Vakıf katılım iban no sorgulama ve öğrenme
vakif katilim iban no sorgulama

Vakıf Katılım IBAN no sorgulama ve bilgi alma işlemleriniz için bankanın mobil bankacılık uygulamasından, müşteri hizmetlerinden, bankanın resmi web sayfası olan https://www.vakifkatilim.com.tr/tr adresi üzerinden ya da bankanın ATM’leri üzerinden IBAN numarası ve hesap numarası öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Katılım IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Vakıf Katılım IBAN no öğrenme işlemleri şu kanallar üzerinden kolaylıkla gerçekleşmektedir:

 • Vakıf Katılım Bankamatik: Vakıf Katılım ATM’lerinden birine giderek kartınızı yerleştirin ve şifreniz ile giriş sağlayınız. “Hesap Bilgileri” bölümü üzerinden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Vakıf Katılım mobil uygulaması ile giriş işleminizi gerçekleştirin. Ekranınızın üzerinde yer alan “Hesaplarım” bölümüne gidiniz. Vakıf Katılım’da bulunan hesaplarınız üzerinden IBAN numarası öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçerek devam ediniz. Ekranınıza IBAN numaranız ve hesap bilgileriniz gelecektir.
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 202 1 202 numaralı hat üzerinden Vakıf Katılım müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilir, IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Vakıf Katılım IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Vakıf Katılım IBAN numarası kartta yazdığı yer bulunmamakta olup kartın üzerinde kart numarası ve kartın son kullanma tarihi bilgileri bulunmaktadır. Bu bilgiler dışında şube kodu, hesap numarası ve IBAN numarası gibi bilgilere yukarıda belirtmiş olduğumuz Vakıf Katılım kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: ING Bank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Vakıf Katılım IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Vakif katilim iban ile atmden nasil para gonderilir

Vakıf Katılım IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemleriniz için izleyebileceğiz adımlar şunlardır:

 1. Vakıf Katılım ATM’si üzerinden “Giriş” tuşuna basınız.
 2. Ekranda yer alan “Kartsız İşlemler” bölümüne giriniz.
 3. “Para Yatırma” bölümü üzerinden devam ediniz.
 4. Ekran üzerinde yer alan T.C. kimlik numarası bölümünü ve cep telefonu bilgileri bölümünü doldurunuz.
 5. Telefonunuza bir şifre gelecektir. Gelen şifreyi ilgili yere giriniz.
 6. Ödeme türünüzü seçerek devam ediniz.
 7. Ekranınıza yansıyan bölümden “IBAN No” seçerek devam ediniz.
 8. 16 haneli IBAN numarasını giriniz.
 9. “Devam” tuşuna basınız ve açılan para haznesine göndereceğiniz parayı düzgünce yerleştiriniz.
 10. Ekranınıza yansıyan para miktarı bilgisi doğru ise işleminizi onaylayınız.

Belirtilmiş olan adımları takip ederek Vakıf Katılım ATM’si üzerinden IBAN numarası ile para gönderme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Vakıf Katılım Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Vakıf Katılım hesap no öğrenme işlemi IBAN numarası sorgulama işlemi ile benzerdir. Hesap numarası bilgilerine mobil bankacılık, ATM ya da müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilirsiniz. IBAN numarası üzerinde yer alan rakamlar içerisinde hesap numarası da bulunmaktadır. IBAN numarasının üzernde yer alan ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodunun ardından gelen son 16 hanesi size hesap numaranızı verecektir.

Vakıf Katılım Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Vakıf Katılım hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Vakıf Katılım kartları üzerinden hesap numarası ya da IBAN numarası bilgilerine ulaşamazsınız. Hesap numarası bilgilerine yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallar üzerinden ya da IBAN numarası içerisinde yer alan son 16 hane üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vakıf Katılım Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Vakıf Katılım hatalı IBAN’a para gönderme işleminin ardından para iadesi için müşteri hizmetlerine müracaat edebilirsiniz. Hatalı IBAN’a para gönderme işlemi sonrasında genellikle hızlı bir sürede geri iade yapılmaktadır. Ancak para iadesi yapılmadığı durumlarda müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Müşteri temsilcisi ile görüşmelerinizi 0850 202 1 202 numaralı hat üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile hatalı IBAN’a para gönderme işlemini düzeltemediğiniz durumlarda size en yakın Vakıf Katılım şubesine giderek yetkili kişi ile yüz yüze görüşme sağlayarak işleminizi halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir