Kredi ve Finans Portalı

Fibabanka IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Fibabanka IBAN no sorgulama 4 farklı yolla gerçekleştirilebilen bir işlemdir. https://www.fibabanka.com.tr/hesaplama-araclari/iban-sorgulama bağlantısından yararlanarak Fibabanka resmi sitesinden IBAN no sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca Fibabanka Fibabanka mobil uygulamasını kullanarak, müşteri hizmetlerini arayarak ve Fibabanka şubelerine giderek IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Fibabanka IBAN no öğrenme yukarıda bahsedilen sorgulama işlemlerinden herhangi birinin yapılmasıyla gerçekleştirilebilir.

Fibabanka IBAN no öğrenebilmek için kullanılacak yöntemler şunlardır:

 1. Fibabanka resmi sitesini kullanma: https://www.fibabanka.com.tr/hesaplama-araclari/iban-sorgulama bağlantısı ile Fibabanka resmi sitesine ulaşabilirsiniz. Burada resmi site dışında IBAN no sorgulama işleminin yapılmamasına özen gösteriniz. Aksi taktirde bilgileriniz çalınarak kötü amaçlar için kullanılabilir. Sayfaya girdiğinizde sizden hesap numaranızı yazmanız istenecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra “Sorgula” butonuna basmanız IBAN numarasını öğrenmeniz için yeterli olacaktır.
 2. Fibabanka mobil uygulaması kullanma: Yüklenen Fibabanka mobil uygulamasında gerekli bilgiler ile oturum açtıktan sonra arama çubuğuna “Hesaplarım” yazabilirsiniz. Buna tıkladıktan sonra çıkan sayfada hesap seçimi yapmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz hesabın IBAN numarasını böylelikle öğrenmiş olacaksınız.
 3. Fibabanka müşteri hizmetlerini arama: 444 88 88 ve 0850 222 77 77 numaralarından birini arayarak Fibabanka müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. IBAN numarası öğrenmek istediğinizi söylerseniz ve istedikleri bilgileri verirseniz işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 4. Fibabanka şubelerinden birine gitme: Bu seçeneği seçip IBAN no öğrenmek isteyen kişiler Fibabanka şubelerinden herhangi birine gidebilirler. Sıranız geldiğinde sorumlulardan IBAN numarası öğrenmek istedilginiz hesap için gereken bilgileri söylemeniz sonucunda IBAN no öğrenme işlemi tamamlanacaktır.

Fibabanka IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Fibabanka IBAN numarasının kartta yazdığı yer yoktur. Fibabanka müşterilerine güvenlik problemi yaşatmamak için banka kartının üzerinde IBAN no bilgisini bulundurmamaktadır. Müşteriler yapmak istedikleri işlemlerde IBAN numarasına ihtiyaç duyarlarsa seçtikleri yöntemle bu bilgiye ulaşabilirler.

İnceleyebilirsiniz: Albaraka IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Fibabanka IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

fibabanka iban no ile atmden para nasil gonderilir

Fibabanka IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi yapmak isterseniz yanınızda banka kartı götürmenize gerek yoktur.

Fibabanka IBAN no yardımıyla ATM’den para gönderme işlemi için gerekli adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Fibabanka ATM şubesine veya bankanın anlaşmalı olduğu bankalardan birinin ATM’sine gitmelisiniz.
 2. “Kartsız İşlemler” butonuna tıklamalısınız.
 3. “Para Yatırma” işlemini seçmelisiniz.
 4. Sizden istenen telefon numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı ekranda gösterilen kısma yazınız.
 5. Mesaj olarak gelen şifreyi giriniz.
 6. Ardından para göndermek istediğiniz hesabın IBAN numarasını yazınız.
 7. Göndermek istediğiniz para tutarını giriniz.
 8. ATM’nin Para yatırma alanına parayı yatırınız.
 9. İşlemi onaylayınız.

Fibabanka Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Fibabanka hesap no öğrenme işlemi için müşteri hizmetlerini arama, şubeye gitme, mobil uygulaması kullanma ya da internet bankacılığından yararlanma seçeneklerinden biri tercih edilerek yapılabilir. IBAN numaranızı bilmeniz halinde bu işlem daha da kolaylaşacaktır. IBAN numaranız hesap numaranızı kapsamaktadır. IBAN numaranızın son 6 rakamı hesap numaranızı vermektedir. Bu şekilde hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Fibabanka Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Fibabanka hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. IBAN bilgisinin olmamasının sebepleri hesap numarasının olmamasının nedenleriyle örtüşmektedir. Herhangi bir güvenlik ihlalinin gerçekleşmesi istenmemektedir. Hesap numarasını öğrenmek isterseniz hesap no öğrenme yöntemlerinden herhangi birini seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Fibabanka hatalı IBAN’a para gönderme çok vakit kaybetmeden Fibabanka müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Yanlış IBAN’a para yolladığınızı izah etmeniz halinde işlem iptal edilir ve para iadesi gerçekleştirilir. Para iadesi yapılmaması durumunda Fibabanka şubelerinden birine gitmeniz ve isteğinizi yenilemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kolaylıkla yanlış yaptığınız işlemi telafi edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.