Fibabanka i̇ban no öğrenme ve sorgulama
Fibabanka İBAN no öğrenme ve sorgulama

Fibabanka IBAN no sorgulama 4 farklı yolla gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Yazımızda sıralayacağımız işlemleri yaparak Fibabanka IBAN no sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi mobil ve internet bankacılığı, şubeler, ATM’ler ve müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Fibabanka IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Fibabanka IBAN no öğrenme yukarıda bahsedilen sorgulama işlemlerinden herhangi birinin yapılmasıyla gerçekleştirilebilir.

Fibabanka IBAN no öğrenebilmek için kullanılacak yöntemler şunlardır:

 1. Fibabanka resmi sitesini kullanma: https://www.fibabanka.com.tr/hesaplama-araclari/iban-sorgulama bağlantısı ile Fibabanka resmi sitesine ulaşabilirsiniz. Burada resmi site dışında IBAN no sorgulama işleminin yapılmamasına özen gösteriniz. Aksi taktirde bilgileriniz çalınarak kötü amaçlar için kullanılabilir. Sayfaya girdiğinizde sizden hesap numaranızı yazmanız istenecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra “Sorgula” butonuna basmanız IBAN numarasını öğrenmeniz için yeterli olacaktır.
 2. Mobil uygulama ve internet şubesinden Fibabanka IBAN no sorgulama: Fibabanka mobil uygulamasında gerekli bilgiler ile oturum açtıktan sonra arama çubuğuna “Hesaplarım” yazabilirsiniz. Buna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada hesap seçimi yapmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz hesabın IBAN numarasını böylelikle öğrenmiş olacaksınız.
 3. Fibabanka müşteri hizmetlerini arama: 444 88 88 ve 0850 222 77 77 numaralarından birini arayarak Fibabanka müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğinizde yetkili kişiye talebinizi iletebilirsiniz. Öncelikle yetkili kişinin sorduğu soruları cevaplayarak kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Ardından Fibabanka IBAN no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 4. Fibabanka şubelerinden birine gitme: Bu seçeneği seçip IBAN no öğrenmek isteyen kişiler Fibabanka şubelerinden herhangi birine gidebilirler. Sıranız geldiğinde sorumlulardan IBAN numarası öğrenmek istediğiniz hesap için gereken bilgileri söylemeniz sonucunda IBAN no öğrenme işlemi tamamlanacaktır.
 5. ATM’lerden Fibabanka İBAN no öğrenme: Size en yakın Fibabanka ATM’sine giderek IBAN no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı ATM bölmesine yerleştirdikten sonra karşınıza çıkan ekranda hesabınızı seçiniz. Ardından “Hesap Bilgilerim”e tıklayınız. Bu bölümde IBAN numaranızı görmüş olacaksınız.

Fibabanka IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Fibabanka IBAN numarasının kartta yazdığı yer yoktur. Fibabanka müşterilerine güvenlik problemi yaşatmamak için banka kartının üzerinde IBAN no bilgisini bulundurmamaktadır. Müşteriler yapmak istedikleri işlemlerde IBAN numarasına ihtiyaç duyarlarsa seçtikleri yöntemle bu bilgiye ulaşabilirler.

Fibabanka IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Fibabanka iban no sorgulama ve öğrenme
Fibabanka iban no sorgulama ve öğrenme

Fibabanka IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi yapmak isterseniz yanınızda banka kartı götürmenize gerek yoktur.

Fibabanka IBAN no yardımıyla ATM’den para gönderme işlemi için gerekli adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Fibabanka ATM şubesine veya bankanın anlaşmalı olduğu bankalardan birinin ATM’sine gitmelisiniz.
 2. “Kartsız İşlemler” butonuna tıklamalısınız.
 3. “Para Yatırma” işlemini seçmelisiniz.
 4. Sizden istenen telefon numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı ekranda gösterilen kısma yazınız.
 5. Mesaj olarak gelen şifreyi giriniz.
 6. Ardından para göndermek istediğiniz hesabın IBAN numarasını yazınız.
 7. Göndermek istediğiniz para tutarını giriniz.
 8. ATM’nin Para yatırma alanına parayı yatırınız.
 9. İşlemi onaylayınız.

Fibabanka Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Fibabanka hesap no öğrenme işlemi için müşteri hizmetleri, mobil ya da internet bankacılığı, ATM’ler ve şubelerden yararlanılabilmektedir. IBAN numaranızı bilmeniz halinde bu işlem daha da kolaylaşacaktır. IBAN numaranız hesap numaranızı kapsamaktadır. IBAN numaranızın son 16 rakamı hesap numaranızı vermektedir. Bu şekilde hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Fibabanka Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Fibabanka hesap numarasının kartın üzerinde yazmamaktadır. IBAN bilgisinin olmamasının sebepleri hesap numarasının olmamasının nedenleriyle aynıdır. Herhangi bir güvenlik ihlalinin gerçekleşmesi istenmemektedir. Hesap numarasını öğrenmek isterseniz hesap no öğrenme yöntemlerinden herhangi birini seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Fibabanka hatalı IBAN’a para gönderme problemini yaşarsanız vakit kaybetmeden Fibabanka müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Yanlış IBAN’a para yolladığınızı izah etmeniz halinde işlem iptal edilir ve para iadesi gerçekleştirilir. Para iadesi yapılmaması durumunda Fibabanka şubelerinden birine gitmeniz ve isteğinizi yenilemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kolaylıkla yanlış yaptığınız işlemi telafi edebilirsiniz.

Fibabanka hatalı IBAN’a para gönderme işlemlerinde bildirimleriniz dikkate alınır ve işlem incelenir. Para gönderdiğiniz hesap yine Fibabanka’ya ait ise işlemiz daha kısa süre içerisinde halledilir. Bu süre ortalama 2-3 gündür.

Fibabanka IBAN no kaç haneli?

Fibabanka IBAN no toplam 26 karakterden oluşmaktadır. İlk iki harf ülke kodunu temsil ederken daha sonraki sıralama iki karakter kontrol numarası, 5 karakter Fibabanka kodu ve 16 karakter hesap numarası şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir