Kredi ve Finans Portalı

Türkiye Finans Altın Hesabı

Türkiye Finans olarak müşterilerine altın ve döviz alım-satım işlemi konusunda kolaylık sağlaması için ‘’TFXTARGET’’ adı verilen bir platform sunmaktadır. Platformu kullanabilmek için Türkiye Finans müşterisi olmanın dışında ‘’Türkiye Finans Altın Hesabı’’ açılması gerekmektedir.

Türkiye Finans Altın Hesabı ve Altın Alış Satış İşlemi

Türkiye Finans Altın Hesabı, birikim yapmak isteyen müşterilerinin birikimlerini altın olarak değerlendirmesine yardımcı olan ve gram altın olarak altın alıp satmalarına destek olan bir hesaptır. Cari hesap kapsamında olan altın hesabı faiz söz konusu olmadan müşterilerinin birikim yapmaya yardımcı olur. Ayrıca müşteriler isterse fiziki olarak da altın satın alabilmektedir.

Türkiye Finans Altın Hesabı kullanılarak altın alım-satım işlemi için Türk Lirası kullanılabileceği gibi Amerikan Doları da kullanılabilmektedir. Ayrıca altın hesap işlemi yapabilmek için,

 • Türkiye Finans şubeleri,
 • Türkiye Finans internet bankacılığı,
 • Türkiye Finans mobil bankacılık,
 • Türkiye Finans telefon bankacılığı kullanılabilecek kanallar arasında yer almaktadır.

Türkiye finans altın hesabı nasıl açılır?

Türkiye Finans Altın Hesap Özellikleri

Türkiye Finans altın hesap ile müşterilerine birçok avantaj sunmaktadır.

 • Altın hesap açabilmek için banka tarafından uygun görülen minimum miktar 0.01 gramdır.
 • Türkiye Finans müşterileri altın hesap üzerinden yaptıkları birikimlerini fiziki altın olarak banka şubelerinden minimum 1 gr maksimum 1 kg olacak şekilde alabilmektedir.

Türkiye Finans Altın Hesabı Açma Yolları

Müşterisi olmak koşuluyla Türkiye Finans altın hesabı açabilmek için iki farklı yol tercih edilebilmektedir.

 • En yakın Türkiye Finans şubesine gitmek,
 • Türkiye Finans internet bankacılığına giriş yaparak hesap açmaktır.

Türkiye Finans Altın Katılım Hesabı

Türkiye Finans Altın Katılım Hesabı, altın alım-satım işlemleri için kullanılabilen bir başka hesap türü olmakla birlikte belli vadelerle altın yatılarak hem altın getirisinden hem de vadeden kazandıran bir hesaptır.

Türkiye Finans Altın Katılım Hesabı müşterileri için birçok avantaj sunmaktadır.

 • Altın katılım hesabı sayesinde belirlenmiş vade sonunda gram altın ile ayrıca kar payı sunmaktadır.
 • Altın katılma hesabına ulaşmak isteyen müşteriler internet bankacılığı ve mobil bankacılık sayesinde kolaylıkla işlem yapabilmektedir.
 • Türkiye Finans Altın Katılma Hesabı açabilmek için banka tarafından en düşük 50 gram altına izin verilmektedir. Altın katılma hesabı için en düşük vade 92 gün olarak seçilebilmektedir.

Türkiye Finans Altın Katılım Hesabı Açma

Türkiye Finans Altın Katılım Hesabı açmak adına üç farklı yol kullanılabilmektedir. Bunların başında Türkiye Finans şubelerine gitmek yer alırken, diğer iki yöntem ise internet bankacılığını ya da mobil uygulamayı kullanmaktır.

Süreç içerisinde ya da sonrasında herhangi bir sorun yaşanması durumunda Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri haftanın 7 günü ve 24 saati hizmet vermektedir. Türkiye Finans Altın hesabı ve altın katılım hesabı ile ilgili ya da diğer bankacılık işlemlerine yönelik bir sorun yaşanması durumunda 0 850 222 22 44 numaralı müşteri hizmetleri aranılarak, müşteri temsilcisine ulaşıldıktan sonra konu ile ilgili çözüm üretilmektedir.

Türkiye finans altın hesabı nasıl açılır?

Türkiye Finans Gram Altın Satışı İşlemi

Türkiye Finans Altın hesabı açarak müşterilerinin birikim yapmalarına yardımcı olurken, şubelerinden en az 1 gram en fazla 100 gram olacak şekilde külçe halinde fiziki altın satışı da yapmaktadır. Gram altın almak için nakit para ile ödeme yapılabildiği gibi mevcut Türkiye Finans Altın Hesabı kullanılarak da ödeme yapılabilmektedir. Daha yüksek altın külçeleri alınmak istenirse 1 kg ve katları olacak şekilde satış işlemi gerçekleştirilmektedir.

Üstelik Türkiye Finans, altın hesabı olan müşterilerine özel ‘’Kişiye Özel Gram Altın’’ uygulaması ile hediye göndermek isteyen müşterilerine de hizmet etmektedir. Sevdiklerinize gram altın hediye etmek istiyorsanız, bankaya siparişinizi vererek hediye notunuzu belirterek iletmek istediğiniz adrese banka tarafından teslimat yapılmaktadır.

Türkiye Finans Altın Alış Satışı İçin TFXTARGET Platformu

Türkiye Finans Altın hesabı bulunan müşterilerine özel hazırladığı ‘’TFXTARGET’’ adlı platform sayesinde altın alım-satım işlemleri için birçok avantaj sunmaktadır.

 • ‘’TFXTARGET’’ platformu üzerinden sadece altın değil Dünya piyasalarında mevcut olan kıymetli maden fiyatlarına yönelik anlık takip yapılabilmektedir.
 • Türkiye Finans müşterileri platform üzerinden cari hesaplarında bulunan tutar karşılığında anlık altın satışı yapabildiği gibi altın alış işlemini de gerçekleştirebilmektedir.
 • Türkiye Finans altın hesabı müşterisi olanlar hafta içi olmak üzere günün istedikleri saatinde altın alım ya da satım işlemi için talimat verebilmektedir.
 • ‘’TFXTARGET ‘’ isimli platform Türkiye Finans’a ait olan bir uygulama olduğu için Türkiye Finans hesapları işbirliği içindedir ve yapılan her altın alım-satım işlemi hemen müşterinin hesabına yansıtılmaktadır.

Türkiye Finans Altın Alış Satış İşlemleri İçin TFXTARGET Platformunun Kullanımı

Türkiye Finans Altın Hesabı müşterilerinin ‘’TFXTARGET’’ isimli platformu kullanabilmeleri için herhangi bir programa ihtiyaç duyulmamaktadır. Bilgisayara falan indirilmesine gerek kalmadan internet üzerinden platforma haftanın 5 günü 24 saat boyunca giriş yapılabilmektedir. Giriş yapıldıktan sonra altın piyasası takip edilebildiği gibi altın ile ilgili anlık işlemlerde hızlıca yapılabilmektedir.

Ayrıca Türkiye Finans mobil uygulaması üzerinden ‘’TFXTARGET’’ adlı platform takip edilebilmektedir. Altın piyasası takip edildiği gibi altın alım-satım işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Platform üzerinden verilen yorumları takip ederek Türkiye Finans Altın Hesabı müşterileri birikimlerini arttırmak için minimum risk ile işlem yapabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.