Burgan bank iban no sorgulama
Burgan Bank IBAN no sorgulama

Burgan Bank IBAN no sorgulama işlemi resmi sitesi üzerinden ve müşteri hizmetlerinden gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar yazımızda belirtilen adımları takip ederek Burgan Bank IBAN no sorgulama işlemlerini kısa süre içerisinde tamamlayabilmektedir.

Burgan Bank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Burgan Bank IBAN no öğrenme için kullanılabilecek olan 4 kanal bulunmaktadır. Bu kanallardan herhangi biriyle IBAN numarası kolayca öğrenilmektedir.

Burgan Bank IBAN numarası öğrenmek için kullanılabilecek yollar şu şekildedir:

 1. Burgan Bank Müşteri Hizmetleri: Burgan Bank müşteri hizmetleri müşterilerine hemen her konuda servis sağlamaktadır. Bu servislerden biri de IBAN numarasını öğrenmek isteyen müşterilere IBAN numaralarını bildirmektir. 0 850 222 82 22 numaralı hat ile Burgan Bank müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra yetkili kişiye talebinizi iletebilirsiniz. Banka personelinin size yönelttiği kimlik doğrulama sorularını cevaplayarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 2. Burgan Bank Resmi Sitesi: IBAN numarasını öğrenmek için kullanılacak bir diğer yöntem internet sitesidir. https://www.burgan.com.tr/bireysel-bankacilik/mevduat/mevduat/iban-hesaplama linki ile Burgan Bank’ın resmi IBAN hesaplama hizmetine erişim sağlanmaktadır. Bu aşamada hesap numarası, şube kodu ve ek hesap numarası bilgileri girilerek hesap numarasına ulaşılabilmektedir.
 3. Burgan Bank İnternet Bankacılığı ile IBAN no öğrenme: Burgan Bank’ın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “İnternet Bankacılığı” sekmesinden “Bireysel Bankacılık” seçilmelidir. Ardından karşınıza çıkan ekranda TC kimlik numaranız ve şifreniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra hesabınıza ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığında “Hesaplarım” sekmesine tıkladığınızda ise IBAN ve hesap numarası gibi bilgiler karşınıza çıkacaktır.
 4. Burgan Bank Mobil Bankacılık ile IBAN no öğrenme: Burgan Bank mobil uygulamasını indirdikten sonra hesap bilgileriniz ile giriş yapınız. Karşınıza çıkan ekranda “Hesaplarım”a tıklayınız. Burada IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçiniz. Mobil bankacılık ile Burgan Bank IBAN no öğrenme bu kadar kolay!

Burgan Bank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Burgan Bank IBAN numarası kartın üzerinde yazmamaktadır. Burgan Bank’ın müşterilerine sunmuş olduğu hesap kartı üzerinde IBAN bilgisine yer verilmemiştir. Kart üzerinde sadece kart numarası bulunmaktadır. Bu kod IBAN numarasını bildirmemektedir.

İnceleyebilirsiniz: Akbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Burgan Bank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Burgan bank iban no sorgulama ve öğrenme
Burgan bank iban no sorgulama ve öğrenme

Burgan Bank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi oldukça basit ve hızlı bir yöntemdir. Birkaç tuşlamanın ardından istenilen IBAN numarasına para gönderme işlemi kolaylık ile yapılabilmektedir.

Burgan Bank bankamatikten IBAN numarası ile para gönderme izlencesi şu şekildedir:

 1. Burgan Bank ATM’sine gidilir ve giriş yapılır.
 2. Kartsız işlemler menüsüne gelinir.
 3. Adı geçen menüden para yatırma seçeneği seçilir.
 4. Bu aşamada parayı yatıracak olan kişi kendine ait TC ve telefon numarasını tuşlar.
 5. Tuşlanan telefon numarasına gelen kod ekrandaki yönergeye göre ATM’nin tuşları kullanılarak girilir.
 6. Para yatırılacak olan hesaba ait IBAN numarası tuşlanır.
 7. Yatırılmak istenen miktar ATM’de açılan para yatırma haznesine ATM ekranında belirtilen şekilde koyulur.
 8. Yatırılan paranın miktarı eğer doğruysa işlem onaylanır.

Onaylama tamamlandıktan kısa süre sonra paranın yatırıldığı hesaba transfer gerçekleşecektir. 5 dakika gibi kısa bir sürede yukarıda sayılan adımlar gerçekleştirilebilmektedir. Burgan Bank Türkiye genelinde yaygın ATM ağına sahip değildir. Bu nedenle Burgan Bank’ın işbirliği yaptığı İş Bankası ve TEB ATM’leri de kullanılabilir.

Burgan Bank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Burgan Bank hesap no öğrenme işlemi, tıpkı IBAN numarasında olduğu gibi yapılabilmektedir. Burgan Bank hesap no sorgulama ve öğrenme için ATM’leri, müşteri hizmetlerini, mobil ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ayrıca Burgan Bank’ın resmi internet sitesi üzerinden de hesap numarası öğrenimi gerçekleştirilmektedir.

Burgan Bank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Burgan Bank hesap numarası, kartın üzerinde yazmamaktadır. Burgan Bank kartları üzerinde müşterilere ait olan hesap numarasına yer verilmemiştir. Burgan Bank kartlarının ön yüzeylerinde müşterinin adı, soyadı, kart numarası ve kartın son kullanma tarihi gibi bilgiler bulunurken hesap numarası bulunmamaktadır. Burgan Bank hesap numarası öğrenme yolları kullanılarak bu bilgiye ulaşılabilmektedir.

Burgan Bank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Burgan Bank hatalı IBAN’a para gönderme durumu endişelenmeyi gerektirecek bir durum değildir. Bu tarz hatalar herkesin başına gelebilmektedir. Bu durum ile karşı karşıya kalındığında Burgan Bank müşteri hizmetleri aranmalıdır. Müşteri hizmetleri aracılığı ile yanlışlıkla gerçekleştirilen bu işlem geri alınabilmektedir.

Burgan Bank hatalı IBAN’a para gönderme işleminin müşteri hizmetlerine bildirilmesinin ardından işlem ortalama 3-4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir