Kredi ve Finans Portalı

Harçlık Avans Nedir?

Ziraat Bankasının yükseköğrenim öğrencilerine aldıkları bursları ile sınırlı miktarlarda alışveriş imkanı tanıyan hesaba Harçlık Avans denilmektedir. Harçlık avansı kullanmak isteyen tüketiciler hem kredi kartı hem bankamatik olarak tek kartta kullanılan Ziraat Bankası Combo kartı ile hesabına tanınmış avans tutarı kadarıyla çekebiliyor. 

Yaptığı kampanyalarla öğrencilerin yanında olan Ziraat Bankası maddi açıdan önemli ihtiyaçların karşılanması adına ekonomik olarak destek olma çabası içerisinde hareket eden devlet destekli önemli bir bankamızdır. Gelirleri bulunmasa dahi bankacılık ürünlerini öğrencilerin hizmetine sunulmasında önemli bir adım atmıştır ve kısa zamanda bir çok öğrenci kesimi tarafından harçlık avansı kullanılmaya başlanılmıştır.

Combo Harçlık Avans

Günümüz şartları düşünüldüğü zaman öğrencilerin geçinmesi oldukça zordur. Bu yüzden çoğu öğrenci KYK bursu yada KYK kredisi alıyor. Aynı zamanda aldıkları düşük limitli kredi kartlarıyla herhangi bir ihtiyaçları olduğu zaman bu kredi kartlarıyla halletmeye çalışıyorlar. Bankalar gibi kurumlarda öğrencilere bazı fırsatlar sunarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu bankalardan birisi Ziraat Bankası’dır. Ziraat bankası sunduğu Harçlık Avans fırsatıyla öğrencilerin hayatlarını bir nebze olsun rahatlatmayı planlıyor.

Ziraat Bankası Harçlık Avans

Harçlık Avans, KYK bursu alan veya KYK kredisi alan önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin hesaplarında para bulunmasa bile sadece alışverişlerinde kullanmaları için Genç Bankkart’lılara tanımlanan bir limittir. Bu limit 375 TL’dir. Öğrenciler bununla alışveriş yapabilir ve ihtiyaçlarını alabilirler. Geri ödeme evresinde ise bu paraya masrafsız olarak geri ödersiniz. Bu limit hesaplarınıza KYK bursunuz veya öğrenim krediniz devam ettiği süre boyunca düzenli olarak yatar.

Harçlık Avans sistemini kullanabilmeniz için buna başvuru yapmış olmanız gerekir. Genç Bankkart’ınız geldiği zaman bu özellik aktif olarak gelmez. Başvuru işleminizi internet üzerinden veya banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Genç Bankkart’ın Özellikleri

Bu kart ile kredi karıt özelliğinden faydalanan kişiler, Combo kredi kartında olan bütün özelliklere sahip olmaktadırlar. Yine bu kartla Maxi Puan kazanılabilir ve Elli lira altındaki harcamalarda temassız özelliklerinden faydalanılır. Harçlık avanstan Nakit avans çekimi yapamazken, bu kart ile nakit çekimi yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.