurmayı seven bankalardan biri olan Halkbank, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Temassız ödeme özelliği sayesinde kolayca ödeme yapılmasını sağlayan Halkbank, dünyanın bütün noktalarında temassız ödeme sistemine uygun noktalardan alışveriş yapılmasına imkan veriyor. Halkbank kredi kartı sahibi olan kişiler, bozuk para bulundurma ve para üstü alma gibi durumlardan kurtulma imkanına sahip olabiliyor. Yurt dışı ve yurt içi alışverişlerde hızlı ve kolay bir şekilde temassız ödeme özelliğini kullanarak alışverişlerini yapan Halkbank müşterileri, bununla birlikte zamandan da tasarruf etmiş oluyor. Halkbank kredi kartı temassız ödeme nasıl açılır sorusunun cevabı merak edilmektedir. Bu işlemi yapmak için üç yöntem bulunuyor. Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak, herhangi bir Halkbank şubesine giderek veya bankaya ait mobil uygulama kullanılarak temassız ödeme özelliği açılabilmektedir. Temassız ödeme özelliği açma işleminin yapılabilmesi için ilk ödeme işlemi şifre ile yapılmalıdır. Halkbank temassız ödeme özelliği kapatma işlemi, açma işleminde olduğu gibi aynı kanallar üzerinden yapılmaktadır.

Halkbank temassiz odeme

Vakıfbank

Kamu bankası olarak bilinen Vakıfbank, bankacılık sektörünün öncülerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Müşterilerine sağladığı avantajlı kredi kartlarının yanı sıra, kredi kartlarında yer alan teknolojik özellikler ile de dikkat çeken Vakıfbank, harcama, ödeme ve kullanım kolaylığı sağlamaya yönelik adımlar atıyor. Pek çok farklı özelliğe sahip kredi kartı bulunan Vakıfbank, kredi kartı başvurusu yapan müşterilerine her alanda kullanabilecekleri özellikte kredi kartı gönderimi sağlıyor. Bu özelliklerden bir tanesi de büyük kolaylık sağlayan temassız ödeme özelliği olarak biliniyor. Vakıfbank temassız ödeme sistemi, hem işyerleri için hem de banka müşterileri için büyük kolaylık sağlayan bir sistemdir. Bahsi geçen sistem sayesinde alışverişler daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Vakıfbank temassız ödeme özelliğine uygun POS cihazı almak isteyen işyerleri, herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek başvurusunu iletmelidir. Böylece temassız ödeme yapmak isteyen kişilerin bu isteğine yanıt vermeleri mümkün hale gelmektedir. Öte yandan Vakıfbank kredi kartı başvurusu onaylanan kişilerin temassız ödeme özelliğini aktif hale getirmesi gerekir. Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kredi Kartları – Mobil Ödemeler – Mobil Temassız Ödeme bölümüne girdikten sonra, temassız ödeme özelliği açma işlemi yapmak mümkündür. Ayrıca Vakıfbank şubelerinden veya Vakıfbank müşteri hizmetlerinden de temassız ödeme işlemi aktif hale getirilebilmektedir. Temassız ödeme özelliği kapatma işlemi için yine aynı yolu izleyerek işlem yapılabilir.

Vakif temassiz odeme

Yapıkredi

Özellikle kredi kartı denince ilk akla gelen bankalardan biri olan Yapıkredi, müşterileri için son derece güzel kampanyalar ile hizmet vermektedir. Bununla birlikte taksitli alışveriş yapmak isteyen müşterilerine özel olarak ek taksit imkanları sunması, bankanın müşteri sayısının artmasını da sağlamaktadır. Her geçen gün Yapıkredi üzerinden finansal işlemlerini yapan kişilerin sayısında yaşanan artışın en büyük sebebine baktığımızda, bankanın müşterilerine sağladığı avantajların olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Yapıkredi kredi kartı başvurusu yapan ve kredi kartı almasına herhangi bir sebep olmayan banka müşterilerine gönderilen kredi kartlarının temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. Yapıkredi temassız ödeme özelliği sayesinde, banka müşterileri hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapma fırsatını yakalamaktadır. Yapıkredi kredi kartı temassız ödeme açma nasıl yapılır sorusunun cevabına gelirsek, mobil uygulamaya giriş yaparak, Yapıkredi şubelerini kullanarak ve bankanın müşteri hizmetleri arayarak temassız ödeme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Kartınız temassız özellikli değilse şu işlemleri yaparak temassız olarak yenileyebilirsiniz ;  TEMASSIZ yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini de yazdıktan sonra 4411 e gönderin .

ING

Bankalar arasında yaşanan rekabette kendisini geliştirerek üst sıralara doğru çıkan ING, son derece kaliteli alt yapısı ile ön plana çıkan bir bankadır. Teknolojinin bankaya uyarlanan her sektöründe yer alan ING, bu sayede müşterilerinin bankacılık alanında daha basit işlemler yapmasına olanak sağlıyor. Kredi kartı ödeme işlemlerinde her geçen gün yeni sistemlerin kullanılmaya başlandığı görülmektedir. Bu yöntemlerden sonuncusu ise, temassız ödeme özelliğidir. ING, yine bankacılık alanında yapılan tüm yeniliklerde olduğu gibi, temassız ödeme yöntemi kullanan bankalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. ING kredi kartı başvurusu onaylanan kişilere gönderilen kredi kartlarının tümünde temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. Temassız ödeme özelliğini kullanmak için öncelikle bu özelliği açmak gerekir. ING mobil uygulama, ING şubeleri ve ING müşteri hizmetleri üzerinden temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Mobil bankacılık üzerinden temassız ödeme açma işlemini yapmak amacıyla, ilk olarak mobil şubeye giriş yapılır. Ardından kartlar menüsünden ilgili kartı seçip, mobil ödemeyi aç sekmesine tıklanır. Böylece ING kredi kartı temassız ödeme özelliği kullanarak hızlı ve güvenli şekilde ödeme yapmak mümkün hale gelecektir.

Ing temassiz odeme limiti

Kuveyt Türk

Teknolojik gelişmelerin en fazla yaşandığı sektörlerden bir tanesi de hiç kuşku yok ki bankacılık sektörüdür. Özellikle son dönemlerde ödeme yöntemlerine yeni sistemler eklenmeye başlandı. Yaşanan bu gelişmelere tüm bankaların ayak uydurduğunu söylemek mümkün değil. Bazı bankalar bu gelişmelere ayak uydurmayı başarırken, bazı bankalar ise ayak uydurma anlamında sıkıntılara maruz kalıyor. Bu noktada bankacılık sektöründe ortaya çıkan yeni teknolojilere ayak uyduran bankalardan biri de Kuveyt Türk olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak temassız ödeme özelliği ile ön plana çıkan Kuveyt Türk, müşterilerine temassız ödeme sistemine uygun kredi kartları göndermektedir. Bu kredi kartlarının temassız ödeme özelliğini açmak ve kapatmak mümkündür. Kuveyt temassız ödeme özelliği açma ve kapatma nasıl yapılır sorusu sık sık araştırılmaktadır. Kuveyt Türk mobil uygulama üzerinden TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, Kredi Kartları – Kart Ayarları – Temassız Ödeme Özelliği Aç veya Kapat işlemlerini uygulayarak kartınızın temassız ödeme özelliğini açabilir ya da kapatabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk şubelerinden veya Kuveyt Türk müşteri hizmetlerinden de söz konusu işlemleri yapmanız mümkündür.

Teb

Teknolojinin tüm imkanlarından her zaman yararlanan bankacılık sektöründe yeni gelişmelerin yaşandığını görmek mümkündür. Bahsi geçen bu imkanlardan en fazla faydalanılan alan ise ödeme yöntemleri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kredi kartı temassız ödeme sistemi son günlerde karşımıza en sık çıkan gelişmelerden biridir. Temassız ödeme özelliği bankaların hemen hemen tüm kartlarında aktif olarak kullanılması mümkün olan bir özelliktir. Müşterilerine temassız ödeme özelliği bulunan kredi kartı gönderimi sağlayan Teb, bu sayede müşterilerinin alışveriş yaparken vakit kaybı yaşamasına ve güvenli şekilde ödeme yapmasına fırsat tanıyor. Temassız ödeme özelliğini kullanmak için ilk olarak aktif edilmesi gerekmektedir. Söz konusu özelliğin kullanımı, tamamen bankanın müşterisinin isteğine bağlıdır. Teb temassız ödeme nasıl açılır ve Teb temassız ödeme özelliği nasıl kapatılır sorularının cevabına baktığımızda, mobil uygulama, Teb müşteri hizmetleri ve Teb şubeleri üzerinden işlem sağlamanın mümkün olduğunu görürüz. Mobil uygulamayı kullanarak temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemi için, mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kartlar – Kredi Kartları – Mobil Ödemeler – Mobil Temassız Ödeme bölümüne girmek gerekir. Buradan ister temassız ödeme özelliğini açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Enpara

Bankacılık dünyasının dijital özelliklere sahip olmaya başladığı bir dönemde bünyesine eklediği özellikler ile ön plana çıkmayı başaran Enpara, müşterilerine sağladığı avantajlı ve güvenli ödeme yöntemlerini sunmaya devam ediyor. Enpara kredi kartı temassız özelliği ile alışveriş ve ödeme yaparken, kredi kartını POS cihazına takmaya gerek kalmadan işlem yapmak oldukça basittir. Ayrıca Enpara kredi kartı temassız ödeme özelliği tüm dünyada rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yapılacak ilk ödeme işlemi şifre ile yapılmalıdır. Daha sonra temassız ödeme özelliği açma işlemi yaparak bundan sonraki ödemelerde temassız ödeme yapmak mümkün hale gelecektir. Özellikle acil bir şekilde ödeme yapılmasının gerektiği dönemlerde hayat kurtarıcı bir özellik olan Enpara temassız ödeme özelliği sayesinde, bozuk para ve para üstü alınmasına da gerek duyulmaz. Şimdi de Enpara temassız ödeme özelliği açma ve kapatma nasıl yapılır sorusuna cevap verelim. Enpara mobil uygulamaya giriş yapıp, ardından ”Kartlar” sekmesine tıklanır. Daha sonra ise ilgili kart seçilir ve ”Mobil Ödeme” sekmesine tıklanır ve buradan açma ya da kapatma işlemi yapılır. Bunun yanı sıra Enpara şubelerinden ya da Enpara Müşteri hizmetlerinden de söz konusu özelliği aktif etmek veya devre dışı bırakmak mümkündür.

Odeabank

Ülkemizde 2012 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Odeabank, yenilikleri yakından takip eden ve müşterilerine bu yenilikleri sunmayı seven bir bankadır. Hizmet verdiği tüm müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun bütün kredi kartlarını sağlayan Odeabank, tamamen yeniliğe açık bir tutum sergiliyor. Bankacılık sektöründe yeni sayılabilecek bir ödeme yöntemi olan temassız ödeme özelliği, Odeabank kredi kartlarında da aktif olarak yer alıyor. İlk ödemeyi şifre kullanarak yapan tüm Odeabank müşterileri, daha sonradan isteğine bağlı olarak temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini yapabilme hakkına sahip oluyor. Odeabank temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işleminin nasıl yapıldığına dair sizler için bilgilendirme hazırladık. Bunu yapmak için belirlenmiş olan üç yol vardır. Mobil bankacılığa giriş yaprak ”Kartlar”, ”Kredi Kartları”, ”Mobil Ödemeler” son olarak da ”Temassız Ödeme özelliği Aç ya da Kapat” yaparak özelliğin aktif veya pasif olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Odeabank şubesine giderek ya da Odeabank müşteri hizmetlerini arayarak yine işlem sağlayabilirsiniz.

Akbank

Akbank, müşterilerine sunduğu pek çok kredi kartı ile önemli avantajlar ve büyük kolaylıklar sağlıyor. Axess Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvurularının onaylanması halinde önemli avantajlardan yararlanması mümkündür. Akbank Axess kredi kartı ile temassız ödeme özelliğinden yararlanılabilmektedir. Akbank temassız ödeme özelliği sayesinde, kart ile uyumlu POS cihazlarından ödeme yapılabilir. Akbank kredi kartı temassız ödeme açma ve kapatma özelliğini aktif ederek yapılacak tüm ödeme işlemlerini rahatlıkla ve güvenle yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Ödeme kolaylığı sağlayan Axess kredi kartı temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini 7/24 Akbank müşteri hizmetleri üzerinden ya da herhangi bir Akbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Buna ek olarak Akbank mobil uygulamaya giriş yapıp, kartlar sekmesine tıklayarak ilgili kartı seçtikten sonra mobil ödemeler bölümünden işlem yapılabilir. Böylece ödeme yaparken temassız ödeme özelliğinin önemli avantajlarından yararlanmak mümkün hale gelir.

Denizbank

Bankacılık sektörünün en eski üyelerinden birisi olan Denizbank, müşterilerinin hizmetine birçok farklı özelliğe sahip kartını sunuyor. Bir kredi kartının sahip olması gereken tüm özellikleri bünyesinde bulunduran Denizbank, ödeme işlemlerinin dijitalleştiği bu döneme ayak uydurmayı başarıyor. Bu durum son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz kredi kartı temassız ödeme özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Ödeme esnasında şifre girmeye gerek kalmadan, yalnızca POS cihazına kartın belirli mesafede yaklaştırılması işlemiyle ödeme yapılmaktadır. Denizbank kredi kartlarının tümünde temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. Denizbank müşterilerinin temassız ödeme özelliğinden faydalanması için yapması gereken tek şey, temassız ödeme özelliğini aktif hale getirmesidir. Denizbank şubelerinden veya Denizbank müşteri hizmetlerinden temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemi kısa zamanda yapılabilmektedir. Bunların haricinde Denizbank mobil şube üzerinden de temassız ödeme özelliği açma ve kapatma yapılma imkanı bulunmaktadır. Kartların bulunduğu bölümden ilgili kartı seçerek, mobil ödemeler kısmından temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini basit bir şekilde yapabilirsiniz. Temassız ödeme özelliği açık duruma geldiğinde, bu özelliğe sahip olan POS cihazlarını bünyesinde bulunduran bütün işyerlerinden ödeme yapılabilir.

HSBC

HSBC, Türkiye’de pek fazla tercih edilmeyen bir banka olarak karşımıza çıksa da, aslında alt yapı yönünden son derece gelişmiş bir bankadır. Teknolojinin kendisini gösterdiği bir alan olan bankacılık sektöründeki bütün gelişmeleri HSBC’de görmek mümkündür. Geliştirilen yeni teknolojik özellikleri hızlı bir şekilde müşterilerinin hizmetine sunan HSBC, ödeme işleminin oldukça basit hale geldiği ve güvenli şekilde yapıldığı temassız ödeme özelliğini de kredi kartlarında bulundurmaktadır. HSBC temassız ödeme özelliği sayesinde, bu özelliği aktif olarak kullanan tüm alışveriş merkezlerinden ya da herhangi bir işyerinden kolaylıkla ödeme yapabilir ve zaman kaybı yaşamadan acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Alışveriş yaparken şifre girme işlemi pek çok kişinin rahatsız olduğu bir durumdur. Bu durumun önüne geçmek amacıyla HSBC temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemi yaparak kullanıma açılabilir. Şayet bu özelliği kullanmak istemeyen kişiler yine kapalı duruma getirerek kullanmayabilirler. HSBC temassız ödeme özelliği açma ve kapatma nasıl yapılır sorusu pek çok kişinin merak ettiği bir sorudur. Basit adımlarla yapılabilecek açma veya kapatma işlemini mobil uygulama giriş yaparak gerçekleştirmeniz mümkündür. Diğer taraftan yine HSBC temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini bankaya ait müşteri hizmetlerinden ya da HSBC şubelerine giderek gerçekleştirme hakkınız bulunmaktadır.

Garanti BBVA

Bankacılık alanında her geçen gün daha gelişmiş teknolojilerin kullanıldığını görüyoruz. Bu teknolojiler sayesinde ödeme işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde yaptığımız bir döneme girdik. Bankacılık sektörünün en önemli bankalarından bir tanesi olan Garanti BBVA, her daim yeniliklere açık bir banka olarak kendisini gösteriyor. Güçlü alt yapısı sayesinde dijitalleşen dünyanın tüm özelliklerini kolayca bünyesine katan Garanti BNVA, ödeme işlemlerini hızlı ve güvenli hale getiren temassız ödeme seçeneğini de müşterilerine sunuyor. Temassız ödemenin getirdiği kolaylıklardan bir tanesi şifreye gerek kalmadan ödeme şansı vermesidir. Ayrıca bulunduğumuz dönemde dünyayı büyük oranda etkileyen ve temas yoluyla bulaşması mümkün olan koronavirüs salgınının bulaş durumunu en aza indirmesi de yine temassız ödeme sisteminin önemini gözler önüne seriyor. Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini yaptıktan sonra kullanıma açabilir ya da kapatabilirsiniz. Tüm bankalarda olduğu gibi, Garanti BBVA temassız ödeme özelliğini açmak için yapılacak ilk ödemenin şifre girişi ile yapılması gerekir. Bundan dolayı da kredi kartı sahibinin, kartını aldıktan sonra mutlaka ilk işlemi şifresi ile yapması istenmektedir. Telefon bankacılığını kullanarak veya herhangi bir Garanti BBVA şubesine başvurarak temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini kısa sürede yapmak mümkündür. Öte yandan Garanti BBVA uygulamasından da temassız ödeme açma ve kapatma yapma imkanı vardır.

Ziraat Bankası

Türkiye’de faaliyet gösteren en eski bankalardan biri olan Ziraat Bankası, faaliyet göstermeye başladığından beri bireysel ve kurumsal olarak bünyesinden hizmet alan müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Büyük bir müşteri kitlesine sahip olan Ziraat Bankası, bankacılık sektöründe meydana gelen gelişmelere her daim katkıda bulunarak gücünü göstermiştir. Kamu bankalarından biri olmasıyla da bilinen Ziraat Bankası, bulunduğumuz dönemde aktif olarak kullanımı yapılan pek çok gelişmeyi ilk olarak kullanmayı başarmıştır. Söz konusu bütün bu hizmetler arasında günümüzde son dönemlerde sık sık duyduğumuz hizmetlerden biri de ödeme esnasında büyük kolaylık sağlayan temassız ödeme özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Hem zamandan kazanım elde etmek, hem de hiçbir temasa gerek kalmadan, aynı zamanda da para üstü beklemeden tüm ödeme işlemlerini Ziraat Bankası temassız ödeme özelliği sayesinde yapabilirsiniz. Bahsi geçen özelliği aktif hale getirmek ya da pasif hale getirmek için Ziraat Bankası internet şubesini kullanabilir, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvurabilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İş Bankası

Alışveriş yaparken veya farklı bir ödeme yaparken bu alanda hayatımızı kolaylaştıran ürünlerden olan kredi kartları, nakit taşıma derdini ortadan kaldıran ve neredeyse tüm satış noktalarından alışveriş yapmaya olanak sağlayan ürünlerdir. Bankalar tarafından müşterilerinin hizmetine sunulan kredi kartları, aynı zamanda indirim sağlama, bonus kazanma ve yüksek ödemelerde taksit fırsatı vermektedir. Bunun yanı sıra kredi kartlarının daha iyi şartlarda kullanılması amacıyla bankacılık sektörüne yeni özellikler eklenmektedir. Söz konusu tüm özellikleri bünyesinde barındıran İş Bankası, özellikle Maximum özelliğe sahip olan temassız kredi kartı ile ön plana çıkıyor. İş Bankası Maximum temassız kredi kartı, banka müşterilerinin kolay alışveriş yapmasını sağlarken, yanı zamanda da vakit kaybına maruz kalmalarını önlüyor. İlk olarak İş Bankası temassız ödeme özelliği aktif hale getirilmelidir. Ancak bu özelliğin kapalı kalmasını isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Bu tamamen kişinin kendi kararına bağlıdır. İş Bankası Maximum temassız kredi kartında bulunan temassız ödeme özelliği açma ve kapatma nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim. İnsanların temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemini yaparken en fazla kullandıkları yöntem hiç kuşkusuz müşteri hizmetleridir. Bununla beraber İş bankası şubelerine başvurarak ya da telefon bankacılığını kullanarak da yine Maximum kredi kartı temassız ödeme özelliği açma ve kapatma işlemi yapılabilmektedir.

Temassiz ödeme özelliği açma ve kapatma

Temassız Ödeme Şifresiz İşlem Limiti

Temassız kartlar ile şifresiz olarak işlem yapmak için bankalardan tarafından uygulanan bir üst limit bulunmaktadır. Bu üst limit kullanıcıların güvenliği için konulmuştur. Tüm bankalarda şifresiz olarak temassız ödeme yapabilmek için 350TL limit bulunmaktadır. 350TL ye kadar ödemelerinizi şifresiz ve temassız olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca temassız kredi kartları hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir