Kredi ve Finans Portalı

Bankaya Bilezik Yatırma Koşulları Nelerdir?

Uzun süredir altın dünyada en çok tercih edilen yatırım aracı olurken, evde bulunan bileziklerinizi bankaya bilezik yatırmak suretiyle bilezikleriniz sayesinde kazanç sağlayabiliyorsunuz. Öncelikle bir altın hesabı açtırmanız sonucunda bilezik, yüzük, küpe gibi altınlarınızı bankaların düzenlediği ‘’Altın Günleri’’ kapsamında şubelere götürerek gram olarak yatırarak, hem altınlarınızı güvence altına alıyorsunuz hem de birikimlerinize değer katıyorsunuz.

Bankaya Bilezik Yatırmak ve Avantajları

Bankaya bilezik yatırmak güvenli bir koruma yöntemi olduğu için avantajlı bir tercih olmaktadır. Dijital ve mobil bankacılık güvenilir bir hizmet olduğu için altınlarınız güvence altında olur ve istediğiniz zaman alım- satım gibi işlemleri gerçekleştirebilir ve işlemlerinizi güvenli olduğu kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca altın hesapları 100.000 TL ‘ye kadar devlet güvencesi altında olduğu için banka hesabı açtırmak ve altınlarınızı bu güvence altında korumak da bir diğer avantaj olarak önünüze sunulabilir.

Bankaya Bilezik Yatırmak

Altın hesabı ile bankalarda altınlarınızı faizle değerlendirebileceğiniz gibi bankaya bilezik yatırmak işlemi ile güvenle altınlarınızı saklayarak altın fiyatlarına göre altın hesabınız sayesinde kazanabilirsiniz.

Bankaya bilezik yatırmak için;

  • Banka şubesinden,
  • Bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulaması üzerinden altın hesabı açtırmak gerekmektedir.

Eğer hesap açacağınız hesaba bilezik, yüzük, küpe ya da çeyrek altınlarınızı yatırmayı düşünüyorsanız; banka eksperleri tarafından gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra altınlarınızın değerinde altın hesabınıza altın alarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Hangi Bankaya Bilezik Yatırılabilir?

Bankaya bilezik yatırarak tedirginlikle sakladığınız birikimlerinizi güvenle koruyabilir ve altınlarınızın çalınma ve kaybolma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Bankalar bu konuda cazip fırsat kampanyaları düzenlerken ‘’Altın Günleri’’ sayesinde bilezik gibi diğer altınlarınızı da bankaya yatırabilirsiniz. Böylelikle daha fazla kazanma şansınız olabileceği gibi güvenli bir şekilde altınlarınızı da saklamış olursunuz.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne Sözleşmeli Personel Alınacak.

En avantajlı altın hesabı açılabilecek bankalar ise;

  • Ziraat Bankası Altın Hesabı
  • Garanti Bankası Altın Hesabı
  • Vakıfbank Altın Hesabı
  • Albaraka Altın Hesabı
  • Kuveyt Türk Altın hesabı
  • Şekerbank Altın Hesabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bankaya Bilezik Yatırmak

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Bankaya bilezik yatırmak deyinde devletin en eski bankalarından olan Ziraat Bankası akla gelen ilk banka olarak altınlarınızı farklı şekilde değerlendirme seçenekleri de sunmaktadır.  Vadeli altın hesabı ya da vadesiz altın hesabı seçenekleri ile değerlendirebileceğiniz altın hesabı ile bilezik dahil tüm altınlarınızı ücretsiz ve komisyonsuz olarak koruma altına alabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Garanti Bankası Altın Hesabı

Özel bankalarımız arasında yer alan Garanti Bankası aracılığıyla altın hesabı açarak, avantajlı teklifleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca tüm işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz gibi gramajı düşük ya da işçilik ücreti gibi farklı sorunlarla karşılaşmanız söz konusu olamaz.

Vakıfbank Altın Hesabı

Devlet bankaları arasında olan Vakıfbank ile bankaya bilezik yatırma işlemini gerçekleştirebilir ve işçilik masrafı gibi ekstra masraflarla karşılaşmadan altınlarınızı değerinde bankaya yatırarak, güvenli bir biçimde kazanmaya başlayabilirsiniz.

Albaraka Altın Hesabı

Katılım bankası olarak hizmet veren Albaraka ile altın hesabınızı açabilir ve 1000/1000 saflık ile işlem gören altınlarınız için işçilik ücreti ödemezsiniz.

Kuveyt Türk Altın Hesabı

Kuveyt Türk Altın Hesabı’nın sunduğu en önemli avantaj, hesapta bulunan altınlarınızı külçe altın olarak çekebilmenizdir. Ayrıca altın kuru tarafınızdan belirlenen düzeye geldiği zaman banka altınlarınızı otomatik olarak bozdurarak hesabınıza yatırmaktadır.

Şekerbank Altın Hesabı

Şekerbank altın hesabı ile vadesiz hesapta altın satım işlemlerini 0,01 gr gibi az miktarda da olsa gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik de bu işlemler için herhangi bir işlem ücreti ödemiyorsunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.