Öğrenciye kredi kartı veren bankalar
Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Üniversite öğrencileri, eğitimleri boyunca pek çok kez finansal zorluklar çekmektedir. Bu durumda öğrencilerin yardımına üniversiteliler için kredi kartı sunan bankalar yetişmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalara bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar
Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Türkiye’de hizmet veren birçok banka, üniversite öğrencilerine özel kredi kartı sunmaktadır. Başvuru yapan öğrenciler, kredi notları ve diğer özellikleri ile bağlantılı olarak limitli kredi kartının sahibi olmaktadır. Bu süreçte seçilecek kredi kartının öğrenciler için avantajlı olması oldukça önemlidir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • HSBC Kampüs
  • Enpara
  • Yapı Kredi – Play kart
  • Ziraat Bankası – BankKart Genç
  • Akbank – Axess Kampüs Modu
  • İş Bankası – Maximum Genç
  • TEB – UniversiTEB Bonus
  • Garanti BBVA – Bonus Genç
  • Denizbank – D-Şarj Bonus
  • Vakıfbank – Like Kart

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi Bankası’nın üniversiteli öğrencilere sunmuş olduğu Play Kart, World program grubunda yer almaktadır. Yıllık kart ücreti bulunmaz 18 – 26 yaş aralığındaki öğrenciler yararlanabilmektedir.

Yapı Kredi Play Kart Başvurusu: Kart başvurusu için PLAY yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazarak 4421’e göndermeniz gerekmektedir.

Play | kredi kartları | yapı kredi
Yapı kredi play kart örneği

Yapı Kredi Play Kart’ın harçlık özelliğini kullanarak 2 güne kadar ücret ve faiz ödemeden nakit avans kullanma olanağınız bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler World Kart indirim ve kampanyalarından yararlanabilmektedir. Kefilsiz kredi kartı başvurusu yapan öğrencilere azami 1.300 TL limit tanınmaktadır. Çalışan veya kefil gösteren öğrenciler daha yüksek limitli kredi kartlarından yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası BankKart Genç

Ziraat Bankası tarafından sunulan BankKart Genç için yıllık ücret bulunmamaktadır. 18 – 26 yaş aralığında olan her üniversiteli, bu kartı kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası BankKart Genç Başvurusu: GENÇ BANKKART yazarak 5724’e mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Bankkart genç | bankkartlar | kartlar | bankkart
Ziraat bankası bankkart örneği

Ziraat Bankası’nın öğrenci kredi kartı olan BankKart Genç, öğrenim bursu ya da kredisi alan tüm öğrencilere verilmektedir. Banka hesabı olarak öğrencilere verilen kartın kredi imkanından yararlanmak için açtırmanız gerekmektedir. BankKart Genç kredi kartı açma işlemi için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Vakıfbank Like Kart

Vakıfbank tarafından sunulan Like Kart için yıllık ücret 13 TL’dir. 18 – 28 yaş aralığında her genç bu karttan yararlanabilmektedir. Alışverişler sırasında kazanılan 2 World Puan, üye iş yerlerinde 1 kuruş olarak indirim kazandırmaktadır.

Vakıfbank Like Kart Başvurusu: SMS ile başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler LIKE yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı da yazarak 5724’e mesaj atabilirsiniz.

Vakıfbank like card
Vakıfbank lite kart örneği

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, öğrencilerin harcadıkça puan kazanmalarına olanak sağlamaktadır. Öğrenciler kazandıkları puanları anlaşmalı olan işyerlerinde harcayabilmektedir. Hem kredi hem de banka kartını aynı anda kullanmaya olanak sağlayan BankKart Genç’te limitiniz kadar nakit avans çekebilirsiniz.

Akbank Axess Kampüs Modu

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında bulunan Akbank, 18 – 30 yaş aralığındaki kişilere Axess Kampüs Modu’nu sunmaktadır. Kazanılan 1 chip para, 1 TL indirim olarak kullanılabilirken ilk yıl için kart ücreti bulunmamaktadır.

Akbank Axess Kampüs Modu Başvurusu: Başvurular Akbank’ın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilirken kişilerin kimliklerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar
Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Akbank Axess Kampüs Modu’nu kullanan öğrenciler, 3 aya kadar olan taksitli nakit avanslar için faiz veya ekstra ücret ödememektedir. Online alışverişlerde harcama tutarının %3’ü kadar chip para kazanılırken ekstre bölme özelliği ile ekstreler 3 taksite kadar bölünebilmektedir.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı – Maximum Genç

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan bir diğeri olan İş Bankası, Maximum Genç kartında üniversite okuma şartı aramamaktadır. 18 – 25 yaş aralığındaki her genç, bu karttan yararlanabilmektedir. Alışverişler sırasında elde edilen her MaxiPuan, diğer alışverişlerde 1 TL indirim kazandırmaktadır. Öğrenciler Maximum Genç ile 2.000 TL’ye kadar limite sahip olabilmektedir.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu: SMS ile başvuru yapacak kişiler GENÇ yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numarası’nı yazarak 4402’ye mesaj göndermelidir.

Gençlere özel maximum genç bankamatik kartı | maximum genç | maximum genç
İş bankası maximum genç kart örneği

İş Bankası Maximum Genç sahibi olan öğrenciler, limitlerinin yüzde 50’si kadar nakit avans kullanabilmektedir. Çalışan kişiler ise bu limitin tamamından yararlanabilmektedir. Ayrıca peşinde ödemeler sonradan taksitlendirilebilmektedir.

TEB – ÜniversiTEB Bonus Card

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında bulunan TEB, ÜniversiTEB ile hafta sonu tiyatro ve sinemalarda %50 indirim sağlamaktadır. Bonus kart programında yer alırken yıllık ödenmesi gereken ücret 11 TL’dir. Bu karttan yararlanmak isteyen kişiler en az 18 yaşında ve en az 4 yıllık fakülteye kaydolmalılardır. Başvurular TEB’in internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Teb bonus universiteb | türk ekonomi bankası
Üniversiteb kart örneği

TEB üniversite öğrencilerine düzenli şekilde fırsatlar sunmaktadır. İnternet sitesini takip eden kişiler, bu indirimler hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Peşin veya taksitli olarak yapılan bütün harcamalarda Bonus kazanılabilmektedir. TEB öğrenci kartı sahipleri, vadesiz hesaplar için işletim ücreti ödememektedir.

Garanti Bankası Bonus Genç

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında bulunan Garanti Bankası, Bonus Genç ile alması en kolay kredi kartları arasında bulunmaktadır. Alışverişler sırasında elde edilen 1 Bonus, 1 TL değerindedir. Yıllık kart ücreti bulunmazken 18 – 25 yaş arasındaki her genç, bu kartı alabilmektedir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu: Garanti Bankası Bonus Genç başvurusu için GENÇ yazıp boşluk bırakıp ardından TC Kimlik Numaranızı yazdıktan sonra 3340’a mesaj atabilirsiniz.

Bonus genç paracard | garanti bbva
Garanti bonus genç kart örneği

Garanti Bankası Bonus Genç, cafe ve restoranlarda 35 TL’ye kadar indirim imkanı sunmaktadır. Ayrıca oyun sever öğrencilere Steam’da yapacakları 30 TL ve üzeri harcamalar için 15 TL değerinde Bonus puan sunmaktadır.

Bonus Genç’te ekstre atlat özelliğini kullanarak aylık taksitinizi bir ay erteleyebilirsiniz. Nakit ihyacı olan kişiler ise taksitli para özelliğinden yararlanarak %1,89 faiz oranı ile 12 aya kadar nakit avans kullanabilmektedir. Sunulan birçok kampanyadan yararlanabilmek için internet sitesini takip etmeniz önerilmektedir.

Denizbank D-Şarj Bonus

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan olan Denizbank, D-Şarj Bonus ile birçok olanaktan yararlanmalarına olanaklar sunmaktadır. Yapılan alışverişlerde kazanılan her Bonus, 1 TL değerindedir. D-Şarj Bonus kredi kartı sahipleri, bu ayrıcalıkların hepsinden yararlanabilmektedir. Denizbank D-Şarj Bonus yıllık kart ücreti 3.5 TL iken 18 yaş üstündeki bireyler başvuru yapabilmektedir.

Denizbank D-Şarj Bonus Kart Başvurusu: Başvuru yapmak için DŞARJ yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranı’zı 3280’e mesaj gönderebilirsiniz.

Kredi kartı - bireysel bankacılığa özel ürün ve hizmetler - denizbank
Denizbank d-şarj kart örneği

Denizbank D-Şarj Bonus ile kartınız cafe ve restoranlarda yapacağınız harcamalarda %10 indirim uygulanmaktadır. Ancak bu indirim tutarı aylık toplam 20 TL’dir. Bu indirimler tiyatro ve sinema için de geçerlidir.

Öğrencilere kredi kartı başvurusunu kimler yapabilir?

Öğrenci kredi kartlarına gerekli yaş aralığında bulunan kişiler başvurabilmektedir. Bazı bankalar, yaş aralığındaki kişilerin üniversitelerin lisans bölümünde okumalarını zorunlu kılmaktadır.

Öğrencilere kredi kartı başvurusunda kefil isteniyor mu?

Öğrenci kredi kartlarında limit ortalama 1.300 TL’dir. Daha fazla limit isteyen kişilerin kefil göstermeleri gerekebilmektedir.

Öğrencilere kredi kartı başvurusunda hangi belgeler isteniyor?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar genellikle sadece öğrenci belgesi istemektedir. Ancak yüksek limitli kredi kartı başvurularında gelir belgesi de istenebilmektedir. Bu durum tamamen bankanın isteğine göre şekillenmektedir.

Öğrenci kredi kartını nereden alabilirim?

Bankanın öğrenci kredi kartını onaylamasının ardından kartlar posta yoluyla adresinize gönderilmektedir. Bu adres eviniz veya yurdunuz olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir