Kredi ve Finans Portalı

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların kredi kartlarını alıyorsunuz, yaptığınız harcamalarla bankalara paralar kazandırıyorsunuz… Ancak banka para kazandırdığın kredi kartı için sizden yıllık aidat ücreti talep ediyor. Bu duruma şikayet etmemek mümkün mü?

Kredi Kartı Aidatı Yasal mı?

Yapılan kanuni düzenlemeler ile kredi kartları üzerinden üyelik ücreti aidatının alınması yasal hale getirildi. Artık bankalar bu paraları keserken, eskisi gibi tüketici hakem heyetlerine başvurup geri alma gibi bir talebiniz olamayacak.

Ayrıca kredi kartı aidatı olarak kesilecek ücretlerin miktarı ve oranı hakkında net bir bilgi yok. Her banka istediğine göre kesinti yapıyor. 15 Lira alan banka da var 100 lira alanda. Durum böyle iken vatandaşlar bu ücreti ödemek yerine bankaların verdiği aidatsız kredi kartı başvurularını artırdı.

Kredicim.net olarak sizlere 2017 yılının ilk günleri ile birlikte aidatsız kredi kartı veren bankalar ve kredi kartları hakkında araştırma yaptık.

Kredi Aidatı Bulunmayan Kredi Kartları

Garanti Bankasının yıllık aidat kesintisi bulunmayan kredi kartı Garanti Flexi Card aidatsız kart olmasına rağmen limitlerinin düşüklüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Odeobank Bank’O Card ile yıllık ücreti bulunmadan taksitli alışveriş imkanı sunarken, QNB Finansbank Fix Card ile hizmetlerine devam etmektedir.

Akbank Free Card ile harcama limiti belirlemenize olanak veren aidatı bulunmayan kredi kartı olarak hizmet vermektedir.

HSBC’ye ait Konsept kredi kartının ücreti yok. Advantage nakit puan kazanımı yapabileceğiniz bu kart artı taksit imkanı bulunuyor ancak seçeceğiniz kampanya için ücret ödemekle yükümlüsünüz.

ING Pegasus Plus Kart ise aidatsız karttır ve ücret ödemezken yapacağınız uçuşlardan puan kazanabiliyorsunuz. Bonus özellikli kart Garanti Bonus card’ın özelliklerini taşıyor.

İş Bankası Maximum aidatsız kredi kartı ise puan kazandırırken, Atatürk ve Esenboğa Havalimanları otoparkındı indirim sağlamaktadır. Ancak aidatsız kredi kartlarında müze kart özelliği kullanılamamaktadır.

Bütün bunlarla birlikte bankalar yaptığınız alışveriş miktarları ile dönem dönem yaptıkları kampanyalar dahilin de sizlerden kesilen aidat ücretlerinin iadesini sağlamaktadırlar. Bir harcama döneminde belli bir miktar harcama sözü verenlere de bu kesintiyi uygulamayan bankalar, şubelerinden maaş alan müşterilerine ayrıcalık yaparak hiçbir kesintiye mahal bırakmadan hizmet vermektedirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.