Garanti bankası altın hesabı
Garanti Bankası altın hesabı

Garanti Bankası Altın Hesabı, yatırım tercihini altından yana kullanan müşterilerinin birikim yapabilmeleri sağlamakta ve aynı zamanda kaybolma ve çalınma riskini ortadan kaldırmaktadır. Banka müşterisi olan kişiler, kendileri için en uygun altın hesabını saniyeler içerisinde oluşturabilmektedir. Garanti Bankası Altın Hesabı hakkında merak edilen tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Garanti bankası altın hesabı
Garanti bankası altın hesabı

Garanti Bankası Altın Hesabı Çeşitleri

Garanti Bankası, altın yatırımı yapan müşterilerinin kullanımına farklı hesaplar sunmaktadır. Vadeli ve vadesiz olarak sunulan altın hesabının özellikleri ve getirisi değişmektedir. Müşteriler, banka şubelerine uğrayarak kendileri için en uygun altın hesabını seçebilmektedir.

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı, “Hesabınız altın olsun” sloganı ile duyurulurken yatırım tercihini altından yana kullanan müşterilerin hizmetini sunulmaktadır. Müşteriler, vadesiz altın hesabı sayesinde birikimlerini banka güvencesi altında tutmakta, kaybolma ve çalınma riskini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca altın alış ve satış işlemlerini günün 24 saati boyunca kesintisiz gerçekleştirebilmektedir.

Garanti BBVA Vadesiz Altın Hesabı’ndan alım ve satım yapmak isteyen müşteriler, vadesiz USD veya TL hesapları ile işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirmektedir. Alış ve satış işlemleri günün 24 saati boyunca fiziki şubelerden, banka ATM’lerinden, 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı avantajları ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Bu hesabı kullanan kişiler, TL ya da USD karşılığında gram altın alabilmekte ve satabilmektedir.
 • Alım ve satım işlemlerinde minimum 1 gram, maksimum ise 3.000 gram limit bulunmaktadır.
 • Vadesiz altın hesabını kullanan kişiler, diğer tüm hesaplarına gram bazında altın havalesi gerçekleştirebilmektedir.
 • Bu hesaptan faiz getirisi kazanılmamaktadır.
 • Altınlar banka güvencesi altında olduğundan eski tarihli ya da düşük ayarlı olması gibi sorunlar ile karşılaşılmamaktadır.
 • Altın alım ve satımında işçilik maliyeti talep edilmemektedir.
 • Yastık altında saklanan altınlara kıyasla çalınma ve kaybolma riski bulunmamaktadır.
 • Vadesiz altın hesabı için hesap işletim ücreti talep edilmemektedir.

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı açma işlemi mobil ve internet bankacılığı kanallarından yapılmaktadır. Garanti Bankası müşterisi olmayan kişilerin ise en yakın şubeye uğramaları gerekmektedir.

Garanti Bankası Birikimli Altın Hesabı Nedir?

Garanti Bankası’nın bir diğer hizmeti olan Birikimli Altın Hesabı, birikimini altında değerlendirmek isteyen müşteriler için sunulmaktadır. Müşteriler bu sayede aylık ödemelerini altın gramı, USD veya TL olarak belirleyebilmektedir. Düzenli ödemeler için belirlenen alt limit 1 gramdır. Ayrıca kredi kartından da işlem yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Birikimli Altın Hesabı özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Bu hesaba sahip kişiler, diğer tüm altın hesaplarına gram ve santigram olarak altın havalesi gerçekleştirebilmektedir.
 • Birikimli Altın Hesabı’nın faiz getirisi bulunmamaktadır.
 • Hesap sahipleri, altının eski tarihli ve düşük ayarlı olması problemlerinin yanı sıra gramajının az olması gibi problemlerle de karşılaşmamaktadır.
 • Altınların çalınma ve kaybolma durumları ortadan kalkmaktadır.
 • Hesap sahipleri, hesap işletim ücreti ödememektedir.
 • Faiz ve komisyon ödemesi talep edilmemektedir.

Garanti Bankası Birikimli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası altın hesabı açmak için fiziki şubelere başvurabilir veya mobil ve internet bankacılığı kanallarından saniyeler içerisinde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Garanti Bankası müşterisi olmayan kişilerin şubelere uğramaları gerekmektedir.

Garanti Bankası altın hesabı nasıl açılır?

Garanti Bankası altın hesabı; şubelerden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından açılmaktadır. Banka müşterisi olmayan kişiler, hesap açma işlemi için şubelere başvurmalıdır.

Garanti Bankası altın hesabı yorumları, şikayetleri ve önerileri nereye bildirilir?

Garanti Bankası altın hesabına dair yorumlarınızı, şikayetlerinizi ve önerilerinizi 444 0 333 numaralı müşterileri hizmetlerini arayarak belirtebilirsiniz. Belirttiğiniz soru ve sorular en kısa süre içerisinde çözümlenmekte ve tarafınıza dönüş yapılmaktadır.

Garanti Bankası altın hesabı komisyon kesintisi var mı?

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu altın hesaplarında komisyon kesintisi bulunmamaktadır. Bu durum, en büyük avantajlar arasında gösterilmektedir.

Garanti Bankası vadeli altın hesabı bulunuyor mu?

Garanti Bankası daha önceki yıllarda altın hesabını vadeli olarak da sunmaktaydı. Ancak günümüzde vadeli hesap TL ve döviz üzerinden sağlanmaktadır.

Garanti Bankası altın hesabı günlük limit ne kadardır?

Vadesiz altın hesabında günlük limit minimum 1 gram, maksimum ise 3.000 gramdır. Bu limit her gün sıfırlanmaktadır. Müşteriler her yeni gün bu limit doğrultusunda alış satış yapabilmektedir. Günlük limit arttırma işlemi yapılamamaktadır.

Garanti Bankası altın hesabından para çekme nasıl yapılır?

Altın hesabından diğer hesaplarınıza para transferi yapabilirsiniz. Bu işlem gram altın cinsinden veya TL karşılığı olarak yapılabilmektedir. Garanti Bankası altın hesabından para çekme işlemi bankamatiklerden, şubelerden, mobil ve internet bankacılık kanallarından yapılabilmektedir.

Garanti Bankası altın hesabı hesap işletim ücreti alıyor mu?

Garanti Bankası altın hesap sahipleri, işletim ücreti ödememektedir. Bu durum, birikim yapanları sevindiren önemli avantajlardandır.

Garanti Bankası altın hesabı getiri hesaplama nasıl yapılır?

Altın hesabından elde edilen kazanç, kişinin birikimleri ve alış satış işlemleri ile bağlantılıdır. Bu yüzden hesaplama işlemi bireysel yapılmalıdır.

Garanti Bankası altın hesabına nasıl para yatırılır?

Garanti altın hesabına para yatırmak için bankaya ait diğer hesaplar kullanılabilmektedir. Ayrıca şubelerden, ATM’lerden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından yapılabilmektedir.

Garanti Mobil (cepten) altın hesabı açma nasıl yapılır?

Garanti Mobil uygulamasından altın hesabı açmak için öncelikle kişisel bilgiler ile giriş yapılmalıdır. Menüye girilmeli ve “Hesaplarım” seçilmelidir. Ardından “Altın Hesabım”a tıklanmalıdır. Buradaki talimatlar takip edilerek altın hesabı açma işlemi tamamlanmaktadır.

Garanti Bankası altın hesabı makas aralığı nasıldır?

Garanti Bankası altın hesabında makas aralığı piyasa şartlarına göre değişmektedir. Altın fiyatları üzerinde kurun da etkili olduğu unutulmamalıdır. Garanti Bankası altın fiyatları kişilerin aralıksız yatırım yapabilmeleri için kesintisiz olarak listelenmektedir.

Garanti Bankası altın hesabı işlem saatleri nedir?

Altın hesap sahipleri, şubelerden mesai saatleri içerisinde; mobil ve internet bankacılığı kanallarından ise 7 gün 24 saat boyunca işlem gerçekleştirebilmektedir. Altın hesabı kullananlar, bu süreçte problem yaşamaları halinde müşteri hizmetlerini arayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir