Yapikredi online hesap acma

Yapı Kredi online hesap açma işlemi, görüntülü görüşme üzerinden Yapı Kredi Bankası’nda hesap açabilme olanağı sunan oldukça gelişmiş bir sistem. Bu sistem sayesinde oturduğunuz yerden banka hesabı açabilir, ATM kart talebinde bulunabilir, internet ve mobil bankacılığı ile hesaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere Yapı Kredi Bankası online hesap açma sürecini A’dan Z’ye anlatacak ve işlemlerinizi bankaya gitme gereği olmadan nasıl tamamlayabileceğinizden ayrıntılı şekilde söz edeceğiz. 

Bankaya Gitmeden Hesap Açılır mı?

Daha önce görüntülü görüşme ile hesap açma sistemini duymayanlar için bankaya gitmeden hesap açılır mı? sorusunu yanıtlayalım. Bildiğiniz üzere akıllı telefon yardımıyla birçok bankacılık işlemimizi halledebilmekteyiz. Birine para göndermek istediğimizde, faturalarımızı acil ödemek zorunda kaldığımızda ya da hesabımıza gelen bir bedelin kontrolünü sağlamak için mobil bankacılık uygulamalarını kullanabiliyoruz.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber bankacılık sisteminin de gelişim gösterdiği bilinen bir gerçek. Yeni nesil dijital araçlarla uyumlu bir şekilde kullanılabilen T.C kimlik kartı, bankaya gitmeden hesap açma aşamasında işimizi kolaylaştıran bir diğer araç. NFC özelliği bulunan bir akıllı telefon ve T.C kimlik kartı, online hesap açma için yetiyor da artıyor bile. Birazdan Yapı Kredi Bankası örneğiyle bankaya gitmeden nasıl hesap açılır? sorusunu uygulamalı olarak anlatıyor olacağız. 

Yapıkredi Online Hesap Açma

Yapı Kredi Online Hesap Açma

Yapı Kredi Bankası’nda hesap açmak isteyenler Yapı Kredi hesabı nasıl açılır? diye merak ediyor olabilirler. Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere bu içerikte banka şubesine gitmeden hesap açma konusundan söz ediyor olacağız. Bu yöntem dışında bir diğer hesap açma yöntemi de şubeye giderek fiziki başvuruda bulunmaktır.

Şubeden hesap açmak için güncel kimliğinizin, ehliyetinizin ya da pasaportunuzun yanınızda olması gerekiyor. Bu belgelerden birini müşteri temsilcisine ileterek hesap açılış talebinde bulunabilirsiniz. Yapı Kredi şubelerinden birine giderek fiziki hesap açılış talebinde bulunabilir ve ortalama 15 dakika içerisinde hesabınızı açtırabilirsiniz. 

Yapi kredi online hesap açma

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Şubede hesap açılışının ardından bir de Yapı Kredi şubeye gitmeden hesap açma işleminden söz edelim. Bunun için ilk olarak Yapı Kredi mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın. Ana ekranın sol alt köşesinde yer alan ‘’Yapı Kredi Müşterisi Ol’’ sekmesine bir defa tıklayın. Açılacak olan sayfada T.C kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek ‘’Devam’’ tuşuna basın.  Bu işlemin akabinde sisteme girdiğiniz numaraya kısa bir güvenlik kodu gelecek. Telefonunuza gönderilen kodu ilgili alana yazın ve ‘’Onay’’ tuşuna basın.

Uygulamaları indirmek için : Android , İOS

Sözünü ettiğimiz işlemlerden sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sırasıyla hangi aşamaları gerçekleştireceğinizi listeler halinde bulabilirsiniz. Yine ‘’Devam’’ tuşuna basarak işleminizi sürdürebilirsiniz. T.C kimlik kartınızın ön ve arka tarafını taramanız gerekiyor. Ön yüzü tara ve arka yüzü tara tuşlarına basmak kaydıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yeni tip kimlik kartlarının arkasında bulunan çipi telefonunuza yaklaştırarak onaylama adımını geçebilirsiniz. 

T.C kimlik kartı üzerinde yer alan çipi telefonunuza okutmadan önce cep telefonunuzun NFC özelliğinin açık olduğundan emin olun. Telefonunuzun NFC özelliği yoksa ya da çalışmıyorsa bu sistemi kullanarak online hesap açma şansınız da olmayacaktır. Kimlik doğrulama sonrasında temel bilgileri dolduracağınız bir form açılacak. Bu formda e-posta adresi, aylık gelir tutarı, tahmini işlem adedi gibi sekmeler bulunduğunu göreceksiniz. Banka tarafından ihtiyaçlarınızın daha iyi saptanabilmesi adına sizden istenen bilgileri doğru şekilde ve eksiksiz olarak sisteme kaydetmeyi unutmayın.

Gerekli bilgiler kısmını da tamamladıktan sonra ‘’Devam’’ tuşuna basın. Ardından Yapı Kredi mobil şubede kullanacağınız şifrenizi belirleyin ve alt satıra bu şifreyi tekrar girerek sayfanın alt kısmında bulunan ‘’Şifre Belirle’’ butonuna basın. Sonraki aşamada banka kartı talebiniz varsa talebin yanındaki işareti aktif hale getirin ve kartınızın hangi adrese gönderileceğini belirleyin. Bu işlemin akabinde kartınız hazırlanacak ve belirlediğiniz adrese yönlendirilecek.

İşlemleri sorunsuz şekilde tamamlamak için alt tarafta yer alan sözleşmeleri onaylayın ve yine alt kısımda bulunan ‘’Devam’’ tuşuna basın. Son aşamada Yapı Kredi müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme yapmanız gerekecek. Bu noktada size birkaç temel soru yöneltilebilir. Görüntünüzün ve sesinizin net bir şekilde karşıya iletilmesi için internet bağlantınızın yeterli seviyede olduğundan emin olmalısınız. Görüntülü görüşmenin sonunda siz de artık Yapı Kredili olacaksınız. 

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Hesap Kapatma

Yapı Kredi şubeye gitmeden hesap kapatma işlemi de kullanıcılar tarafından sıkça dile getiriliyor. Yapı Kredi hesabınızı şubeye uğramadan kapatmak için 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayabilir veya internet/mobil bankacılık vasıtasıyla hesabınızı kapatabilirsiniz. Yapı Kredi hesabınızı kapatmadan önce hesapta bakiye bulunmadığından emin olmalısınız. Hesapta bakiye varsa başka bir bankada bulunan hesaba aktarım sağlayarak hesabınızı kapanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

İnternet ve mobil bankacılıktan hesap kapatma işlemi ‘’Hesaplar’’ menüsünden gerçekleştirilmekte. İlk olarak hesap kapatma seçeneğine tıklamalı ve ardından kapatmak istediğiniz hesabı seçmelisiniz. Doğru hesabı kapattığınızdan emin olmak için bilgileri son bir defa kontrol edin ve ardından ‘’Hesabı Kapat’’ seçeneğini tuşlayın. Hesabın kapatılmasında herhangi bir engel bulunmuyorsa şubeye gitmeden banka hesabınızı kapatmış olacaksınız. 

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Hesap açma ve kapama işlemlerini çözüme kavuşturduğumuza göre en çok rağbet gören işlemlerden biri olan Yapı Kredi şubeye gitmeden kredi başvurusuna geçiş yapabiliriz. Eğer Yapı Kredi hesabınızı açtıysanız internet bankacılığı şifrenizi de belirlediniz demektir. Yapı Kredi şubeye gitmeden kredi başvurusu için daha önce açtığınız Yapı Kredi hesabınızı da kullanabilirsiniz.

Cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden internet bankacılığına giriş yapın ve ardından ana menüde bulunan Krediler seçeneğine tıklayın. Daha sonra açılan sayfada ‘’Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Kullanımı’’ sekmesini tıklayın. Açılacak yeni sayfada talep ettiğiniz kredi tutarını ve bu krediyi hangi vadede ödeyeceğinizi belirledikten sonra ‘’Devam’’ butonuna basın. 

Yukarıda sözünü ettiğimiz işlemleri tamamladıktan sonra başvuru sayfası yenilenerek ödeme planı alanına geçiş yapmanız sağlanacak. Burada kredi tutarı ve vadesinin yanı sıra aylık ödemeniz gereken taksit tutarı, toplam geri ödeme tutarı, kredi faiz oranı gibi temel kredi bilgilerini görebilirsiniz. Eğer ödeme planının uygun olduğunu düşünüyorsanız en altta yer alan ‘’Devam’’ butonuna bir kez daha tıklayın. 

Devam tuşuna bastıktan sonra temel bilgilerinizi cevaplamanızın istendiği bir sayfaya geçiş yapacaksınız. Bu sayfada yer alan iletişim bilgilerini doldurduktan sonra yine ‘’Devam’’ deyin ve başvurunuzu gerçekleştirin. Kredinizin onaylanması halinde başvuru öncesinde belirlediğiniz tutar Yapı Kredi hesabınıza aktarılacaktır. Kredi tutarını ATM’den ya da şubeden çekebilir, dilerseniz online bankacılık kanallarından birini kullanarak başka bankada bulunan bir hesaba aktarabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir