Ziraat katilim iban no ogrenme
ziraat katilim iban no sorgulama

Ziraat Katılım IBAN no sorgulama ve bilgi alma işlemleri için bankanın müşteri hizmetlerinden, ATM’lerinden, mobil bankacılık uygulamasından ya da Ziraat Katılım’ın resmi internet sitesi olan https://www.ziraatkatilim.com.tr/ adresini kullanabilirsiniz.

Ziraat Katılım IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Katılım IBAN no öğrenme kanalları şunlardır:

 • Ziraat Katılım Bankamatik: Ziraat Katılım ATM’sine kartınızı yerleştirerek kartınıza ait şifreyi giriniz. Ekran üzerinde bulunan “Hesap Bilgileri’’ bölümünden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Ziraat Katılım mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve uygulamaya giriş yapın. Ekran üzerinde yer alan “Hesaplarım” bölümünü seçiniz. Ziraat Katılım banka hesaplarınız içerisinden IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçiniz. Açılacak olan ekran üzerinden IBAN numarası bilgisine ve kart bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Resmi Site: Ziraat Katılım’ın resmi web sayfası üzerinde bulunan https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/iban-hesaplama bölümü üzerinden IBAN numarası sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 220 50 00 numaralı Ziraat Katılım müşteri hizmetlerini arayarak IBAN numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Ziraat Katılım IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Ziraat Katılım kartları üzerinde kart numarası ve kartın son kullanma tarihleri yer almaktadır. IBAN numarası ya da hesap numarası sorgulamaları için yukarıda belirtilen kanallar üzerinden bilgi alabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: Fibabanka IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Ziraat Katılım IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Ziraat katilim iban ile atmden para nasil gonderilir

Ziraat Katılım IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işleminizi kolayca gerçekleştirebileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Ziraat Katılım ATM’si üzerinde yer alan “Giriş” tuşuna basınız.
 2. Ekran üzerinde yer alan “Kartsız İşlemler” bölümüne giriniz.
 3. Ekran üzerinde bulunan “Para Yatırma” bölümünü seçiniz.
 4. T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girmeniz gereken alanı doldurunuz.
 5. Cep telefonunuza SMS ile bir şifre gelecektir. Bu şifreyi ekranda yer alan alana girerek devam ediniz.
 6. İşleminiz için ödeme türünü seçiniz.
 7. Ekran üzerinden “IBAN No”” bölümüne gidiniz.
 8. İşlem yapılacak olan 16 haneli IBAN numarasını giriniz.
 9. Daha sonrasında “Devam” seçeneğine basınız ve açılan para haznesine yatıracağınız parayı düzgün bir şekilde yerleştiriniz.
 10. Ekran üzerinde yatırmış olduğunuz para miktarı bilgisi yer alacaktır. Bu bilginin doğru olduğuna emin olduktan sonra işleminizi onaylayınız.

Söz konusu adımları takip ederek ATM üzerinden IBAN numarasına para gönderme işlemini sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Katılım Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Katılım hesap no öğrenme işleminizi IBAN numarası öğrenme yöntemi ile aynı şekilde öğrenebilirsiniz. IBAN numarası üzerinde yer alan rakamlar içerisinde hesap numaranız da bulunmaktadır. IBAN numarasının üzerinde yer alan ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodunun ardından gelen 16 hanelik rakamlar sizin hesap numaranızı vermektedir. Ayrıca hesap numarası bilgilerine yukarıda belirtmiş olduğumuz Ziraat Katılım kanalları üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Ziraat Katılım Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Ziraat Katılım hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Ziraat Katılım kartları üzerinde hesap numarası bilgisi ya da IBAN numarası yer almamaktadır. Hesap numaranızı öğrenmek için IBAN numarasının içerisinde yer alan son 16 haneye bakabilirsiniz ya da yukarıda belirtilen kanallar üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Katılım Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Ziraat Katılım hatalı IBAN’a para gönderme işlemi yapmanız halinde para iadesi için bankaın müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Genellikle hatalı IBAN’a gönderilen paraların hızlı bir sürede iadesi yapılmakta olup, iadesi yapılmayan paralar için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Para iadesi işlemleri için Ziraat Katılım müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 50 00 hattını arayarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için kimlik numaranızı girmenizin ardından 1 numarası girerek müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz. İşleminizi müşteri temsilcisi ile halledememeniz halinde, size en yakın Ziraat Katılım şubesine giderek yüz yüze görüşme sağlayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir