Garanti bbva iban no sorgulama ve öğrenme
Garanti BBVA IBAN no sorgulama ve öğrenme

Garanti BBVA IBAN no sorgulama işlemi sayesinde IBAN no bilginizi öğrenebilir ve Havale/EFT gibi işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. IBAN no bilginizi, mobil bankacılık uygulaması üzerinden, müşteri hizmetlerini arayarak ve bankanın ATM’lerinden sorgulama işlemi ile öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için hesap numarası ve hesabınızın bulunduğu şubenin kod bilgilerine ihtiyacınız vardır.

Garanti BBVA IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Garanti BBVA IBAN no öğrenme işlemini gerçekleştirebileceğiniz 4 farklı yol mevcuttur. Bu yollardan birini seçerek gerekli talimatları yerine getirdiğiniz taktirde IBAN no bilginize ulaşabilirsiniz. Bu 4 farklı yolu şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Mobil bankacılık uygulaması ile IBAN no öğrenme: Uygulama mağazalarından indirdiğiniz mobil uygulamaya bilgilerinizi yazarak giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında menü üzerinden “Hesaplarım” bölümünden “Vadesiz Hesaplarım” seçeneğine tıklamalısınız. Buradan IBAN no bilgisini öğrenmeyi istediğiniz hesabı seçerek 11 haneli IBAN numarasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  2. Müşteri hizmetleri ile IBAN no öğrenme: Garanti Bankası müşteri hizmetleri iletişim numarası 444 0 333 şeklindedir. Bu numarayı arayarak müşteri temsilcisine talebinizi dile getirmeniz ve gerekli bilgileri vermeniz halinde IBAN no öğrenme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
  3. Banka ATM’lerinden IBAN no öğrenme: Herhangi bir Garanti Bankası ATM’sine gidip banka kartınızı bölmeye yerleştiriniz. Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Hesap Islemleri” seçeneğinden “Vadesiz Hesaplarım” butonuna tıklamalısınız. Ardından IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçerek IBAN no öğrenme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
  4. Bankanın web sitesi üzerinden IBAN no öğrenme: https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/ssl/iban_sorgulama.page#calcContent=UID48a558d linkine tıklamanız halinde karşınıza çıkan sayfada IBAN no sorgulama aracı göreceksiniz. Buradaki “Şube Kodu” ve “Hesap Numarası” bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde IBAN no sorgulama işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Şube kodunu bilmiyorsanız sorgulama aracının sağ üst köşesinde yer alan “Şube Kodları” bölümüne tıklayarak şube kodunu öğrenebilirsiniz.

Garanti BBVA IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Garanti BBVA IBAN numarası kartın üzerinde yazmamaktadır Garanti Bankası banka kartlarında sadece kart numarası, son kullanma tarihi, müşteri numarası, müşteri isim ve soyisim bilgilerini bulundurmaktadır. Garanti BBVA IBAN no bilgilerine mobil ve internet bankacılığı, şube, ATM ve müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşılmaktadır.

İnceleyebilirsiniz: Alternatifbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Garanti BBVA IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Garanti bbva iban no sorgulama ve öğrenme
Garanti bbva iban no sorgulama ve öğrenme

Garanti BBVA IBAN no ile ATM’den para gönderme işlemi sayesinde banka kartınız yanınızda olmasa bile IBAN bilgisi ile dilediğiniz hesaba para yollayabilirsiniz.

Garanti BBVA IBAN no ile ATM’den para gönderebilmek için yapmanız gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. ATM’de ekran üzerinden “Kartsız İşlemler” seçeneğine tıklamalısınız.
  2. Açılan sayfada “Para Yatırma” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Buraya tıklamanız gerekmektedir.
  3. Ardından T.C. kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını yazmalısınız.
  4. Sonrasında cep telefonunuza gelen SMS’teki parolayı girmelisiniz.
  5. IBAN numarasını yazmalısınız.
  6. Para bölmesine yatırmak istediğiniz parayı yatırarak işlemi onaylayınız.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde işlem gerçekleşmiş olacaktır.

Garanti BBVA Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Garanti BBVA hesap no öğrenme işlemi mobil bankacılık uygulaması ile, internet bankacılığı ile, Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yapılabilmektedir. Tıpkı IBAN no öğrenme sürecinde olduğu gibi aynı adımları uygulamanız gerekmektedir. Hesap numarası ile para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Garanti BBVA hesap numarası kartın üzerinde yazmamaktadır. Garanti Bankası banka kartları üzerinde yukarıda belirtildiği üzere kart numarası, son kullanma tarihi, müşteri isim ve soyisim, müşteri numarası yer almaktadır.

Garanti BBVA Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Garanti BBVA hatalı IBAN’a para gönderme yapılması halinde panik yapmadan Garanti Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisine durum aktarılıp para iadesi talebinde bulunmasınız. Telefon üzerinden yapılan iade talebi yerine getirilmezse Garanti Bankası şubelerinden birine giderek talebinizi dile getirebilirsiniz.

Garanti BBVA hatalı IBAN’a para gönderme sürecini bildirdiğiniz takdirde yaklaşık 3 gün içerisinde çözümlenmektedir. Para gönderdiğiniz IBAN yine Garanti BBVA’ya ait ise süreç daha hızlı ilerlemektedir.

Garanti Bankası IBAN nasıl başlar?

Garanti Bankası IBAN numarası toplam 26 karakterden oluşurken ilk iki harfi ülke kodudur. Daha sonra iki harfli kontrol numarası, 5 karakterli Garanti BBVA kodu, 1 karakterli ulusal kod, 16 karakterli Garanti BBVA hesap numarası şeklinde devam etmektedir.

Garanti BBVA IBAN nerede yazar?

Garanti BBVA IBAN numarası kartların ön ya da arka yüzünde yazmamaktadır. IBAN bilgilerine mobil ve internet bankacılığı, müşteri hizmetleri, şubeler ve ATM’ler üzerinden ulaşılabilmektedir.

Garanti BBVA hesap numarası kaç haneli?

Garanti BBVA hesap numarası toplam 16 haneden oluşmaktadır. IBAN numarasının içinde hesap numarasının 16 hanesi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir