Kredi ve Finans Portalı

HSBC IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

HSBC IBAN no sorgulama işlemini bankanın ATM’lerinden, müşteri hizmetlerinden, mobil bankacılık uygulamasından ve bankanın resmî sitesi olan  https://www.hsbc.com.tr/ adresinden yapabilirsiniz. Bankadaki hesabınızın IBAN ve hesap numarasını öğrenerek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC IBAN No Nasıl Öğrenilir?

HSBC IBAN no öğrenme 4 farklı şekilde yapılabilir:

 • HSBC Bankamatik: HSBC ATM’sine kartınızı yerleştirerek şifrenizle giriş yapınız. ‘’Hesap Bilgileri’’ bölümünden IBAN numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: HSBC mobil uygulamasına giriş yapınız. Burada ‘’Hesaplarım’’ bölümüne gidiniz. HSBC’deki kayıtlı hesaplarınızdan hangisinin IBAN numarasını öğrenmek istiyorsanız üzerine tıklayınız. Hesabınıza ait bilgilerle birlikte IBAN no da bu kısımda görüntülenecektir.
 • Resmi Site: HSBC’nin resmi sitesinde bulunan https://www.hsbc.com.tr/gunluk-bankacilik/mevduat-urunleri/iban-uygulamasi bölümünde IBAN sorgulama aracı yer alır. ‘’Şube Kodu’’ ve ‘’Hesap Numarası’’ bilgilerini girerek IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 211 0 111 nolu HSBC müşteri hizmetlerini arayınız. Buradan hesap işlemleri bölümü üzerinden ya da doğrudan müşteri temsilcinize bağlanarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

HSBC IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

HSBC IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. HSBC kartları üzerinde kart numarası ve son kullanma tarihi bilgileri yer alır. Bunun dışındaki şube kodu, hesap no, IBAN no gibi bilgilere kart üzerinden erişemezsiniz. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

HSBC IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

hsbc iban no ile atmden nasil para gonderilir

HSBC IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemini birkaç adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İşlem için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

 1. HSBC bankamatiğinden ‘’Giriş’’ tuşuna basınız.
 2. ‘’Kartsız İşlemler’’ kısmına giriniz.
 3. ‘’Para Yatırma’’ bölümünü seçiniz.
 4. T.C. kimlik ve cep telefonu numarası bilgilerinizi giriniz.
 5. Telefonunuza gelen şifreyi giriniz.
 6. Hangi ödeme türünü yapacaksanız seçiniz.
 7. Karşınıza gelen ekrandan ‘’IBAN No’’ kısmına gidiniz.
 8. 16 haneli IBAN numarasını giriniz.
 9. ‘’Devam’’ tuşuna basarak açılan para haznesine göndermek istediğiniz parayı yatırınız.
 10. Ekranda yatırılan para miktarı ile ilgili gelen bilgiler doğruysa onaylayınız.

Bu adımları takip ederek HSBC bankamatiğinden IBAN numarası ile para gönderme işlemini tamamlamış olursunuz.

İnceleyebilirsiniz: HGS Kredi Kartı İle Yükleme Nasıl Yapılır?

HSBC Hesap No Nasıl Öğrenilir?

HSBC hesap no öğrenme işlemi de IBAN numarası ile benzerlik gösterir. Aynı şekilde ATM, mobil bankacılık veya müşteri hizmetlerinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. IBAN numaranızda yer alan rakamların içerisinde de aslıda hesap no bilgileriniz yer almaktadır. IBAN numaranızın son 16 hanesi sizlere ait hesap numarasıdır. Ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodundan sonda gelen 16 hanelik kısım hesap numaranızı simgeler.

HSBC Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

HSBC hesap numarasının kartta yazdığı yer yoktur. HSCB kredi kartları ve bankamatik kartları üzerinde hesap numarası bilgiler yer almaz. Hesap numaranızı IBAN numaranızın içerisinden çıkartabilirsiniz ya da yukarıda saydığımız yöntemler aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

HSBC Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

HSBC hatalı IBAN’a para gönderme işlemi sonrasında para iadesi için bankanın müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Hatalı IBAN’a yapılan ödemeler genellikle kısa bir süre içerisinde iade edilmektedir; fakat yaptığınız hatalı para gönderimi sonrasında para iadeniz yapılmadıysa müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz.

Bu işlem için HSBC müşteri hizmetleri numarası olan 0850 211 0 111 hattı arayınız. Müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için ‘’1-8-4’’ numaralarını sırayla tuşlayınız. Telefon bankacılığı sizi otomatik olarak HSBC müşteri temsilcisine bağlayacaktır. Telefon bankacılığı üzerinden hatalı IBAN numarasına para gönderme işlemini çözemezseniz bankanın size en yakın şubesine giderek doğrudan yüz yüze görüşmeyle işleminizi halledebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.