Kredi ve Finans Portalı

Vakıfbank IBAN ve Hesap No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank IBAN ve hesap no öğrenme için farklı yollar kullanılabileceği gibi, Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 724 telefon numarası aranılarak gerekli bilgiler öğrenilebilir. Burada asıl gerekli olan bilgi 16 haneli kart numaranız ya da yatırım hesap numaranızdır.

Vakıfbank IBAN ve Hesap Numarası Öğrenme

Vakıfbank IBAN Sorgulama

Vakıfbank IBAN sorgulama yoluyla Vakıfbank IBAN öğrenme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun için kullanılabilecek yollardan ilki Vakıfbank resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonra anasayfa üzerinde bulunan ‘’Bize Ulaşın’’ menüsünü tıkladığınızda ‘’IBAN Sorgulama’’ menüsü karşınıza çıkacaktır. O menüyü tıkladıktan sonra http://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/Subesiz2/IbanOgren.aspx adresine yönlendirileceksiniz ve 16 haneli kart numaranızı ya da hesap numaranızı girerek IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Bankomat Hesabı ile IBAN Sorgulama: Açılan sorgulama ekranının ilk satırında istenilen bilgi açısından Vakıfbank Bankomat (Bankomat, istenilen bilgi olarak Elektron ya da Maestro) hesaplarından birini giriş yaparak Vakıfbank IBAN öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İstenilen bilgilerden birini girdikten sonra ‘’IBAN Öğren’’ bölümü tıklamanız yeterli olmaktadır.

Vakıfbank Şube Mevduat Hesabı ile IBAN Sorgulama: Sorgulama ekranında ikinci sırasında ise, Vakıfbank şube mevduat hesabı ile IBAN sorgulaması yapılabilmektedir. Burada sizden,

  • Şube,
  • Şube Mevduat Hesap Numarası olmak üzere iki farklı bilgi istenecektir.

Vakıfbank IBAN ve Hesap Numarası Öğrenme

İstenilen bilgiler arasında yer alan şube bilginizi hatırlamıyorsanız, Vakıfbank web sitesinden şube bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İstenilen iki bilgiyi girmeniz sonucunda sağ tarafta bulunan ‘’IBAN Öğrenme’’ butonuna tıklamanız sonucunda bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriniz. Daha sonra satırın sağında bulunan “IBAN Öğren” butonunu tıklamanız durumunda Vakıfbank IBAN öğrenme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Yatırım Hesabı İle IBAN Sorgulama: Sorgulama ekranının sonuncusunda ise Vakıfbank Yatırım Hesabı ile IBAN sorgulaması yapılabilmektedir. İstenilen ‘’Yatırım Hesap Numarası’’nı doğru ve eksiksiz olarak girmeniz durumunda sağ taraftaki “IBAN Öğren” butonunu tıklamanız sonucunda Vakıfbank IBAN öğrenme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Vakıfbank IBAN ve Hesap Numarası Öğrenme

Vakıfbank Hesap Numarası Sorgulama

Vakıfbank hesap numarası öğrenmek için ilk başvurulacak yol, Vakıfbank telefon bankacılığı üzerinden 0 850 222 0724 numaralı telefon aranılarak müşteri hizmetleri aracılığıyla bilgi almaktır. En çok tercih edilen yöntemler arasında bulunan müşteri hizmetlerini arama dışında internetin gelişmesi ile birlikte mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden de Vakıfbank hesap no öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir.

Mobil Bankacılık Aracılığıyla Hesap No Öğrenme: Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber Vakıfbank kullanıcısı birçok işlemini hızlı bir şekilde Vakıfbank mobil bankacılık üzerinden halledebilmektedir. Siz de eğer Vakıfbank hesap no öğrenmek istiyorsanız, Vakıfbank mobil bankacılık uygulamanıza giriş yaparak, buradan hesap numaranızı hatta IBAN numaranıza rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Yalnız burada unutmamanız gereken ise, sisteme giriş için Vakıfbank mobil uygulama şifrenizi biliyor olmanızdır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile Hesap No Öğrenme: Mobil bankacılık dışında kullanılabilecek bir diğer yöntem ise, internet bankacılığı olmakla birlikte giriş olarak mobil bankacılığa göre biraz daha zaman almaktadır. Vakıfbank resmi internet adresi üzerinden sağ üst köşedeki ‘’İnternet bankacılığı’’ menüsünden şifre, T.C. Kimlik numaranızı ve gönderilen SMS kodunu girerek giriş yapabilir ve Vakıfbank hesap no dahil IBAN numaranızı da rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank IBAN ve Hesap Numarası Kaç Hanelidir?

Vakıfbank IBAN numarası, diğer bankaların BAN numaralarında olduğu gibi ülke kodu olan TR ile başlar ve sonrasında 26 haneli rakamlar yazar ve bu IBAN numarası ile hem para gönderebilir hem de para alabilirsiniz. Aynı zamanda IBAN numarasından hesap numarasını da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ülke kodu olan TR’den sonraki 2 rakam güvenlik kodu olup, son 5 rakam da banka kodudur ve geriye kalan kısım ise; hesap numarası olarak kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.