Akbank iban no sorgulama
Akbank iban no sorgulama

Akbank IBAN no sorgulama işlemi yapabilmek için oldukça fazla alternatif bulunmaktadır. İnternet ve mobil bankacılıktan, ATM’lerden, müşteri hizmetlerinden, Akbank tarafından verilen hesap cüzdanından ve şubelerden IBAN numarasın öğrenmek mümkündür. Akbank müşterileri, bu yöntemlerden birini kullanarak işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmektedir.

Akbank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Akbank IBAN no öğrenme birçok yöntem ile yapılabilmektedir. Akbank IBAN numarası öğrenmek aşağıdaki yollardan yapılabilmektedir:

 1. Akbank Şubeleri: Hafta içi günlerde 09.00 ila 17.00 saatleri arasında hizmet veren Akbank şubelerine bizzat hesap sahibi müracaatta bulunarak IBAN numarasını öğrenebilmektedir. Banka çalışanlarına IBAN numarasını öğrenmek istediğinizi belirtmek yeterli olacaktır.
 2. İnternet Bankacılığı: Akbank internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan “İnternet Bankacılığı” sekmesine tıklayınız. Ardından “Bireysel Bankacılık”ı seçiniz. Karşınıza çıkan ekrandaki kutucuklara TC kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım” seçeneğine tıklayarak IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçiniz. Böylelikle Akbank IBAN no sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
 3. Mobil Bankacılık: Akbank mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bilgileriniz ile giriş yapınız. Karşınıza çıkan ekrandan “Hesaplarım” sekmesine tıklayınız. IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz banka hesabını seçiniz.
 4. Hesap Cüzdanı: Akbank hesabı bulunan her kişiye hesap cüzdanı verilmektedir. Hesap numarasının içerisinde hesap ve IBAN numarası gibi bilgiler de bulunmaktadır.
 5. Akbank ATM’si: Akbank IBAN no sorgulama işlemi için size en yakın Akbank ATM’sine gidiniz. Kartınızı ATM’nin bölümüne takıp şifrenizi giriniz. ATM ekranından “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız. Burada hesabınızı seçerek IBAN numarasını öğrenebilirsiniz.
 6. Müşteri Hizmetleri: Akbank IBAN numarasını öğrenmek için 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralarından müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcisine IBAN no öğrenmek istediğinizi ilettiğinizde kimliğinizi doğrulamanız için size bazı sorular yöneltilir. Soruları cevapladığınız takdirde Akbank IBAN no öğrenme işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Akbank müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir.

Akbank IBAN Kartın Neresinde Yazıyor?

Akbank IBAN numarası kart üzerinde bulunmamaktadır. Akbank’ın müşterilerine sunduğu kartın adı Neo Kart’tır. Bu kart üzerinde sadece müşteri numarası, kart numarası, son kullanma tarihi, CV gibi bilgiler yer almaktadır. Akbank IBAN no sorgulama işlemi için yukarıda sıralanan yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: HSBC IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Akbank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Akbank iban no sorgulama
Akbank iban no sorgulama

Akbank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi hemen her bankada aynı ya da benzer şekilde yapılmaktadır. Akbank ATM’lerinden kartsız şekilde para gönderimi yapılabilmektedir.

Akbank ATM’lerinden IBAN numarası ile para göndermek için şu adımlar izlenebilmektedir:

 1. ATM’ye gidilerek “Giriş” tuşuna basılır.
 2. Daha sonra herhangi bir kart takmadan kartsız işlemler menüsüne geçiş yapılır.
 3. Bu menüde para yatırma seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenek üzerinden işleme devam edilir.
 4. Parayı yatıracak olan kişi kendi telefon numarasını tuşlamalıdır.
 5. Sonra ekrana IBAN numarası girme yeri açılır. Buraya istenilen bilgiler girilir.
 6. Yatırılacak olan tutar ATM’ye konulur.
 7. Yapılan işlem sonucunda para miktarı doğru ise işlem onaylanır.

Akbank ATM’lerinden yapılan bu işlem sonrasında girilen IBAN’a 5 ila 20 dakika arasında para aktarımı gerçekleşecektir.

Akbank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Akbank hesap no öğrenme işlemi Akbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden, ATM’lerden, şubelerden ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 25 25’dir.

Akbank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Akbank hesap numarası kartın üzerinde yer almamaktadır. Hesap numarasını öğrenmek için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı, ATM’ler, şubeler ve müşteri hizmetleri kullanılabilmektedir.

Akbank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Akbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemi gerçekleştiğinde Akbank müşteri hizmetleri ile görüşmek ve durumu izah etmek yeterli olacaktır. Hatalı para gönderimi bankaya bildirildiğinde iptal süreci başlatılmaktadır. İşlemin doğruluğu tespit edildikten sonra hatalı gönderilen ücret kişiye geri iade edilecektir.

Akbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemini geri almak için günün her saatinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Paranın gönderildiği hesap da Akbank’a ait ise işleminiz daha kısa süre içerisinde gerçekleşecektir. Hatalı para gönderimlerinde süreç ortalama 2 – 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre boyunca banka tarafından bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir