Albaraka türk altın hesabı
Albaraka Türk altın hesabı

Albaraka Türk Altın Hesabı, müşterilerin birikimlerini güvence altına almalarına ve aynı zamanda kazanç sağlamalarına olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Müşterilerin yastık altında sakladıkları altınlar, bu hesap sayesinde ekonomiye kazandırılmakta ve her iki taraf da kazançlı çıkmaktadır. Albaraka Türk Altın Hesabı hakkında merak edilen tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Albaraka türk altın hesabı
Albaraka türk altın hesabı

Albaraka Türk Altın Hesabı Çeşitleri

Albaraka Türk Altın Hesabı, gram cinsinden altınlar ile işlem görmektedir. Vadeli ve vadesiz olarak sunulan hesapların özellikleri farklıdır. Müşteriler, bu hesapları açarak altın üzerinden işlem yapabilmekte ve kazanç sağlayabilmektedir.

Albaraka Türk Karlı Altın Hesabı Nedir?

Albaraka Türk, altın cinsinden açılan vadeli hesap türüne “Karlı Altın Hesabı” adını vermektedir. Faizsiz bankacılık prensiplerini benimseyerek faaliyetlerini sürdüren bu hesapta, yastık altında tuttuğunuz altınları gram cinsinden hesabınızda saklayabilir ve değer kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Albaraka Türk vadeli altın hesabının özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.
 • Hesabı 1 ay vadeli 300 gr, 32 ve üzeri vadeli 300 gr satın alarak kullanabilirsiniz.
 • Altınlar, bankanın güvencesi altındadır. Çalınma ve kaybolma riski ortadan kalkmaktadır.
 • Vadeli altın hesabı tercihe bağlı olarak 1 ay, 3 ay, 6 ay ya da 1 yıllık vadeler ile açılabilmektedir. Ayrıca minimum 32 gün, maksimum ise 1095 gün olmak üzere esnek vadeli hesap da oluşturulabilmektedir.
 • Vadeli altın hesabı sahipleri, 5 iş günü öncesinden talepte bulunmaları halinde 1 kg ve katları şeklinde altınlarını şubeden fiziki olarak teslim alabilmektedir.
 • Karlı altın hesabı bünyesinde bulunan 200.000 TL’ye kadar altınlar TMSF tarafından sigorta altındadır.

Albaraka Türk Karlı Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk altın hesabı açma işlemi fiziki şubelerden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından ve 0850 222 5 666 numaralı Alo Albaraka müşteri hizmetlerinden gerçekleştirilebilmektedir. Vade sonunda elde edilecek kazanç, müşterilere bildirilmektedir.

Albaraka Türk Bankası müşterisi olmayan kişiler, online olarak hesap oluşturabilmektedir. Böylelikle şubeye gitmeye gerek kalmamaktadır.

Albaraka Türk Altın Birikim Hesabı Nedir?

Albaraka Türk Altın Birikim Hesabı, kişilerin birikimlerini altın cinsinden yapmaları için oluşturulmuştur. Müşteriler, bu hesaptan altın alış ve satış emirleri verebilmekte, güncel kuru takip edebilmektedir. Kredi kartından da işlem yapılabilen bu hesapta, birikimleriniz cüzdanınızda değer kazanmaktadır.

Albaraka Türk Altın Birikim Hesabı özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Hesaptaki işlemler gram altın cinsinden yapılmaktadır.
 • Hem kredi kartı hem de cari hesap üzerinden talimat verilebilmektedir.
 • Talimat vererek aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyotlarla düzenli alım yapılabilmektedir.
 • Hesaptan tüm bakiyeyle veya bakiyenin belirli oranı ile altın alımı talimatı verilebilmektedir.
 • Asgari alım talimatı tutarı 0,5 gr altın, 25 USD, 25 EUR ve 100 TL olabilmektedir.

Albaraka Türk Altın Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk Altın Birikim Hesabı açmak için sizlere en yakın şubeye başvurabilirsiniz. Ayrıca mobil ve internet bankacılığının yanı sıra müşteri hizmetlerinden de işlem gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle şubeye gitmenize gerek kalmamaktadır.

Albaraka Türk Altın Cari Hesabı Nedir?

Albaraka Türk altın cari hesabı, vadesiz olarak açılabilmektedir. Müşterilerin birikim yapmalarını kolaylaştıran bu hesabın özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Müşteriler tüm işlemlerini mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden 7/24 gerçekleştirebilmektedir.
 • Altın Depo Hesabı olarak da adlandırılan bu hesap türünde hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.
 • Bu hesaplardan en az 0,01 gr altın alınıp satılabilmektedir.
 • Depo edilen altınların eski tarihli ya da düşük ayarlı olması gibi riskler ortadan kalkmaktadır.
 • Bu hesaptan yapılan alış ve satışlarda komisyon veya masraf kesintisi yapılmamaktadır.
 • Müşteriler birden fazla depo hesabı açabilmekte ve hesaplar arasında virman işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilmektedir.
 • 5 iş günü öncesinden talep edildiğinde 1 kg ve katları şeklindeki altınlar şubelerden fiziki olarak teslim alınabilmektedir.
 • Bu hesaplarda sadece stoklarda yer alan altınların satışı yapılmaktadır.

Albaraka Türk Altın Cari Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk altın cari hesabı; şubeye gitmeye gerek kalmaksızın müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden açılabilmektedir. Müşteriler, daha sonrasındaki tüm işlemlerini yine aynı kanallar üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Albaraka Türk altın hesabında fiyatları görebilir miyim?

Albaraka Türk altın hesabı sahipleri, güncel altın kurunu takip edebilmekte ve gram üzerinden alış satış gerçekleştirebilmektedir. Alım satım işlemleri için talimat da verilebilmektedir.

Albaraka Türk altın hesabı yorumları, şikayetleri ve önerileri nereye bildirilir?

Albaraka Türk altın hesabı hakkındaki önerilerinizi, şikayetlerinizi ve yorumlarınızı 0850 222 5 666 numaralı müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz. Yaşadığınız problemler kayıt altına alınmakta ve kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Albaraka Türk altın günleri nedir?

Albaraka Türk Bankası, her ay belirli tarihlerde ve şubelerde bilezik, kolye, cumhuriyet, yarım ve çeyrek gibi takı ve ziynet altınlarınızı fiziki olarak teslim almakta, 24 ayar altına çevirerek hesaplarda saklamaktadır. Böylelikle altınlar çalınma ve kaybolma riskinden korunmaktadır. Hesap işletim ücreti ödenmezken ihtiyaç durumda altınlar nakit olarak alınabilmektedir. Altınlar hesaplarda 995/1000 saflıkta tutulurken 200.000 TL’ye kadar TMSF güvencesi altındadır. Albaraka Türk altın toplama günlerine herkes katılabilmektedir.

Albaraka Türk fiziki altın veriyor mu?

Albaraka Türk, şubelerinden fiziki altın vermektedir. Altınlar gram cinsinden olmakla birlikte banka güvencesi altındadır.

Albaraka Türk altın hesabından transfer yapılabilir mi?

Albaraka Türk altın hesaplarından transfer yapılabilmektedir. Altın transferi için ilgili hesaba giriş yapılmalı ve vadesiz bölümden EFT veya havale seçilmelidir.

Albaraka Türk altın hesabı kar payı hesaplama nasıl yapılır?

Albaraka Türk altın hesaplarının getirisi, vadeye ve işlem tutarına göre değişmektedir. Yüksek tutarlı altınlarını Albaraka Türk güvencesine almak isteyen kişiler, vade sonunda kazanç sağlayacakları miktarı yetkililerden öğrenebilmektedir.

Albaraka Türk altın hesabı nasıl açılır?

Albaraka Türk altın hesabı fiziki şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden yapılabilmektedir. Albaraka Türk müşterisi olmayan kişiler de bu kanallar üzerinden hesap oluşturabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir