Kredi ve Finans Portalı

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numarası Ziraat Bankasında hemen her işlemde gerekli olan bir numaradır. Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme işlemi için Ziraat Bankası resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli sayının ilk 4 hanesinden sonrası size ait müşteri numarasıdır. Örneğin 2222333344445555 sizin kartınızın üzerinde yer alan sayı olsun. Müşteri numaranız 2222′ den sonra gelen numaradır. Yani 333344445555 sizin müşteri numaranızdır. Ziraat Bankası işlemleriniz için müşteri numarasına ihtiyaç duyduğunuz takdirde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Ziraat’te Bankacılık İşlemleri İçin Müşteri Numarası

Müşteri numaranız aracılığı ile Ziraat Bankası online işlemlerinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz. Kartınız kaybolduysa ya da bir sebepten dolayı o an kartınıza ulaşamıyorsanız Ziraat bankası müşteri numarası öğrenme işlemi için şubeye gidebilir dilerseniz 444 00 00 Müşteri İletişim Merkezlerini arayabilirsiniz. Herhangi bir Ziraat Şubesi’ne giderek müşteri numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtebilir ve müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Güvenli kart kullanımı için kartınızın ön ve arka yüzünde bulunan numaraları kesinlikle kimse ile paylaşmamalı, kartınızın şifresini pos veya ATM gibi kullanım alanlarında kimsenin görmediğinden emin olmalısınız. Kart bilgilerinizi banka personeli dahil kimse ile paylaşmayınız.

Ziraat Bankası Hesap Güvenliği Ön Planda

Kartınızın kaybolduğu ya da yanlış ellere geçtiğini düşünüyorsanız bankanızı arayarak kartınızın iptalini sağlayabilirsiniz. Her geçen yıl artmakta olan kart mağdurlarının birçoğu bu gibi basit güvenlik önlemlerini almadığı için bu mağduriyeti yaşamaktadırlar. Kartınızın şifresini müşteri numaranız, kartın üzerindeki numaralar, doğum tarihi, ardışık sayılar vb. şekillerde seçmeyiniz. Örneğin; 1111, 1968, 1234, 4321 gibi şifrelerden kaçının. Şifrenizi telefon, ya da cüzdanınıza yazmayın.Müşteri numaranız ile online olarak birçok bankacılık işleminizi şubelere gitmeden yapabilirsiniz. Özetle kartınızın ön yüzündeki 16 haneli rakamın ilk 4 rakamı hariç 12 rakamı müşteri numaranızdır.

Telefon Bankacığından Müşteri Numarasını  Öğrenin

Olmazsa olmaz iletişim kanalların ilk unsurunu oluşturan telefon bizlere müşterisi olduğumuz Ziraat Bankasının bütün kolaylıklarını istediğimiz yere getirebiliyor. Ziraat Bankası Müşteri hizmetlerini arayarak şahsımıza ait müşteri numaramızı doğru bir şekilde alırken diğer bankacılık hizmetleri için de bu alternatifi kullanabiliyoruz. En doğru bilgilere ulaşabilmek için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri için ayrıntılı makalemizi okuyabilirsiniz. Dilerseniz 444 00 00‘ı arayarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.