Enpara iban no sorgulama ve öğrenme
Enpara IBAN no sorgulama ve öğrenme

Enpara IBAN no sorgulama ile işlemini yaparak ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birini seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansbank’a ait olan Enpara, sadece internet üzerinden hizmet verdiği için mobil ya da internet bankacılığı ile IBAN bilgisine erişilmektedir. Başka bir yöntem mevcut değildir.

Enpara IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Enpara IBAN no öğrenme işlemi 3 farklı yoldan yapılabilmektedir. Enpara mobil ve internet bankacılığının yanı sıra müşteri hizmetleri üzerinden de IBAN numarası öğrenme hizmeti alınabilmektedir.

Enpara IBAN numarası öğrenme işlemleri şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

  1. Mobil bankacılık ile Enpara IBAN no öğrenme: Enpara mobil bankacılık uygulamasına giriş yapıldıktan sonra sol üst köşede bulunan üç tane çubuk şeklindeki simgeye tıklanır. Burada açılan menüden “Hesaplarım” sekmesi seçilir. IBAN numarasını sorgulamak istediğiniz hesabı seçtikten sonra açılan sayfada hesaba ilişkin IBAN bilgisi görüntülenebilmektedir.
  2. İnternet bankacılığı ile Enpara IBAN no öğrenme: İnternet şubesine giriş yapıldıktan sonra “Hesaplarım” menüsü seçilir. Hesaplarım menüsünde Enpara hesaplarının altında IBAN numaraları olarak bölüm bulunmaktadır. Bu bölümden IBAN numarası kolaylıkla görülmektedir. Ayrıca hesaplarım menüsünün üzerine tıklayıp “Ürünler” bölümüne giderek de IBAN numarası öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir.
  3. Enpara müşteri hizmetleri ile IBAN no öğrenme: QNB Finansbank’a ait olan Enpara’ya ait IBAN numaranızı öğrenmek için müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. 0850 222 3663 numaralı Enpara müşteri hizmetlerini aradıktan sonra talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Yetkili kişi kimliğinizi doğruladıktan sonra IBAN numaranızı sizinle paylaşacaktır.
  4. QNB Finansbank ATM’lerinden Enpara İBAN numarası öğrenme: Size en yakın QNB Finansbank ATM’sine giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı ATM bölmesine taktıktan ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan ekranda “Hesap Bilgilerim” seçeneğine tıklayınız. Burada IBAN bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
  5. QNB Finansbank şubelerinden Enpara İBAN numarası öğrenme: QNB Finansbank şubelerine giderek Enpara İBAN no öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banka personeline talebinizi ilettikten sonra IBAN numaranız sizinle paylaşılacaktır.

Enpara IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Enpara IBAN numarası kart üzerinde yazmamaktadır. Encard’ın IBAN numarasını öğrenmek isteyen müşteriler bunun için müşteri hizmetleri, mobil ya da internet bankacılığı yöntemlerini tercih edebilirler.

İnceleyebilirsiniz: Anadolubank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Enpara IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Enpara iban no sorgulama ve öğrenme
Enpara iban no sorgulama ve öğrenme

Enpara IBAN no ile bankamatikten para gönderme işlemi için QNB Finansbank ATM’leri tercih edilmelidir. Enpara, QNB Finansbank bünyesinde kurulmuş olan tamamen dijital, şubesiz bir bankadır. Enpara adı altında gelişen bütün işlemler internet üzerinden yapılmaktadır.

Herhangi bir şubesi ya da ATM’si bulunmayan bu şubesiz internet bankası mobil uygulaması ve internet bankacılığı üzerinde birçok işlem barındırmaktadır. Bu hizmetler sayesinde ister IBAN numarasına EFT ve havale yapılabilir isterse de hesap numarası ile aynı işlemler gerçekleştirilebilir. Sadece internet bankacılığı kullanan kişilere özel bir uygulama olarak da düşünülebilen Enpara, QNB Finansbank’ın bir uzantısıdır.

Enpara Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Enpara hesap no öğrenme işlemi hem mobil hem de internet bankacılığından yapılabilmektedir. IBAN numarası öğrenirken yapılan işlemler aynı şekilde tekrar edilerek iki kanaldan da Enpara hesap numarası öğrenilebilir. Enpara müşterileri “Hesaplarım” menüsünden seçtiği hesaba ait her türlü bilgiye erişebilmektedir.

Enpara hesap no öğrenme işlemleri işlemleri için müşteri hizmetleri, QNB Finansbank ATM ve şubeleri de tercih edilebilmektedir.

Enpara Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Enpara kartının üzerinde hesap no yazmamaktadır. Encard’ların üzerinde sadece 16 haneden meydana gelen kart numarası, son kullanma tarihi ve sahibinin ad ve soyad bilgisi yer almaktadır. Bu sayılan bilgiler haricinde herhangi bir kod ya da bilgi mevcut değildir.

Enpara Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Enpara hatalı IBAN’a para gönderme işlemi sonucunda hatasının farkına varan müşteriler Enpara çözüm merkezini 0 850 222 36 63 numaralı hat üzerinden aramalıdır. Eğer Enpara müşterisi EFT ya da havale işlemlerini gerçekleştirirken hatalı bir IBAN numarasına para yolladı ise bu işlemin geri alınmasına ilişkin isteğini çözüm merkezine iletebilir ve sorunun çözümüne ilişkin süreci müşteri temsilcisi tarafından başlattırabilir.

Enpara’da hatalı IBAN’a yollanan para iade olarak alınmaktadır. İade süreci bankanın belirlediği iş günleri ve iş saatleri içinde yapılmaktadır. Hatalı IBAN’a para gönderme işleminin ortalama 2-3 gün içerisinde sorgulanması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir