Yapı kredi iban no sorgulama ve öğrenme
yapi kredi iban no sorgulama

Yapı Kredi IBAN no sorgulama işlemleriniz ve tüm bankacılık işlemleriniz için Yapı Kredi mobil bankacılık uygulaması üzerinden, ATM’ler üzerinden, müşteri hizmetleri ya da bankanın resmi web sayfası olan https://www.yapikredi.com.tr/ adresi üzerinden bilgi alabilir, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Yapı Kredi IBAN no öğrenme işlemi için kullanabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • Yapı Kredi Bankamatik: Yapı Kredi ATM’sine kartınızı yerleştirerek kart şifrenizi giriniz. Ekranınız üzerinde bulunan “Hesap Bilgileri” bölümü üzerinden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Yapı Kredi mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve uygulamaya giriş sağlayınız. Ekran üzerinde yer alan “Hesaplarım” bölümünü seçiniz. Yapı Kredi’ye kayıtlı hesaplarınız içerisinden IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçerek devam ediniz. Ekranınıza gelecek olan bilgiler üzerinden IBAN numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Resmi Site: Yapı Kredi resmi web sayfası üzerinde yer alan https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/iban-sorgulama ekranı üzerinden “Hesap Numarası” bilgisini girerek IBAN numaranız için bilgi alabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 444 numaralı hat üzerinden Yapı Kredi müşteri hizmetlerine ulaşabilir IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Yapı Kredi IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Yapı Kredi kartları üzerinden kart numarası ve kartın son kullanma tarihi bilgisine ulaşabilirsiniz. IBAN numarası ve diğer işlemler için bilgilere yukarıda belirtilen kanallar üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: ICBC IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Yapı Kredi IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Yapi kredi iban ile atmden nasil para gondeirlir

Yapı Kredi IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi için izleyebileceğiniz adımlar şu yollar ile gerçekleşmektedir,

 1. Yapı Kredi ATM’si üzerinden “Giriş” bölümüne basınız.
 2. “Kartsız İşlemler’’ bölümüne giriniz.
 3. “Para Yatırma” seçeneğini seçiniz.
 4. Ekranınıza gelen C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerinizi giriniz.
 5. Cep telefonunuza bir şifre gelecektir. Bu şifreyi ilgili alana giriniz.
 6. Ödeme türünüzü seçerek devam ediniz.
 7. Ekran üzerinde yer alan “IBAN No” bölümüne ilerleyiniz.
 8. 16 haneli IBAN numaranızı tuşlayınız.
 9. Ekran üzerinde yer alan “Devam” seçeneğine basınız ve açılacak olan para haznesine yatıracağınız parayı yerleştiriniz.
 10. Yatırmış olduğunuz para miktarı ile ekran üzerinde yer alan bilgiler doğru ise onaylayarak işleminizi tamamlayınız.

IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemlerini bu adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Yapı Kredi hesap no öğrenme işlemi, IBAN numarası sorgulama işlemi ile benzer olup, IBAN numarası üzerinde yer alan son 16 hane size hesap numaranızı verecektir. IBAN numarası üzerinde bulunan ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodunun ardından gelen 16 hanelik sayı sizin hesap numaranızdır. Ayrıca Yapı Kredi kanalları üzerinden de hesap numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Yapı Kredi hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Yapı Kredi kartları üzerinden hesap numarası bilgilerine ulaşamazsınız. Hesap numarası bilgine IBAN numaranızdan ya da yukarıda belirtilen Yapı Kredi kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Yapı Kredi hatalı IBAN’a para gönderme işleminin gerçekleşmesi halinde bankanın müşteri hizmetlerini arayarak irtibata geçebilirsiniz. Hatalı IBAN’a yapılan para katarımı sonrasında ödemeler kısa süre içerisinde iade edilmektedir. Geri iade alamamanız halinde 0850 222 0 444 numaralı hattı arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Direkt müşteri temsilcisi ile görüşmek için T.C. kimlik numaranızı ve hesap bilgilerinizi doldurduktan sonra menüden 2 tuşuna basın ardından 0 tuşuna basarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile işleminizi gerçekleştirememeniz halinde, size en yakın Yapı Kredi şubelerine giderek işleminizi yüz yüze tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir