Kredi ve Finans Portalı

Enpara IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Enpara IBAN no sorgulama ile IBAN numarası bilgisine erişebilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birini seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara bir internet bankası olduğu için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile IBAN bilgisine erişilmektedir. Başka bir yöntem mevcut değildir.

Enpara IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Enpara IBAN no öğrenme işlemi 2 farklı yoldan yapılabilmektedir. Enpara mobil bankacılık ve Enpara internet bankacılığı üzerinden IBAN numarası öğrenme hizmeti alınabilmektedir.

Enpara IBAN numarası öğrenme işlemleri şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

  1. Enpara Mobil Bankacılık: Enpara mobil bankacılık uygulamasına giriş yapıldıktan sonra sol üst köşede bulunan üç tane çubuk şeklindeki simgeye tıklanır. Burada açılan menüden “Hesaplarım” yazısına tıklanır. IBAN numarası öğrenilmek istenen hesabın üzerine tıklanır. Açılan sayfada hesaba ilişkin IBAN bilgisi görüntülenebilmektedir.
  2. Enpara İnternet Bankacılığı: İnternet şubesine giriş yapıldıktan sonra “Hesaplarım” menüsü seçilir. Hesaplarım menüsünde Enpara hesaplarının altında IBAN numaraları olarak bölüm bulunmaktadır. Bu bölümden IBAN numarası kolaylıkla görülmektedir. Ayrıca hesaplarım menüsünün üzerine tıklayıp “Ürünler” bölümüne giderek orada da IBAN numarası öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir.

Enpara IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Enpara IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Encard’ın IBAN numarasını öğrenmek isteyen Enpara müşterileri bunun için Enpara mobil bankacılık ya da Enpara internet bankacılığı yöntemlerini tercih edebilirler.

İnceleyebilirsiniz: Anadolubank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Enpara IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

enpara iban no ile atmden nasil para gonderilir

Enpara IBAN no ile bankamatikten para gönderme yoktur. Enpara, QNB Finansbank bünyesinde kurulmuş olan tamamen dijital, şubesiz bir bankadır. Enpara adı altında gelişen bütün işlemler internet üzerinden yapılmaktadır. Herhangi bir şubesi ya da ATM’si bulunmayan bu şubesiz internet bankası mobil uygulaması ve internet bankacılığı üzerinde birçok işlem barındırmaktadır. Bu hizmetler sayesinde ister IBAN numarasına EFT ve havale yapılabilir isterse de hesap numarası ile aynı işlemler gerçekleştirilebilir. Bunun haricinde ATM’si olmayan bir bankanın haliyle bankamatikten para gönderme gibi bir işlemi de mevcut değildir. Sadece internet bankacılığı kullanan kişilere özel bir uygulama olarak da düşünülebilen Enpara, QNB Finansbank’ın bir uzantısıdır.

Enpara Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Enpara hesap no öğrenme işlemini hem mobil bankacılıktan hem de internet bankacılığından Enpara müşterileri öğrenebilmektedir. IBAN numarası öğrenirken yapılan işlemler aynı şekilde tekrar edilerek iki kanaldan da Enpara hesap numarası öğrenilebilir. Enpara müşterileri “Hesaplarım” menüsünden seçtiği hesaba ait her türlü bilgiye erişebilmektedir.

Enpara Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Enpara hesap numarasının kartta yazdığı yer hali hazırda mevcut değildir. Hesap numarası öğrenme kanalları ile elde edilebilen hesap numarası Enpara internet bankasının üzerinde yer almamaktadır. Encard’ların üzerinde sadece 16 haneden meydana gelen kart numarası, Encard’ın son kullanma tarihi ve Encard sahibinin ad ve soyad bilgisi yer almaktadır. Bu sayılan bilgiler haricinde herhangi bir kod ya da bilgi mevcut değildir.

Enpara Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Enpara hatalı IBAN’a para gönderme işlemi sonucunda hatasının farkına varan müşteriler Enpara çözüm merkezini 0 850 222 36 63 numaralı hat üzerinden arayabilmektedir. Eğer Enpara müşterisi EFT ya da havale işlemlerini gerçekleştirirken hatalı bir IBAN numarasına para yolladı ise bu işlemin geri alınmasına ilişkin isteğini Enpara çözüm merkezine iletebilir ve sorunun çözümüne ilişkin süreci Enpara müşteri temsilcisi tarafından başlattırabilir. Kısacası Enpara’da hatalı IBAN’a yollanan para iade olarak alınmaktadır. İade süreci bankanın belirlediği iş günleri ve iş saatleri içinde yapılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.