Click kart nedir
click kart nedir

‘’Vakıfbank Click Kart’’ adı verilen dijital kart banka müşterilerine birçok avantaj sağlamaktadır. Banka müşterilerinin kart başvurusu sonrası banka personeli tarafından anlık değerlendirme yapılarak kurye süreci yaşanmadan kolaylıkla kart sahibi olunabilmektedir.

Vakıfbank Click Kart başvurusu kabul edildikten sonra fiziki kart teslimatını beklemeye gerek kalmadan internet üzerinden alışveriş yapılabilmektedir. Ayrıca dijital kart sayesinde POS cihazları üzerinden temassız ödeme yapılabileceği gibi QR ödeme sayesinde de güvenilir bir şekilde alışveriş ödemeleri gerçekleştirilmektedir.

Arttırılmış güvenlik özellikleri nedeniyle Vakıfbank Click Kart fiziki olarak hazırlanma sürecinde kart üzerinde sadece müşteriye ait ad ve soyad bilgileri yer alacak şekilde düzenlenmektedir. Böylece müşterinin kart numarası, CVV bilgisi ve son kullanma tarihi gibi güvenlik bilgileri koruma altına alınmaktadır.

YouTube video
Vakıfbank Click Kart Başvurusu

Vakıfbank Click Kart Nedir?

Dijital First programı Mastercard ürünü olan Vakıfbank Click Kart, güvenlik nedeniyle kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgilerinin yer almadığı mobil temassız ile QR ödeme yapılan bir karttır. Dijital kartlar arasında yer alan Click Kart için başvurular Vakıfbank şubeleri dışında Vakıfbank internet bankacılığı ve mobil uygulama yapılabilmektedir. Üstelik kart müşteri eline ulaşmadan kullanılabilir olma özelliği de ciddi bir avantaj sağlamaktadır.

Müşteri ve kart güvenliği üst seviyede olan Vakıfbank Click Kart başvurusu çok hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca kart numarası gibi önemli güvenlik bilgisi kart üzerinde yazmadığı için sadece mobil uygulama ya da internet bankacılığı aracılığıyla öğrenilebilmektedir.

Böylelikle Vakıfbank Click Kart için kaybolma ya da çalınma gibi olumsuz durumlarda başkaları tarafından kartın kullanılabilmesi mümkün olmamaktadır. Kart numarası ve son kullanma tarihi gibi online alışveriş için gerekli olan bilgilerin bankacılık kanalları aracılığıyla öğrenilmesi durumunda internetten sipariş vermek söz konusu olmaktadır.

Vakıfbank Click Kart Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank Click Kart özelliklerine bakıldığında diğer kartlardan farklı olarak ilk dikkat çeken özelliği başvurunun kabul edilmesiyle birlikte anında güvenli bir şekilde alışveriş yapılabilmesidir. World platformunun sağlamış olduğu taksit ya da para puan kampanyalarının da bulunduğu Click Kart, bankadan ilk kez kredi sahibi olacak müşterilerine internet alışverişlerinde indirim imkanı sunmaktadır.

HCE özelliğine sahip olan Vakıfbank Click Kart temassız kullanılabilme özelliğinden dolayı POS cihazlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. QR ödeme yöntemi özelliği de bulunan kart sayesinde hızlı olduğu kadar güvenli alışveriş de yapılabilmektedir.

Vakıfbank Click Kart müşterileri World üye işyerlerinden alışveriş yaparak World puan kazanmanın dışında ek taksit gibi farklı kampanyalardan faydalanabilmektedir. Kazanılan World puanlarla da World ve Vakıfbank üye işyerlerinde ücretsiz alışveriş imkanı sunmaktadır. Vakıfbank Click Kart özellikleri bunlarla sınırlı kalmazken, internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapan müşterilerine faizsiz nakit avans çekme fırsatı sunmaktadır.

Vakıfbank tarafından dijital kart olarak sunulan Click Kart temassız ya da Vakıfbank mobil temassız ödeme yöntemleri kullanılarak 500 TL ve altında alışverişler ‘’)))’’ logolu üye iş yerlerinde kart ya da telefon gösterilerek hızlı, kolay ve güvenilir şekilde alışveriş yapılabilmektedir.

Kartın temassız özelliğiyle ödeme yapıldığında toplam temassız işlem tutarının 2.500 TL’ye ulaşması durumunda şifre girerek alışveriş özelliği devreye girmektedir. Bu özelliği sayesinde kartın yabancı kişiler tarafından temassız olarak kullanılması ve yüksek limitli harcamaların kolay yapılabilmesinin önüne geçilmektedir. Ayrıca Vakıfbank Click Kart, ‘’Masterpass’’ sistemine kaydedilerek bilgi girişine gerek kalmadan hızlı bir şekilde ödeme yapılabilmektedir.

Vakıfbank Click Kart Ne İşe Yarar?

VakıfBank ile Mastercard iş birliği ile sunulan dijital kart Vakıfbank Click Kart, kısa süre içerisinde başvuru sonucunda hızlı bir şekilde internetten alışveriş imkanı sağlamaktadır. Ayrıca mobil temassız ödeme ve QR ödeme yöntemlerinin kullanılabildiği dijital kart POS cihazlarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca kart müşterilerine kampanyalar düzenlenmekte olup, süreli kampanyalardan tüm müşteriler yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Click Kart başvurusunun onaylanması sonrasında fiziki olarak kartın kurye tarafından teslim edilmesini beklemeye gerek kalkmaksızın alışveriş yapılabilmektedir. Fiziki olarak kartın teslimatı beklemeden Vakıfbank İnternet Bankacılığı üzerinden ya da Vakıfbank mobil uygulamasını telefona indirdikten sonra T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileri girilerek nakit avans ya da taksitli nakit avans da çekilebilerek acil nakit ihtiyaçları giderilmektedir.

Kurye tarafından Vakıfbank Click Kart teslim edildikten sonra bankacılık işlemleri Vakıfbank şubelerinden ya da Vakıfbank Müşteri Çağrı Merkezi bankacılık kanallarından işlemler yapılabilmektedir.

Vakıfbank Click Kart Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

Müşteri olarak Vakıfbank Click Kart başvurusu Vakıfbank İnternet Bankacılığı üzerinden yapılabileceği gibi Vakıfbank mobil uygulaması indirilerek uygulama üzerinden de yapılabilmektedir. Vakıfbank mobil uygulaması akıllı telefonların işletim sistemine uygun sanal marketler üzerinden kolayca indirilmektedir. Bankacılık online başvuru kanalları üzerinden yapılan başvurular hızlı bir şekilde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca Click Kart başvurusu Vakıfbank şubelerinden de yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulamada bulunan ‘’Kredi Kartları’’ menüsü altında bulunan ‘’Kredi Kartı Başvurusu’’ menüsünden başvuru yapılmaktadır. Kısa sürede başvurunun olumlu sonuçlandırılması durumunda kredi kartı alışveriş ve nakit avans gibi ihtiyaçları giderebilmek için fiziksel kart olmadan kullanılabilmektedir. 

Vakıfbank Click Kart Kampanyaları Nelerdir?

Vakıfbank Click Kart kampanyaları müşterilerine özel hazırlanmakta olup, kampanya ve kampanya detayları hakkında internet bankacılığı ya da mobil uygulamaya giriş yapılarak bilgi alınabilmektedir. Vakıfbank Click Kart kampanyaları arasında dikkat çeken ilk kampanya ise indirim kampanyasıdır ki başvurusu onaylanan müşteriler internetten 100 TL ve üzeri alışveriş yapmaları durumunda anında 50 TL’lik indirim fırsatı kazanmaktadır.

YouTube video
Click Kart Avantajları

Vakıfbank Click Kart sahiplerine sunulan bir diğer kampanya ise, ‘’Faizsiz ve Masrafsız Kredi’’ imkanıdır. Vakıfbank Click Kart başvurusu onaylanan müşteri kartın fiziksel olarak teslim edilmesini beklemeden 2.000 TL’ye kadar nakit avans kullanabilmektedir. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulamadan giriş yapıldıktan sonra ‘’Kredi Kartlarım’’ menüsünde bulunan ‘’Nakit Avans’’ seçeneği üzerinden başvurularını yapabilmektedir.

Başvuru sahibinin hesap uygunluk durumuna bakılarak ödemeler dakikalar içerisinde yapılmaktadır. Başvuru yapabilmek için bazı koşullarını yerine getirebilmek gerekmektedir ki bunların başında banka müşterisi olmak yer almaktadır.

Banka müşterisi olarak mobil uygulama ya da internet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra ‘’Kredi Kartlarım’’ menüsünde bulunan ‘’Taksitli Nakit Avans’’ sekmesini tıklayarak başvuru yapılmaktadır. Aylık 500 TL taksitler halinde maksimum 4 ayda geri ödemelerin planlanması yapılmaktadır. Nakit avans tutarı maksimum 2.000 TL olarak belirlenmiş olup, müşteri ihtiyaç durumuna göre daha az tutarda nakit avans kullanma talebinde bulunabilmektedir.

Dosya ve diğer masrafların bulunmadığı taksitlik nakit avans kullanımı sonrasında ödemelerde ekstra bir borç müşteriye yansıtılmamaktadır. Sınırlı sayıda başvurunun kabul edildiği ’’Faizsiz ve Masrafsız Kredi’’ için Vakıfbank Click Kart müşterilerinin hemen başvuruda bulunması gerekmektedir. Dijital kart olarak sunulan Click Kart da bir kredi kartı olduğu için kullanım sonrası ödemelerin düzenli ve zamanında yapılması bankacılık hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde faydalanmak için önemlidir.

Click kart aidatı var mı?

Evet, Vakıfbank click kart yıllık aidatı 139TL dir.

Click kart ile puan kazanabilir miyim?

Evet, worldpuan kampanyaları click kart içinde geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir