Vakıfbank altın hesabı özellikleri nedir, nasıl açılır?
Vakıfbank altın hesabı özellikleri nedir, nasıl açılır?

Vakıfbank tarafından müşterilerinin birikimlerine destek olmak adına sunulmuş olan ‘’Vakıfbank Altın Çağı Hesabı’’ düzenli birikim talimatının verilmesi ile birlikte bütçeden ayrılan belli miktarlarda gram altın tasarrufu yapmak için destek sunmaktadır.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nedir?

Vakıfbank tarafından sunulan Altın Çağı Hesabı, en az 0,01 gram ve katları olmak üzere altın alınmasını ve satılmasını sağlayan vadesiz bir depo hesabı olarak tanımlanabilir. Banka tarafından Vakıfbank Altın Çağı Hesabı için müşterilerinden herhangi bir işletim ücreti tahsil etmemekte olup, faiz olmadan altın hesabı yatırım imkanı sağlamaktadır. Altının değer kazanmasıyla birlikte yatırımcıda kazanır ve altın biriktirme sırasında çalınma ve işçilik kaybı gibi olumsuzlukları da ortadan kaldırmış olmaktadır.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı, vadesiz bir altın depo hesabı olmakla birlikte 0,01 gram ve katları olarak altın alıp satmanızı sağlayan bir hesaptır.

  • Altın Çağı Hesabı için herhangi bir işletim ücreti tahsil edilmez.
  • Altın Çağı Hesabı, faizsiz bir yatırım aracı olarak sunulmuş olup, altının değer kazanması ile birlikte birikimlerinizin değerlenmesine destek olmaktadır.
  • Altın Çağı Hesabı ile avantajlı kuru kullanarak altın alım-satım işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Altın Çağı Hesabı ile altınların çalınma riski bulunmaz ve işçilik kaybı gibi herhangi bir problem yaşanmaz.
Vakıfbank altın hesabı (gram altın)
Vakıfbank altın hesabı (gram altın)

Vakıfbank Altın Çağı Hesabının Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı ile kişiler avantajlı kurlar sayesinde altın alım-satım işlemi gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda hesap sahipleri Vakıfbank şubelerinde sıra beklemek zorunda kalmadan 7 gün 24 saat boyunca internet bankacılığı ve Vakıfbank mobil ile ATM’lerden rahatlıkla hesaplarına ulaşabilmektedir

  • Altın Çağı Hesabı açtırırken, altın gramajının az olması, eski tarihli ya da düşük ayarlı olması gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalmazlar.
  • Güvenli bir birikimdir ve üstüne üstelik hesap işletim ücreti ödenmez.
  • Altın Çağı Hesabı ile alınan altınlar külçe altın olacağı için işçilik için herhangi bir maliyet ödenmez.
  • Altın Çağı Hesabı ile alınmış altınlar Vakıfbank güvencesindedir ve anlık olarak güncellenen fiyatlar eşliğinde alım-satım işlemi gerçekleştirilir.
  • Altın Çağı Hesabı aracılığıyla altınlarınız güvenilir ellerde olduğu için çalınma riski bulunmaz. Fiziki olarak saklamaya göre daha güvenilir bir saklama şeklidir.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nereden Açılır?

Altın Çağı Hesabı açtırmak için Vakıfbank şubelerine gidilmesine gerek yoktur. Hesabınızda para bulunması durumunda ATM’ler aracılığıyla ya da internet bankacılığı ile mobil bankacılık üzerinden kısa sürede hesap açılabilmektedir.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı açtırmak için banka şubelerine gidebileceğiniz gibi, şubelere ihtiyaç duymadan ATM’ler aracılığıyla ya da internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanılarak da hesap açılabilmektedir.

ATM’ler üzerinden Altın Çağı Hesabı açtırmak için; ‘’Hesap işlemleri’’ menüsüne girilerek ‘’Altın Çağı Hesabı İşlemleri’’ seçilmelidir. Daha sonra ‘’Altın Alış’’ menüsü üzerinden altın alım işlemi gerçekleştirildikten sonra hesap açma işlemi için onay verilmesi gerekmektedir.

İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan Altın Çağı Hesabı açtırmak için; uygulamaya giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra ‘’Altın Çağı İşlemleri’’ menüsüne giriş yapılarak ‘’Altın Çağı Hesap Açma’’ menüsü kullanılarak hesap açılmaktadır.

Daha detaylı bilgi için: Vadeli Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Karlı mıdır?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı için Altın Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Altın Çağı Hesabı için altın alış-satış fiyatları, yurt içinde ve yurt dışındaki piyasalardaki gelişmelere, döviz kurlarındaki değişimlere ve BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası ile uluslararası tezgah üstü piyasalardaki oluşan fiyatlara göre belirlenmekte olup, gün içerisinde değişimlere göre güncellenmektedir.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabında Altın Alış ve Satışı Nasıl Yapılır?

Altın Çağı Hesabı açtırmak için banka şubelerinin kullanıldığı gibi altın alış-satış işlemleri içinde şubeler yardımcı olmaktadır. Bunun dışında altın alış-satış işlemleri internet bankacılığı ve mobil uygulama aracılığıyla da yapılabilmektedir.

İnternet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden altın alış-satış işlemleri için öncelikle ‘’Altın Çağı İşlemleri’’ menüsüne üzerinden yapılabilmektedir fakat bu işlemler sadece hafta içi Vakıfbank çalışma saatleri içerisinde yapılabilmektedir.

Vakıfbank vadeli vadesiz altın hesabı
Vakıfbank vadeli vadesiz altın hesabı

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı için Günlük İşlem Limiti Var mı?

Altın Çağı Hesabı için günlük limit 20.000 ALT’lık olarak belirlenmiştir. Hesabınız için günlük işlem limiti belirlemek için internet bankacılığı üzerinde sol alt köşede bulunan ‘’Güvenlik’’ menüsü altında bulunan ‘’Güvenlik Ayarları’’ menüsüne giriş yapıldıktan sonra ‘’Limit Ayarları’’ menüsü aracılığıyla minimum için ayar 1 ALT olarak, maksimum için ayar 20.000 ALT olarak belirlenmelidir. Şayet günlük limit belirlememeniz durumunda otomatik olarak limit 500 ALT olarak kabul edilmektedir.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabındaki Altınlar Teslim Alınabilir mi?

Altın Çağı Hesabı kapsamında bulunan altınlar, en az 5 kilogramdan az olmamak şartıyla fiziki olarak teslim alınabilmektedir. Yalnız fiziki teslim alımlarında altının piyasadaki değeri üzerinden olmak üzere binde beş oranında işlem komisyonu alınmakta olup, fiziki teslim işlemini gerçekleştirmeden önce şubeniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nasıl Kapatılabilir?

Altın Çağı Hesabı kapatma işlemi için banka şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisine durumu anlatmanız durumunda gerekli işlemler için yardımcı olunacaktır. Aynı zamanda internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinde de hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz fakat bu durumda hesap bakiyenizin ‘’0’’ olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir