Maximum genc kredi karti nasil alinir
Maximum Genc Kredi Karti Nasil Alinir

Maximum genç kredi kartı günümüzde gençlerin yaygın olarak tercih ettiği kredi kartlarından biridir. Türkiye İş Bankası’nın genç yaş grubu için özel kampanyalar barındıran bu kredi kartı, cazip avantajları da bünyesinde barındırır.

Maximum genç kredi kartı adından da anlaşılacağı üzere belli bir yaş grubuna özel bir kredi kartı türüdür. Söz konusu kredi kartını alabilmek için 18-25 yaş aralığında olmanız gerekir. Gerekli başvuru için İş Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Dilerseniz internet bankacılığı ya da SMS yolu ile Maximum genç kredi kartı başvurusunu yapabilirsiniz. GENC yazıp arada boşluk bıraktıktan sonra 4402’ye göndererek gerekli başvuru adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Başvurunun olumlu karşılanmasını müteakip banka tarafından öğrenci belgeniz talep edilecektir. Bu öğrenci belgesini e-devlet üzerinden gerekli adımları takip ederek kolay bir şekilde alabilirsiniz. Belgenin bankaya gönderilmesini müteakip kredi kartınız adresinize gönderilecektir.

Maximum Genç Kredi Kartı Hangi Banka Veriyor?

Maximum genç kredi kartı limit olarak da belirli bir seviyenin üzerinde olmayan bir kredi kartıdır. Günümüzde söz konusu Maximum genç kredi kredi kartı limiti üniversite öğrencileri için maksimum 2000 TL’dir. Söz konusu limit oranı öğrenim sürecinde geçerlidir. Öğrenim sürecinin sonlanmasını müteakip kredi kartı sahibi çalışma hayatına başladığını beyan edip gelir beyannamesini bankaya sunarak limitin artırılmasını talep edebilir.

Yalnızca İş Bankası tarafından verilen Maximum genç kredi kartı ile çeşitli kampanyalara katılmanız da mümkündür. İş bankasının mobil uygulaması üzerinden kampanyaları yakından takip edebilirsiniz. Kampanyalar bölümünden karşınıza çıkan uygun kampanyalara “katıl” butonu ile başvuru yapabilirsiniz. Mobil uygulamanız yoksa Google Playstore ya da Apple Store aracılığı ile uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz

Maximum genç kredi kartı, öğrencilik sürecinin tamamlanmasından sonra da kullanılabilecek bir kredi kartıdır. Söz konusu kredi kartının kullanımına devam edebilmek için 18-25 yaş aralığında olmak yeterlidir. Bu süre içerisinde kredi kartının son kullanım tarihi geçerse, banka otomatik olarak adresinize yeni bir kredi kartı gönderecektir. Kullanım süreci içerisinde Maximum genç kredi kartının kaybolması ya da çalınması durumunda 0 850 724 07 24 numaraları müşteri hizmetlerini arayarak kartın anında iptal edilmesini talep edebilirsiniz.

Maximum Genç Kredi Kartı Avantajları

Maximum genç kredi kartı, birçok avantajı bünyesinde barındıran bir kredi kartı olma özelliğine de sahiptir. Gençleri ve üniversite öğrencilerini düşünen Maximum genç kredi kartı bankacılık masraflarını gençlerin omzundan almak için tasarlanmıştır.

  • Maximum genç kredi kartı yıllık aidat masrafları çıkartmaz.
  • Hem kredi hem banka kartı olarak tüm bankamatiklerde kullanılabilmektedir.
  • Aylık 2 adet EFT, 2 adet de havale olmak üzere ücretsiz para  transferi yapılabilmektedir.
  • Maximum genç kredi kartı sahibiyseniz avantajlarınızdan biri de internet bankacılığı adımlarını takip ederek nakit ihtiyaçlarınıza da karşılık bulabilirsiniz. Kart limitinizin yarısı kadarına nakit olarak erişmek için nakit avansı tercih edebilirsiniz.
  • Maximum genç kredi kartı ile dilediğiniz kadar ödeme erteleyebilir veya taksitlendirebilirsiniz.
  • Kredi kartının kullanımından kaynaklı tarafınıza sağlanan avantajlardan biri de bu kredi kartı ile bireysel emeklilik sistemine dâhil olabilmenizdir. Her ay belli miktarda ödemeniz gereken bireysel emeklilik aidatı kredi kartınızdan otomatik olarak kesilecektir.
  • Maximum genç kredi kartı kullanıcılarının sahip olduğu avantajlardan biri de kredi kartı kullanımından kaynaklı puan kazanmalarıdır. Herhangi işyerinden yaptığınız harcamalardan kaynaklı olarak sürekli Maxi puan kazanabilirsiniz. Biriken para puanlarınızı ise yine tüm işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
  • İş Bankası sayesinde müzelerde, sinemalarda ve iş kitap yayınlarında indirimli avantajlara sahip olabilirsiniz.

Eğer üniversite öğrencisi değilseniz 18-25 yaş aralığında çalışan olmanız Maximum genç kredi kartı almanıza yeterlidir. Çalışan gençlerin kredi kartı limiti ise sektöre ve gelire göre belirlenmektedir. Üniversite öğrencilerden hiçbir zaman alınmayan kredi kartı aidatı, çalışan gençlerden yalnızca bir yıl tahsil edilmez. Yukarıda belirtilen özellikler üniversite öğrencileri ve çalışan gençler için geçerli ortak özelliklerdir.

Yukarıda sayılanlar haricinde Maximum genç kredi kartı kullanıcılarının İş Bankası müşterisi olmasından dolayı sahip olacağı birçok avantaj vardır. Siz de bu avantajlardan yararlanmak için İş Bankalarından ya da internet bankacılığından direkt olarak müracaat ederek kredi kartı başvurusunu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzun banka tarafından onaylanmasını müteakip kısa süre içinde kartınız basılarak adresinize teslim edilecektir. Siz de sahip olacağınız kredi kartı ile alışverişin, seyahatin ve eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir