Kredi ve Finans Portalı

Alternatifbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Alternatifbank IBAN no sorgulama işlemi gerçekleştirilerek 26 haneli IBAN numarası öğrenilmektedir. Alternatifbank IBAN numaraları TR kodu ile başlamakta ve TR kodu dahil toplam 26 basamak içermektedir. Alternatifbank önceden kendi sitesi üzerinden IBAN no sorgulama işlemi yaptırmaktaydı fakat yeni düzenlemelere göre artık bu hizmet bankanın kendi sitesinde mevcut değildir. Alternatifbank IBAN no öğrenmek için müşteri hizmetleri aranabilir ya da Alternatifbank şubelerine bizzat gidilebilir. Alternatifbank mobil ve internet bankacılığı üzerinden IBAN sorgulama işlemi gerçekleştirilememektedir.

Alternatifbank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Alternatifbank IBAN no öğrenme işlemini yapabilmek için çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Çünkü Alternatifbank mobil bankacılık ya da Alternatifbank internet bankacılığı üzerinden IBAN sorgulama ve öğrenme işlemleri yapılması olası değildir. Bunların yerine Alternatifbank IBAN no öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için aşağıdaki yöntemler kullanılabilmektedir:

 1. Alternatifbank Şubeleri: Bizzat Alternatifbank şubelerine giderek hesap sahibi kendine ait hesabın IBAN numarasını öğrenebilir. IBAN numarasını öğrenmek için yapılması gereken tek şey en yakın Alternatifbank şubesine giderek IBAN numarasını öğrenmek istenildiğini yetkili kişilere söylemektir.
 2. Müşteri Hizmetleri: Alternatifbank mobil ya da internet bankacılığı üzerinden IBAN no sorgulama ya da öğrenme işlemi yapılamıyor olsa da Alternatifbank telefon bankacılığı üüzerinden yani müşteri hizmetlerini arayarak Alternatifbank’ta bulunan hesaplara ait IBAN no kolayca öğrenilebilmektedir. Alternatifbank müşteri hizmetlerine 444 00 55 ya da 0850 225 00 55 numaralarından herhangi biri ile ulaşılabilmektedir.

Alternatifbank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Alternatifbank IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Alternatifbank’ın müşterilerine sunduğu kartın ismi Alternatifkart’tır. Alternatifkart üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi, kart sahibinin adı ve soyadı gibi bilgiler yer almaktadır. Alternatifbank IBAN numarası ya da hesap numarası gibi bilgiler Alternatifkart üzerinde yer almamaktadır. Alternatifkart IBAN numarasını öğrenmek için bankanın şubelerine gidilebilir ya da telefon bankacılığı kullanılarak yani müşteri hizmetleri aranarak IBAN numarası öğrenilebilmektedir.

İnceleyebilirsiniz: Akbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Alternatifbank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

alternatifbank iban no ile atmden para nasil gonderilir

Alternatifbank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi sayesinde hesap kartı olmasa dahi kolaylıkla para gönderimi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için en yakın Alternatifbank bankamatiğine gitmek ve aşağıda verilen yönergeyi izlemek yeterli olacaktır.

Alternatifbank bankamatikten IBAN numarası ile para gönderimi yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 1. ATM giriş tuşuna basılır.
 2. Kartsız işlemler menüsü seçilir.
 3. Buradan para yatırma yazısına tıklanır.
 4. Ekranda verilen yönergelere uyularak TC kimlik numarası ve telefon numarası tuşlanır.
 5. Telefona gelen SMS ile şifre girilerek açılacak olan ekran beklenir.
 6. Buradan IBAN numarası seçilir. Bu işlemin anlamı IBAN numarası ile para göndermek istediğinizi seçmektir.
 7. Sonrasında 26 haneli IBAN numarası girilir.
 8. Gönderilmek istenen miktar para yatırma haznesine doğru şekilde yerleştirilir.
 9. İşlem onaylanarak para gönderimi tamamlanır.

Alternatifbank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Alternatifbank hesap no öğrenme işlemi birçok farklı yoldan yapılabilmektedir. En başta Alternatifbank müşteri hizmetleri aranarak hesap no sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Alternatifbank ATM’lerinden, mobil bankacılıktan ve Alternatifbank şubelerine giderek de hesap no öğrenmek oldukça kolaydır.

Alternatifbank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Alternatifbank hesap numarasının kartta yazdığı yer aynen IBAN numarasında olduğu gibi bulunmamaktadır. Alternatifkart’ların üzerinde sadece kart numarası bulunmaktadır. Bunun yanında hesap numarasına ilişkin bir bilgi yoktur.

Alternatifbank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Alternatifbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemini gerçekleştiren bir müşteri hemen müşteri temsilcisini arayarak işlemi geri alabilir. Para iadesi banka tarafından belirlenen iş günleri içerisinde hesaba yapılacaktır. Alternatifbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 225 00 55 hattı aranarak mağduriyet giderilebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.