İng bank iban öğrenme
İNG Bank IBAN öğrenme

ING Bank IBAN no sorgulama işlemi 4 farklı yöntemle yapılabilmektedir. ING Bank’a ait IBAN bilgilerini şubelerden, müşteri hizmetleri servisinden, internet şubesinden ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

ING Bank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

ING Bank IBAN no öğrenme işlemi için şu adımları takip etmelisiniz:

 • ING Bank Şubeleri: IBAN numarasını öğrenmek için ING Bank şubelerine müracaat ederek T.C. kimlik belgeniz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Şube görevlileri talebiniz doğrultusunda 26 haneden oluşan IBAN numaranızı size iletecektir.
 • Müşteri Hizmetleri: 0 850 222 0 600 numaralı ING Bank müşteri hizmetlerine ulaşarak IBAN bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yetkili kişi kimlik doğrulamanızı yapabilmek için size bazı sorular iletecektir. Bu soruları yanıtlamanız halinde IBAN bilgileri tarafınıza gönderilecektir.
 • İnternet Şubesi: ING Bank’a ait IBAN numaranızı öğrenmek için bankanın internet sitesine giriş yapınız. “IBAN Öğrenme” sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada şube kodu, müşteri no, hesap türü ve hesap uzantısı bilgilerini girerek IBAN numaranıza ulaşabilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık Uygulaması: ING Bank mobil bankacılık uygulamasına giriş yapınız. Karşınıza çıkan alanda “Hesabım” seçeneğine tıklayınız. Tercih ettiğiniz hesaba ait IBAN bilgilerine bu alandan ulaşabilirsiniz.

ING Bank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

ING Bank IBAN numarası kartın üzerinde yazmaz. Kartın üzerinde bulunan rakamlar sizin kart numaranızdır. ING Bank IBAN numarasını öğrenmek istiyorsanız yukarıda verilen yöntemleri kullanabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: ICBC IBAN no sorgulama ve öğrenme

ING Bank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

İng bank iban no öğrenme
İng bank iban no öğrenme

ING Bank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi için şu adımların uygulanması gerekmektedir:

 • ING Bank ATM’leri üzerinden “Giriş” butonuna basın.
 • “Kartsız İşlemler” bölümüne girdikten sonra “Para Yatırma” kısmına tıklayın.
 • T.C. kimlik numarası ve telefon numaranızı girdikten sonra numaranıza gelen SMS’teki şifreyi girin.
 • Ödemenizi nasıl yapacağınızı seçin.
 • Karşınıza çıkan sayfadaki ilgili bölgeye IBAN numaranızı yazdıktan sonra “Devam” tuşuna basın.
 • Ekrandaki yatırılan paranın miktarı bilgisi doğru ise işlemi onayladıktan sonra işleminiz tamamlamış olursunuz.

ING Bank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

ING Bank hesap no öğrenme işlemini 2 yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri çağrı merkezi üzerinden yapılmaktadır. 0 850 222 0 600 numaralı hattı arayarak hesap numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

Hesap numaranızı mobil uygulama üzerinden öğrenmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 • ING mobil bankacılık uygulamasına giriş yapın.
 • Daha sonra seçenekler menüsünden “hesaplar” kısmına girin.
 • Açılan sayfa üzerinden hesaplarınızın olduğu bir ekran karşınıza çıkacaktır.
 • Hesap numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın üzerine tıklayın.
 • Varlıklarınızın yer aldığı bu sayfada aynı zamanda IBAN numarası ve hesap numara bilgileriniz de yer alacaktır.
 • Sayfa üzerinde sol üst kısımdaki hesap numara bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Bu işlemi, ING Bank internet bankacılığı üzerinden aynı adımları takip ederek de gerçekleştirebilir ve hesap numarasını öğrenebilirsiniz.

ING Bank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

ING Bank hesap numarası kart üzerinde yazmamaktadır. Kartın üzerinde bulunan rakamlar, kart numarasıdır. Bu numara ile para transfer işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Hesap numarasını öğrenme işlemini internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ya da ING Bank çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

ING Bank hatalı IBAN’a para gönderme durumlarında şu adımların takip edilmesi gerekmektedir:

 • İlk olarak ING Bank çağrı merkezi üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşerek yanlış hesaba para gönderdiğinizi belirtmeniz gerekir.
 • Parayı gönderdiğiniz hesabın sahibi ING Bank’ın müşterisiyse banka ile direkt olarak iletişim kurarak bu konuyu çözebilirsiniz.
 • Yatırdığınız para tutarı fazlaysa çağrı merkezini arayıp, parayı aktardığınız hesabın bloke edilmesini sağlayabilirsiniz.

ING Bank IBAN kaç haneli?

ING Bank IBAN numarası toplam 26 haneden oluşmaktadır. Para transferi için önemli olan bu numaranın doğru yazılması gerekmektedir.

ING Bank IBAN olmadan para gönderebilir miyim?

ING Bank hesabına para transferi yapabilmek için IBAN veya hesap numarasını kullanabilirsiniz. Para transferi için bu numaradan birinin kesinlikle bilinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz yapılamaz.

Başkasının ING Bank IBAN bilgisini öğrenebilir miyim?

Kişi ING Bank IBAN bilgisini kendi paylaşmıyor ise bunu öğrenebileceğiniz bir yol bulunmamaktadır. Bankalar başka kişilerin bilgilerini paylaşmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir