Kredi ve Finans Portalı

Akbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Akbank IBAN no sorgulama işlemi yapabilmek için oldukça fazla alternatif bulunmaktadır. İnternet ve mobil bankacılıktan, ATM’lerden, müşteri hizmetlerinden, Akbank tarafından verilen hesap cüzdanından ve Akbank şubelerinden IBAN numarası öğrenmek mümkündür.

Akbank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Akbank IBAN no öğrenme için yapılabilecek birçok yöntem mevcuttur. Akbank IBAN numarası öğrenmek aşağıdaki yollardan yapılabilmektedir:

 1. Akbank Şubeleri: Hafta içi günlerde 09.00 ila 17.00 saatleri arasında hizmet veren Akbank şubelerine bizzat hesap sahibi müracaatta bulunarak IBAN numarasını öğrenebilmektedir.
 2. İnternet Bankacılığı: Akbank internet bankacılığı sitesine akbank.com.tr linkinden giriş yaptıktan sonra internet bankacılığına giriş yapılır. Daha sonra “Hesaplarım” menüsünden görüntülenmek istenen hesap seçilir. Bu işlemden sonra IBAN numarası ekranda görülebilecektir.
 3. Mobil Bankacılık: Akbank mobil bankacılıktan IBAN numarası öğrenmek için mobil uygulamaya giriş yapılır. Mobil uygulamaya giriş yapılmasının ardından internet bankacılığında yapılan işlem sırası takip edilerek istenilen hesaba ait IBAN numarası kolayca görüntülenebilmektedir.
 4. Hesap Cüzdanı: Akbank’ta hesap açtıran bir kişiye banka tarafından açtırdığı hesaba ait bilgileri içeren bir hesap cüzdanı verilmektedir. Bu hesap cüzdanı sayesinde kişi istediği zaman IBAN numarasına erişebilmektedir.
 5. Akbank ATM’si: IBAN numarasını ATM üzerinden öğrenmek isteyen Akbank müşterisi ATM’ye hesap kartını takmalıdır. Daha sonra giriş yapılır ve açılan ekranda “Hesaplarım” menüsüne girilir. Buradan IBAN numarası öğrenilmek istenen hesap seçilir ve IBAN numarasına bakılır.
 6. Müşteri Hizmetleri: 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı hatlardan birisi aranarak Akbank müşteri hizmetlerine ulaşılır. Müşteri temsilcisine IBAN numarasının öğrenilmek istendiği söylenir ve IBAN numarasına erişim sağlanır. Akbank müşteri hizmetleri 7/24 hizmet veren bir servistir.

Akbank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Akbank IBAN numarasının kartta yazdığı yer mevcut değildir. Akbank’ın müşterilerine sunduğu kartın adı Neo Kart’tır. Bu kart üzerinde IBAN bilgisi bulunmamaktadır. Müşteri numarası ve kart numarası gibi bilgiler bulunan Neo Kart üzerinde IBAN bilgisine yer verilmemiştir. Diğer numaralar IBAN numarası ile karıştırılmamalıdır.

İnceleyebilirsiniz: HSBC IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Akbank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

akbank iban no ile atmden para nasil gonderilir

Akbank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi hemen her bankada aynı şekilde ya da benzer şekilde yapılmaktadır. Akbank ATM’lerinden kartsız şekilde birçok para gönderimi yapılmaktadır. Bunlardan biri de IBAN numarasını kullanarak para göndermektir.

Akbank ATM’lerinden IBAN numarası ile para göndermek için şu adımlar izlenebilmektedir:

 1. ATM’ye gidilerek “Giriş” tuşuna basılır ve giriş yapılmış olur.
 2. Daha sonra herhangi bir kart takmadan kartsız işlemler menüsüne geçiş yapılır.
 3. Bu menüde para yatırma seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenek üzerinden işleme devam edilir.
 4. Parayı yatıracak olan kişi kendi telefon numarasını tuşlamalıdır.
 5. Sonra ekrana IBAN numarası girme yeri açılır. Buraya istenilen bilgiler girilir.
 6. Yatırılacak olan tutar ATM’ye konulur.
 7. Yapılan işlem sonucunda para miktarı doğru ise işlem onaylanır.

Akbank ATM’lerinden yapılan bu işlem sonrasında girilen IBAN’a 5 ila 20 dakika arasında para aktarımı gerçekleşecektir.

Akbank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Akbank hesap no öğrenme işlemi Akbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden, ATM’lerden, şubelerden ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 25 25’dir.

Akbank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Akbank hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Akbank banka kartları üzerinde hesap numarası bilgisi yer almamaktadır. Hesap numarasını öğrenmek için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı, ATM’ler, şubeler ve müşteri hizmetleri kullanılabilmektedir.

Akbank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Akbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemi gerçekleştiğinde Akbank müşteri hizmetleri ile görüşmek ve durumu izah etmek yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri işlemin geri alınmasını sağlayacktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.