Odeabank kredi kartı aidatı iadesi
Odeabank kredi kartı aidatı iadesi

15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş olan Odeabank, müşterileri için sunduğu farklı kredi kartları ile hem müşterilerinin rahatlıkla alışveriş yapmasını sağlarken hem de nakit ihtiyaçlarını karşılamalarına destek oluyor. Bu yazımızda Odeabank kredi kartı aidatı iade alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Odeabank tarafından sunulan kredi kartları;

  • Nakit işlemlerinde kullanılabilecek Card Axess kredi kartı, yıllık aidat ücreti 108 TL’dir.
  • Uçak yolculuğunu sık sık yapan müşteriler için Atlas Card, yıllık aidat Bedeli 136 TL’dir.
  • Özel müşterileri için sunulan Private Card, yıllık aidat tutarı olarak 499 TL’dir.
  • Tüm müşterilere özel sunulan Bank’O Kart, yıllık aidat tutarı olmayan bir kredi kartıdır.

Odeabank kart aidatı iadesi için yapılması gereken ilk işlem bankaya yazılı olarak ya da internet ve müşteri hizmetleri aracılığıyla müracaat yapmaktır. Değerlendirme sonucu banka tarafından olumlu görülmesi durumunda kart aidatı iadesi yapılmaktadır.

Odeabank kredi kartı aidatı iade alma
Odeabank kredi kartı aidatı iade alma

Odeabank Kart Aidatı Ücreti 2022

Odeabank tarafından müşterileri için farklı özelliklere sahip kredi kartları sunulmaktadır. Odeabank Kart Aidatı Ücreti 2022 yılı için kart özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte tüm müşteri için Odeabank tarafından sunulan Bank’O Card için yıllık aidat ücreti alınmamaktadır. Bunu dışında Axess anlaşması bulunan 200 binden fazla üye iş yeri ile yapılan harcamalar sonucunda chip para kazandıran Card Axess kredi kartı klasik, gold ve platium olmak üzere üç farklı özellikte kart seçeneği sunmaktadır.

Card Axess kredi kartı klasik paketi için yıllık aidat ücreti 108,5 TL, gold paketi için yıllık aidat ücreti 122 TL, platinum paketi için yıllık aidat ücreti 136 TL’dir. Card Axess Kredi kartı ek kart yıllık aidat ücretleri de paketlere göre değişkenlik göstermekle birlikte asıl kart üzerinden alınan yıllık aidat ücretinin yarısı değerinde olarak belirlenmiştir.

Sık uçak yolculuğu yapan müşterileri içim 2000 uçuş mili hediye eden Bank’O Atlas Card, yıllık aidat ücreti 136 TL olarak müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda Bank’O Atlas Ek Kart yılık aidat ücreti de 68 TL’dir.

Hesaplarında 250.000 TL ve üzeri para bulunan müşterilerine özel sunduğu Odeabank Private Card yıllık aidat ücreti 499 TL olarak belirlenmiştir. Kişiye özel asistan hizmetleri dışında finansal ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan Private Card ek kart yıllık aidat ücreti ise 249,5 TL’dir.

Odeabank kart aidatı iadesi
Odeabank kart aidatı iadesi

Odeabank Kart Aidatı İadesi Nasıl Yapılır?

Odeabank müşteri olarak kredi kartı kullanan ve yıllık kart aidatına maruz kalan müşteriler Yargıtay tarafından verilen karar sonrası 10 yıla kadar geri dönük kredi kart aidatı iadesi alabilmektedir. Bunun için öncelikle Odeabank kart aidatı iadesi için bankaya yazılı talepte bulunmak gerekmektedir. Başvurunun olumlu karşılanması durumunda en fazla 3 ay içerisinde ödenmiş olan aidat ücretleri hesaba otomatik olarak yüklenir. Aynı zamanda kart iadesi talepleri internet sitesi üzerinde bulunan iletişim formu doldurularak ya da müşteri hizmetleri aranılarak da bankaya iletilebilir.

Diğer izlenilebilecek bir yol ise, bankanıza kart aidatı iadesi ile ilgili yazılı dilekçe ile başvuru sonrasında olumsuz cevap almanız durumunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda bulunmaktır. Dekontlar ve iade talebine yönelik dilekçe ile birlikte Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru sonucunda kısa sürede başvurunuz değerlendirilerek, size geri dönüş yapılmaktadır.

Başvurunun olumsuz cevaplanması durumunda etkili olan yollardan biri firma şikayetlerinin yayınlandığı internet siteleri aracılığıyla Odeabank kart aidatı iadesi hakkında şikayet oluşturulması da banka tarafından daha hızlı cevap verilmesi açısından etkili bir yol olarak kullanılabilir. Bu konuda hizmet veren internet üzerinde bir sürü site bulunmaktadır ve ücretsiz olarak üye olunması durumunda şikayetiniz yönelik ilan oluşturmanız yeterli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir