Ing kart aidatları
ing kart aidatları

ING Bank kart aidatları ve iptali hakkında bilgi sahibi olmadan önce bankanın kredi kartlarını müşterilerinin gelir düzeyi ile harcama alışkanlıklarını dikkate alarak verdiğini bilmek gerekmektedir.

Her ne kadar ING Bank müşterileri aidatsız kredi kartlarına dair araştırma yaparken banka bonus iş birliği sayesinde kredi kartlarını oluşturmaktadır. ING Bank kredi kartları standart, plus, premium ve platin olmak üzere farklı özellikleriyle müşterilere sunulmaktadır.

ING Bank Kredi Kartları ve Aidat Ücretleri

ING Bank kredi kartları ve aidat ücretleri, kart özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

 • Standart Bonus Kredi Kartı aidat ücreti 160 TL
 • Bonus Plus Kredi Kartı aidat ücreti 185 TL
 • Bonus Premium Kredi Kartı aidat ücreti 185 TL
 • Bonus Platinum Kredi Kartı aidat ücreti 208 TL
 • Bankacılık Özel Kredi Kartı aidat ücreti 208 TL
 • Pegasus Classic Kart aidat ücreti 92 TL
 • Pegasus Premium Kart aidat ücreti 250 TL
 • Bonus Business Kart aidat ücreti 213 TL
 • Bonus KOBİ Kart aidat ücreti 213 TL
Ing kredi kartları
Ing kredi kartları

Ayrıca ING Bank kredi kartı sahibi müşterilerinin taleplerine göre ek kart verilebilmektedir ama ek kart aidat ücreti alınmaktadır.

 • Standart Bonus Ek Kredi Kartı aidat ücreti 80 TL
 • Bonus Plus Ek Kredi Kartı aidat ücreti 92,50 TL
 • Bonus Premium Ek Kredi Kartı aidat ücreti 92,50 TL
 • Bonus Platinum Ek Kredi Kartı aidat ücreti 104 TL
 • Bankacılık Özel Ek Kredi Kartı aidat ücreti 104 TL
 • Pegasus Classic Ek Kart aidat ücreti  46 TL
 • Pegasus Premium Ek Kart aidat ücreti 125 TL
 • Bonus Business Ek Kart aidat ücreti 106,50 TL
 • Bonus KOBİ Ek Kart aidat ücreti 106,50₺

Tüm bu kredi kartları dışında ING Bank, sık sık uçak yolculuğu yapan müşterilerine ‘’Pegasus Bolbol Kredi Kartı’’nı tavsiye etmektedir. Yıllık aidat ücreti 197 TL olan kredi kartı için müşterilerine ek kart çıkarma fırsatı sunmaktadır. Ek kart için yıllım aidat ücreti ise 98,50 TL’dir. ‘’Pegasus Bolbol Kredi Kartı’’ olan ING müşterileri Sabiha Gökçen Havaalanı’nda hızlı geçişleri ücretsiz olarak yapabilirken, %50 indirimli olacak şekilde lounge ve vale hizmeti alabilmektedir.

ING Bank Aidatsız Kredi Kartı

Banka tarafından ING Bank aidatsız kredi kartı ‘’ING Light Kredi Kartı’’ banka maaş müşterilerine sunulan kredi kartı olup, kredi kartı için yıllık herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Ing aidatsız kredi kartı
Ing aidatsız kredi kartı

Ayrıca maaş müşterileri için sunulan kredi kartı sayesinde harcadıkça bonus kazanabilir ve bonuslar sayesinde ücretsiz harcama yapılabilmektedir. Ayrıca ING Bank müşterilerinin kredi kartı yenileme talebinde asıl kart ya da ek kart olmasına bakılmaksızın herhangi bir ücret alınmamaktadır.

ING BANK Kredi Kartı Aidatı İade Alma

ING Bank kredi kartı aidat iptali için her bankada olduğu gibi işlemler standarttır. Kredi kartı aidatı kesilen tarihten itibaren geçerli olmak üzere en fazla 3 ay içerisinde bankaya müracaat yapılması gerekmektedir. Kredi kartı aidat iptali için üç farklı yol sunulmaktadır ki bunlardan ilki ING Bank internet sitesinde bulunan ‘’Şikayet Hattı’’ üzerinden talep iletişim formunu doldurarak iade talebi oluşturmaktır.

Eğer buradan herhangi bir sonuç alınamazsa ING Bank sosyal medya platformları üzerinden kredi kartı aidat ücretinin iade edilmesine dair mesaj gönderilmelidir. Genellikle yazılan mesajlara olumlu bir şekilde dönüş yapılmakta olup, ING Bank kredi kartı aidat ücreti kredi kartına geri yatırılmaktadır.

ING Bank kredi kartı aidat iptali için tercih edilebilecek bir diğer yol ise, ING Bank müşteri hizmetleri numarasını arayarak müşteri temsilcisine aidat iptali ile ilgili talebi iletmektedir. ING Bank müşteri hizmetleri numarası 0 850 222 0 600 olarak belirlenmiş olup, müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra sunulan kampanyalardan herhangi birine dahil olunması durumunda kesilen kredi kartı aidat ücreti kredi kartına geri iade edilmektedir.

ING Bank Kredi Kartı İptal Etme

ING Bank kredi kartı iptal etme oldukça kolaydır ve bunun için iki farklı yol sunulmaktadır. Bunlardan ilki ING Bank şubesine giderek banka görevlisine kredi kartı iptal talebine yönelik yazılan dilekçenin teslim edilmesidir ki kredi kartı iptal nedeni dilekçede mutlaka belirtilmelidir.

Kredi kartı iptal ettirme nedeni için ‘’Kredi kartı kullanmaya ihtiyaç duymuyorum’’ ya da ‘’Kredi kartı özelliklerinden ve sunulan kampanyalardan memnun değilim.’’ gibi açıklama yapılmalıdır. Dilekçenin teslim edilmesiyle birlikte iptal süreci başlar ve banka gerekli çalışmalar sonucunda kısa süre içerisinde kredi kartı iptal işlemini yapmaktadır.

ING kredi kartı iptal etme işlemi için tercih edilecek ikinci yol ise, ING Bank müşteri hizmetlerini aramaktır. ING Bank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 600’ü arayarak müşteri hizmetleri temsilcisine kredi kartı iptal talebi iletilmesiyle işlemler hemen başlatılır ve kredi kartı müşteri isteğiyle iptal edilir.

Sadece ING Bank kredi kartı iptal etme işlemlerinde banka tarafından müşteriye bir şart sunulmaktadır. Banka tarafından kartın kapatılabilmesi için kapatılmak istenilen kredi kartının aidat ücreti dahil hiçbir borcunun bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir borç yoksa banka oluşturulan talebe en kısa süre içerisinde olumlu cevap vermektedir.

ING Bank Kredi Kartı Aidat Ücreti İadesi İçin Başvuru Dilekçesi

2014 yılında çıkarılan yasa kapsamında kredi kartı sözleşmesinde kredi aidatlarına yönelik herhangi bir madde varsa, müşterinin başvurusu direk reddedilmektedir. Sözleşme yer alan madde nedeniyle dava bile açılsa kart aidat ücreti geri iade alınamamaktadır. Ama kredi kartı sözleşmesinde aidat ücretlerine yönelik herhangi bir madde yoksa, Tüketici Koruma Derneği’ne ING Bank kredi kartı aidat ücreti iadesi için başvuru dilekçesi yazılması gerekmektedir. Konu ile ilgili Yargıtay Kararı bulunduğu için başvuru sonucunda kredi kartı aidat ücreti geri ödenmektedir.

Ayrıca e-devlet üzerinden başvuru yapılarak da kredi kartı aidat ücreti geri alınabilmektedir. Bunun e-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileriyle giriş yapıldıktan sonra arama menüsüne “Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti” yazılarak siteye giriş yapılmalıdır. Sayfa açıldıktan sonra ‘’Yeni Başvuru’’ butonuna tıklandıktan sonra başvuru sayfasında bankalar liste halinde görünmektedir. Gerekli bilgiler kontrol edildikten sonra doğru olması durumda onaya gönderilerek başvuru işlemi tamamlanabilmektedir.

ING Bank kredi kartı aidat ücreti iadesi için başvuru talebine en geç 30 gün içerisinde e-devlet sisteminde müşteriye ait kayıtlı olan e-mail adresine cevap verilecektir. Gelen e-posta bankaya iletildikten sonra ING Bank tarafından kesilen kredi kartı aidat ücreti iade edilmektedir.

Sadece unutulmaması gereken her bankanın mutlaka aidatsız kredi kartı seçeneğini müşterilerine sunması gerekmektedir. Aidatsız kredi kartlarında bonus gibi özellikler bulunmayabilir, bu nedenle kredi kartı başvurularında kredi kartının özelliklerini önceden öğrenmek avantaj sağlayacaktır.

Tüm bunların dışında ING Bank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak aidat ücretinin geri yatırılmasına dair talep oluşturulabilir ki ücretinin iade edilmemesi durumunda kredi kartını kapatacağını müşterinin söylemesi üzerine müşteri temsilcisi tarafından kampanyalar sunulacaktır. Kredi kartını kapatmama sözü verilmesi durumunda kredi kartı aidat ücretinin iade edileceği belirtileceği gibi otomatik fatura ödeme talimatı verme gibi müşterinin kartı kullanım özelliklerine göre farklı seçenekler sunulmaktadır.

ING kredi kart aidatı var mı?

Evet tüm kredi kartlardan aidat alınmaktadır. Aidat olmayan kartı da bulunmaktadır.

ING üyelik ücreti nedir?

Kredi kartlarından yıllık alınan kart aidatına üyelik ücreti denilmektedir.

ING light kart nedir?

ING bankasının müşterilerine sunduğu kart aidatı olmayan kredi kartıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir