Icbc iban no sorgulama ve öğrenme
ICBC IBAN no sorgulama ve öğrenme

ICBC IBAN no sorgulama işlemini bankanın ATM’leri, müşteri temsilciliği iletişim numarası, mobil bankacılık uygulaması ve bankanın internet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesabınızın IBAN no ve hesap numarası ile giriş yaparak kolayca işlemlerinizi yaparak bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

ICBC IBAN No Nasıl Öğrenilir?

ICBC IBAN no öğrenme işlemi, farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. IBAN bilgilerini öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

ICBC Şubelerinden IBAN No Öğrenme

ICBC hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenmek için bankanın herhangi bir şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte işlem yapabilirsiniz. Bankadan kimlik bilgileriniz ile işlem yaptığınızda yetkili personele IBAN no öğrenme talebinizi iletebilirsiniz.

ICBC ATM’lerinden IBAN No Öğrenme

Kartınız ile ICBC ATM’lerine giriş yaptığınızda “Hesap Bilgileri” bölümünden IBAN numaranızı görebilirsiniz.

ICBC Müşteri Hizmetleri ile IBAN No Öğrenme

444 00 50 numaralı ICBC müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi iletebilir ve kimlik doğrulamasının ardından IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. IBAN numaranızı öğrenebilmeniz için yetkili kişi tarafından sorulan soruları doğru yanıtlamanız gerekmektedir.

Mobil ve İnternet Şubelerinden ICBC IBAN Sorgulama

ICBC Bank’ın mobil veya internet şubelerine giriş yapınız. Karşınıza çıkan bölümden “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız. IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçiniz. Bu alanda karşınıza çıkan IBAN numarasını tek tuşla kopyalayabilirsiniz.

ICBC IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

ICBC kartının üzerinde IBAN numarası yazmamaktadır. Kartın üzerinde bulunan numara, hesabınıza aittir. Her karta özel olarak tanımlanan IBAN numarasına ATM, şube, müşteri hizmetleri, mobil ve internet bankacılığı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: Enpara IBAN no sorgulama ve öğrenme

ICBC IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Icbc iban no öğrenme ve sorgulama
Icbc iban no öğrenme ve sorgulama

ICBC IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • ICBC ATM’leri üzerinden “Giriş” butonuna basın.
 • Ardından “Para Yatırma” kısmına basın.
 • T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası bilgilerinizi yazın.
 • Telefonunuza gelen şifreyi ATM’de ilgili bölüme girin.
 • Ödeme türünüzü işaretleyin.
 • “IBAN No” bölümüne girin.
 • 16 haneli ICBC IBAN numaranızı girin.
 • “Devam” butonuna bastıktan sonra yatırmak istediğiniz parayı ilgili bölüme yatırın.
 • Eğer ki ekranda çıkan para miktarı, sizin yatırmak istediğiniz miktarla aynı ise işlemi onaylayın. Bu adımları uyguladıktan sonra IBAN numarası ile ATM’den para gönderme işlemini yapmış olursunuz.

ICBC Hesap No Nasıl Öğrenilir?

ICBC hesap no öğrenme işlemi, ICBC IBAN numaranız ile bağlantılıdır. ICBC ATM’leri, mobil bankacılık uygulaması, müşteri hizmetleri servisi ve internet bankacılığı üzerinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. IBAN numaranızın içerisinde bulunan rakamlarda hesap numaranız da yer almaktadır. ICBC hesap numaranızın son 16 hanesi, hesap numarası olarak karşınıza çıkar. İlk 16 hanesi ise ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodunu içermektedir.

ICBC Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

ICBC hesap numarası kartın üzerinde yazmamaktadır. Kart üzerinde yazan kart numarasıdır. Kart numarası ile para transfer işlemleri yapılamamaktadır. ICBC kart numarasını öğrenebilmek için ICBC müşteri hizmetler servisine ulaşılabilir ya da ATM’ler üzerinden öğrenilebilir. Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra hesap numaranızı öğrenmek istediğinizi iletirseniz, bu cevap sizi ilgili menüye yönlendirecektir. Ayrıca hesap numaranızı cep telefonunuza SMS olarak gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

ICBC Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

ICBC hatalı IBAN’a para gönderme işlemi sonrası şu adımları uygulamanız gerekmektedir:

 • Böyle bir durumda yapmanız gereken ilk durum, ICBC müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 50 arayın.
 • Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra hatalı IBAN’a para gönderdiğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.
 • Müşteri temsilcisi, yapmış olduğunuz hesap hareketlerini inceleyerek hatalı işlem için iade talep edecektir.
 • Hatalı IBAN numarasına para gönderme işlemlerinde, gönderilen paranın hesaba iade edilme süresi bankanın yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermesi ile birlikte genelde 3 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Başkasının ICBC IBAN numarasını öğrenebilir miyim?

Başkasının bilgisi olmadan kişinin ICBC IBAN numarasını öğrenme ihtimaliniz bulunmamaktadır. Bankalar, kişi rızası olmadan başkasının IBAN’ını paylaşmamaktadır.

ICBC IBAN no olmadan para gönderebilir miyim?

Para göndermek için IBAN veya hesap numarasına ihtiyacınız vardır. Bu iki numaraya sahip değilseniz para gönderme işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Ancak para göndereceğiniz kişi hesabına TC veya telefon numarasını tanımlamış ise bu bilgileri kullanarak para gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir