En iyi kredi karti hangisi
en iyi kredi karti hangisi

Kredi kartı, günümüzün aktif olan kullanılan alışveriş gereçlerinden biridir. Kredi kartlarının bu denli yaygınlaşması ile birlikte insanlar yanlarında nakit para taşıma gereksinimi dahi duymaz. Günümüz işletmelerinin neredeyse tamamında bulunan pos cihazları, taksit imkânı ve kredi kartlarının para puan avantajları, insanları kredi kartı kullanımına sevk etmektedir. En iyi kredi kartı şeffaf bankacılık anlayışından ileri gelmektedir.

Günümüzde tüm bankaların müşterilerine kredi kartı verme imkânı vardır. Bankalar müşterilerine kredi kartı verecek bankadaki para döngüsünü artırma yoluna giderler. Bu kapsamda müşteriler en iyi kredi kartı hangisidir diye çeşitli araştırmalar yaparlar. En iyi kredi kartının hangisi olduğunun belirlenmesinde bir kısım kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Bu kapsamda aşağıdaki hususları dikkate alabilirsiniz.

  • Kredi kartı limitinin ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olması gerekir. Kimi kullanıcı düşük limitli kredi kartını tercih ederken kimileri de özellikle taksitli alışveriş için kredi kartında yüksek limit olmasını ister.
  • Kredi kartının favori markalarınızla anlaşmalı olup olmadığını araştırın. Her marka, tüm kredi kartlarına taksit yapmaz. Bu nedenle özellikle alışveriş yaptığınız markalara alacağınız kredi kartının taksit avantajı olup olmadığını dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.
  • Bankalar kredi kartı kullanıcılarından yıllık kullanım ücreti talep ederler. Bu ücreti talep etmeyen bankalar da vardır. Aidatsız kredi kartı kullanımını tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.

Kredi kartlarının hemen hepsinin üyelik ücreti ya da aidat adı altında üyelerden aldığı bir ücret vardır. Bu ücret genellikle yıllık olarak kredi karttı ekstresine yansıtılır. Yıllık aidat ve masraf kesintisi olmayan, Finansbank bünyesinde faaliyet gösteren Enpara kredi kartı, yıllık üyelik ücreti almadan müşterilerine hizmet verir. Mastercard ya da visa kart çeşitlerinin tamamında bu üyelik ücreti kullanıcıdan alınır. Fakat kullanıcının alışveriş alışkanlıkları göz önünde bulundurularak alınan kredi kartı ücretini üyelere para puan şeklinde ödeyen mastercard ve visa kartlar da vardır. Ekstrenizdeki kesintileri takip ederek bir nevi aidatsız kredi kartı sahibi olmuş olursunuz.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenci kredi kartları da günümüzün yaygın olarak kullanılan kredi kartı türlerinden biridir. Genellikle düşük limitli olan kredi kartları, öğrencilerin acil ihtiyaç duyacağı alışverişler için kurtarıcı niteliğindedir. Günümüzde faaliyet gösteren tüm bankaların öğrenci kredi kartı seçeneği vardır. Aidatsız kredi kartı seçeneğini öğrenci kredi kartları arasında da bulabilirsiniz. Üniversite öğrencisi çocuğunuzun acil ihtiyaçları için de bu kredi kartı başvurusunu yapmayı düşünebilirsiniz. Dilerseniz kendi kredi kartınıza düşük limitli bir ek kart çıkararak da çocuğunuzun en iyi kredi kartı ihtiyacına cevap verebilirsiniz.

Öğrenci kredi kartı alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus kredi kartının düşük limitli olmasıdır. Öğrencilerin sabit bir geliri olmadığından ödeme güçlüğü çekilecek olan kredi kartı limitlerine başvurulmaması gerekir. Aidatsız kredi kartı kullanımı da maddi açıdan daha uygun bir tercih olacaktır.

En İyi Ticari Kredi Kartı

Ticari kredi kartları da günümüzün yaygın olarak kullanılan kredi kartı çeşitlerinden biridir. Ticari faaliyette bulunan kişi ya da kuruluşların işletmelerine mal almak için yüksek limitli kredi kartlarına ihtiyaç duyulur. Alınan en iyi kredi kartı ile işletmenin rutin mal alımları yapılarak taksitli şekilde ödenebilir. Bunun yanında yüksek limit avantajı ile alınacak stok miktarı artırılabilir.

Kredi kartı alırken göz önünde bulundurulacak hususlardan biri de kredi kartının il kazandırma özelliğinin olup olmadığıdır. En iyi mil kazandıran kredi kartı araştırması ile yapılan havayolu uçuşlarında kullanılan mil kazanılabilir. Ticari kredi kartlarında da mil kazandırma özelliği bulunan kredi kartları vardır. Bu sayede havayolu şirketlerinde kullanabileceğiniz miller sayesinde uçuş biletinizi çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Tüm bankalarda olmayan bu özelliğe sahip olan kredi kartları ile önemli avantajlara sahip olunabilir.

En iyi kredi kartı araştırmasında kredi kartının müşterilerine kazandırdığı para puanlar da hassasiyetle irdelenmelidir. Kazanacağınız para puanları sonraki alışverişlerinizde harcayarak ev ekonomisine önemli oranda katkı sağlayabilirsiniz. Aidatsız kredi kartı avantajları ile para puan avantajını bir araya getirdiğinizde kredi kartı kullanmanın avantajlarını çok daha yakından hissedebilirsiniz. Bankaların kampanyalarını takip ederek kısa sürede en iyi kredi kartının hangisi olduğunu kısa sürede tespit edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir