Alternatifbank iban no
alternatifbank iban no

Alternatifbank IBAN no sorgulama işlemi birçok farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Toplam 26 haneli olan IBAN numarası TR ile başlamaktadır. Kullanıcılar bu yöntemleri kullanarak IBAN numarasını kısa süre içerisinde öğrenerek ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Alternatifbank IBAN no sorgulama işleminin detayları yazımızın devamında sizlere sunulmaktadır.

Alternatifbank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Alternatifbank IBAN no öğrenme işlemini yapabilmek için birçok seçenek bulunmaktadır. Alternatif Bank IBAN sorgulama işlemi şubelerden, ATM’lerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığından gerçekleştirilebilmektedir.

Alternatifbank IBAN no sorgulama ve öğrenme işlemleri için aşağıdaki yöntemler kullanılabilmektedir:

 1. Alternatifbank Şubeleri: Alternatifbank IBAN numarasını öğrenmek isteyen kişiler, en yakın şubeye giderek işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Banka personeline IBAN numarasını öğrenmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir.
 2. Alternatifbank Müşteri Hizmetleri: Alternatifbank IBAN no öğrenme için 444 00 55 ya da 0850 225 00 55 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Banka personeline IBAN no öğrenmek istediğinizi bildirdiğinizde kimliğinizi doğrulamanız açısından bazı sorular yöneltilecektir. Soruları cevaplamanız durumunda IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 3. Alternatifbank İnternet Bankacılığı: Alternatifbank internet sitesine giriş yaptığınızda sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “İnternet Şubesi” sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazdıktan sonra internet bankacılığına ulaşabilirsiniz. Burada “Hesaplarım” seçeneğine tıkladıktan sonra IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçiniz.
 4. Alternatifbank Mobil Bankacılık: Alternatifbank mobil uygulamasını indirdikten sonra bilgileriniz ile giriş yapınız. Karşınıza çıkan sayfada “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçiniz. İşleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.
 5. ATM’ler: Alternatifbank ile İş Bankası’nın özel anlaşması bulunduğundan her iki bankaya ait ATM’ler kullanılarak IBAN numarası öğrenilebilmektedir. Bunun için size en yakın ATM’ye giderek kartınızı bölmeye yerleştiriniz. Ardından giriş bilgilerinizi yazınız. Karşınıza çıkan ekrandan “Hesap Bilgilerim”i seçiniz. IBAN bilgilerinize ulaşmış olacaksınız.

Alternatifbank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Alternatifbank IBAN numarası kartın üzerinde yazmamaktadır. Alternatifbank’ın müşterilerine sunduğu kartın ismi Alternatifkart’tır. Alternatifkart üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi, kart sahibinin adı ve soyadı gibi bilgiler yer almaktadır. Alternatifbank IBAN ya da hesap numarası gibi bilgiler Alternatifkart üzerinde yer almamaktadır.

Alternatifkart IBAN numarasını öğrenmek için bankanın şubelerine gidilebilir, mobil ya da internet bankacılığını kullanabilir, müşteri hizmetlerini arayabilir veya ATM’lerden yararlanabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: Akbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Alternatifbank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Alternatifbank iban no sorgulama
Alternatifbank iban no sorgulama

Alternatifbank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme sayesinde hesap kartı olmasa dahi kolaylıkla para gönderimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için en yakın Alternatifbank veya İş Bankası bankamatiğine gitmek ve aşağıda verilen yönergeyi izlemek yeterli olacaktır.

Alternatifbank bankamatiğinden IBAN numarası ile para gönderimi yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 1. ATM giriş tuşuna basılır.
 2. Kartsız işlemler menüsü seçilir.
 3. Buradan para yatırma yazısına tıklanır.
 4. Ekranda verilen yönergelere uyularak TC kimlik numarası ve telefon numarası tuşlanır.
 5. Telefona gelen SMS ile şifre girilerek açılacak olan ekran beklenir.
 6. Buradan IBAN numarası seçilir. Bu işlemin anlamı IBAN numarası ile para göndermek istediğinizi seçmektir.
 7. Sonrasında 26 haneli IBAN numarası girilir.
 8. Gönderilmek istenen miktar para yatırma haznesine doğru şekilde yerleştirilir.
 9. İşlem onaylanarak para gönderimi tamamlanır.

Alternatifbank aynı zamanda İş Bankası ile anlaşmalı olduğundan her iki bankanın da ATM’si kullanılabilmektedir.

Alternatifbank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Alternatifbank hesap no öğrenme işlemi birçok farklı yoldan yapılabilmektedir. Alternatifbank hesap no öğrenme işlemi tıpkı IBAN numarasında olduğu gibi ATM’lerden, şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından yapılabilmektedir. Alternatifbank’ın İş Bankası ile anlaşması bulunduğundan her iki bankaya ait ATM ve şubelerden de yararlanabilirsiniz.

Alternatifbank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Alternatifbank hesap numarası kartta yazmamaktadır. Alternatifkart’ların üzerinde sadece kart numarası bulunmaktadır. Bunun yanında hesap numarasına ilişkin bir bilgi yoktur. Alternatifbank hesap numarasını öğrenmek için yukarıda belirtilen yöntemler kullanılmalıdır.

Alternatifbank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Alternatifbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemini gerçekleştiren bir müşteri hemen müşteri temsilcisini arayarak işlemi geri alabilir. Para iadesi banka tarafından belirlenen iş günleri içerisinde hesaba yapılacaktır. Alternatifbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 225 00 55 hattı aranarak mağduriyet giderilebilmektedir.

Alternatifbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemi, sorunun durumuna bağlı olarak ortalama 3 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir