Bankkart kredi kartı özelliği açma
Bankkart Kredi Kartı Özelliği Açma

Size yeni gönderilecek olan Bankkart’ınız yaşadığınız il ve ilçeye göre 3 ile 10 gün arasında tarafınıza gönderilir. Gelen kartınızda bankkart kredi kartı özelliği açma işlemini hemen yapabilirsiniz. Tarafınıza iletilmiş olan kart hemen kullanıma açılacaktır. Bankkart kredi kartınız tarafınıza hemen teslim edilmezse müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir bankkart kredi kartı özelliği açma işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından hazırlanmış olan Bankkart’ların bünyesinde hem debit kart hem de kredi kartı mevcuttur. Kartınızın ön tarafında kredi kartınıza ait numara yer almaktadır. Kartın arka yüzünde ise debit yani banka kartınıza ait numara yer alır. Kartınızı kullanırken hangi kartı kullanacağınıza karar vermek için kartı ATM’ye yerleştirdikten sonra kredi kartı ya da debit kartı seçebilirsiniz. Aynı şekilde pos makinelerinde de istediğiniz kartı seçerek ödeme yapabilirsiniz.

Bankkart kredi karti ozelligi acma
Bankkart kredi kartı özelliği açma

Her iki kartın da tek bir kartta buluşması müşteri açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Bankkart kredi kartı özelliği açma oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Gelen kartınız ile şifrenizi hemen oluşturarak kartınızı kullanabilirsiniz. Şifrenizi ATM üzerinden, mobil bankacılıktan ya da müşteri hizmetlerinden yararlanarak belirleyebilirsiniz.

Bankkart kredi kartınız ile üye işyerlerinde taksit yaptırabilir, günün her saatinde nakit avans çekebilirsiniz. Aynı zamanda alışverişiniz sonunda kazandığınız puanları hemen harcayabilirsiniz. Bankkart daima kampanya yapan bir kart olduğu için mobil bankacılık üzerinden tüm kampanyaları takip ederek, kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Bankkart kredi kartı özelliği açma işleminiz kart size teslim edildikten sonra hızlıca olacağı için hemen taksitli alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Bankkart kredi kartınız ile temassız alışveriş de yapabilirsiniz.

Bankkart Nedir?

Bankkart, Ziraat Bankası’nın müşterileri için oluşturduğu bir karttır. Bankkart, bünyesinde hem banka  kartını hem de kredi kartını barındırmaktadır. Bu sayede tek bir kart ile hem nakit işlemleri hem de taksit işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Bankkart kullanırken yapmanız gereken banka kartınızı ya da kredi kartınızı seçmek olacaktır. Bu şekilde hızlıca işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankkart kredi kartınızdan ya da debit kartınızdan istediğiniz zaman nakit çekim yapabilirsiniz. Ayrıca Bankkart kredi kartı özelliği açma işlemi hemen yapılacağı için hızlıca kampanyalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bankkart’ın en değişik özelliklerinden birisi banka kartınız ile taksit yapabiliyor olmanızdır. İster kredi kartınız ile isterseniz de banka kartınız ile taksitli işlem yapabilirsiniz. Banka kartınız ile taksitli işlem yapabilmek için Bankkart’ın KMH (bankanızın size özel tanımladığı nakit avans) özelliğinin açık olması gerekmektedir. Bankkart’ın birçok özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Nakit çekmeniz gerektiğinde sayıca fazla olan Ziraat Bankası ATM’lerinden işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca yurtdışında da Bankkart’ınız ile kolayca nakit para çekebilirsiniz.  Yine kredi kartı özelliği ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında alışverişleriniz için kolayca taksit yaptırabilirsiniz. Bankkart üzerinde biriken puanları Ziraat Bankası’na ait pos makinesi olan tüm işyerlerinde kullanabilirsiniz.

Bankkart Combo ve Bankkart Genç Farkı Nedir?

Bankkart’ın bir yüzünün kredi kartı diğer yüzünün de banka kartı olmasına bankkart combo ismi verilir. Bankkart combo ile aynı kartı kullanarak hem taksitli alışveriş yapabilir hem de nakit çekim işlemleri yapabilirsiniz. Bankkart combo kullanarak nakit kartınız ile de taksitli işlemler yapabilir, kredi kartınız ile de nakit çekim yapabilirsiniz. Yani kısaca aynı kart ve aynı şifre ile her iki kartın birleşmesine bankkart combo ismi verilmektedir. Bununla birlikte bankkart genç kartı da mevcuttur.

Bankkart genç kart ise yine kredi kartı ile banka kartını bünyesinde birleştiren bir karttır. Bankkart genç kartınız ile de taksitli işlem ve nakit işlemi aynı kart sayesinde yapabilirsiniz.

Bankkart genç ve bankkart combo kartlarını birbirinden ayıran özellikler:

  • Bankkart genç kartı 18-26 yaşları arasında genellikle öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.
  • Öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs aldığı için ya da öğrenim kredisi aldığı için Bankkart genç kartını kullanmaktadır.
  • Bankkart genç kartı ile hesapta para olmasa bile masrafsız olarak tanımlanan ekstra alışveriş fırsatı bulunmaktadır.

Harçlık Avans adı verilen bu özelliği KYK bursu ya da öğrenim kredisi devam eden öğrenciler kullanabilmektedir. Bu yüzden Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) bursu ya da öğrenim kredisi alan tüm öğrenciler Bankkart genç kartına ya da Harçlık Avans hesabına başvuru yapabilirler.

Anlaşıldığı üzere Ziraat Bankası genç kartınız combo özellikleri taşımaktadır. Ancak öğrencilere ekstra fırsatlar sunulmaktadır. Bankkart Combo ya da genç kart ile yurtiçi ve yurtdışı tüm Mastercard amblemine sahip tüm ATM’lerinden nakit para çekebilirsiniz.

Bununla birlikte Bankkart genç kartının bakiyesini öğrenmek için “BAKİYE” yazarak 4747’ye SMS gönderilmesi yeterlidir. Böylece internete erişimin olmasa dahi kartının bakiyesini kolayca öğrenebilirsiniz.

Ziraat Mobil Bankkart Özelliği Açma

Bankkart özelliği, Ziraat Mobil üzerinden şifre belirlenmesi ile kolayca açılmış olacaktır. Aynı şekilde ATM kullanarak ya da Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da kartınızın şifresini belirleyip kullanıma açabilirsiniz. Bununla birlikte Bankkart’ı temassız kullanıma açmak istiyorsanız Bankkart mobil üzerinden ‘’Ödemeler’’ kısmına gelerek ya da Ziraat Mobil üzerinden ‘’Kartlarım’’ kısmına gelerek ‘’Mobil Temassız Ödeme Tanımlama’’ kısmından ‘’Kredi Kartlarınız’’ adımlarını izleyerek istediğiniz kartınızın temassız özelliğini ve diğer özelliklerini açabilirsiniz. Yine aynı yerden özelliği kapatabilirsiniz.

Bankkart özelliklerini hem Ziraat Mobil üzerinden hem de Bankkart Mobil üzerinden değiştirebilirsiniz. Her iki uygulamada da Bankkart’ınız ile ilgili tüm süreçler bulunmaktadır. Mobil uygulama kullanmayanlar ise buraya tıklayarak internet bankacılığından yararlanabilir.

Bankkart Kredi Kartı Limit Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredi kartlarından, kartın özelliklerine göre limitleri değişkenlik göstermektedir. Örneğin genç kartları öğrencilere verildiği için bankkart limit ona göre belirlenmektedir. Ancak Bankkart Combo, Bankkart Gold, Bankkart Platinum gibi kartlarda kart limitleri değişmektedir. Bankkart limit kişinin öğrenci olmasına, çalışma hayatında olmasına, kişinin gelir seviyesine göre farklılık gösterir. Öğrenci kartlarında limit belli bir seviyeye göre çıkarılmaktadır.

Bankkart genç ya da Bankkart combo kartlarınızın limitlerini arttırmak için Ziraat Bankası ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da mobil bankacılık üzerinden limit artırımı yapabilirsiniz. Bankkart limitiniz yaptığınız harcamalar ve ödemeler sonucunda bankanız tarafından da artırılmak istenebilir. Ayrıca siz de kartınızın limitinden daha fazla tutardaki bir ürün satın alacaksanız bankanızı arayarak limitinizi artırabilirsiniz.

İşlemleri Ziraat mobil ya da Bankkart mobil üzerinden de kolayca halledebilirsiniz. Sonuç olarak Bankkart kredi kartlarında belirli bir limit bulunmamaktadır. Bankkart limit kartın sahibi olan kişilere göre değişkenlik göstermektedir.

  • Bankkart kredi kartınızın temassız özelliği açık ise kredi kartınız ile değil ise nakit kartınız ile 500 TL’ye kadar şifresiz çekim yaptırabilirsiniz. 500 TL sonrasında bankanız tarafından işleminizi şifreli yapmanız istenecektir.
  • Bankkart kredi kartı limiti dışında KMH sahibiyseniz de taksitli işlem yaptırabilirsiniz.
  • Aynı şekilde Bankkart genç sahibi olan öğrenciler de harçlık avans limitleri ile ödemelerinde taksit yaptırabilirler.
  • Bankkart kredi kartınız ile nakit çekim işlemlerinizi de kolayca yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir