Vakifbankiban
vakifbankiban

Vakıfbank IBAN ve hesap no öğrenme için farklı yollar kullanılabileceği gibi, Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 724 telefon numarası aranılarak gerekli bilgiler öğrenilebilir. Burada asıl gerekli olan bilgi 16 haneli kart numaranız ya da yatırım hesap numaranızdır.

Vakıfbank hesap numarasından iban öğrenme
Vakıfbank hesap numarasından iban öğrenme

Vakıfbank IBAN Sorgulama

Vakıfbank IBAN sorgulama yoluyla Vakıfbank IBAN öğrenme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun için kullanılabilecek yollardan ilki Vakıfbank resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonra anasayfa üzerinde bulunan ‘’Bize Ulaşın’’ menüsünü tıkladığınızda ‘’IBAN Sorgulama’’ menüsü karşınıza çıkacaktır. O menüyü tıkladıktan sonra http://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/Subesiz2/IbanOgren.aspx adresine yönlendirileceksiniz ve 16 haneli kart numaranızı ya da hesap numaranızı girerek IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Numarası ile IBAN Sorgulama: Açılan sorgulama ekranınında sizden kart numarası yada hesap numarası girmeniz istenecektir. 17 haneli hesap numaranızı girdikten sonra iban numaranıza ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Kart Bilgileri IBAN Sorgulama: Sorgulama ekranında ikinci sırasında ise kart numarası ile iban sorgulama vardır. 16 haneli kart numaranızı girdikten sonra iban bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank iban ve hesap numarası öğrenme
Vakıfbank i̇ban standartı

Vakıfbank Yatırım Hesabı İle IBAN Sorgulama: Sorgulama ekranının sonuncusunda ise Vakıfbank Yatırım Hesabı ile IBAN sorgulaması yapılabilmektedir. İstenilen ‘’Yatırım Hesap Numarası’’nı doğru ve eksiksiz olarak girmeniz durumunda sağ taraftaki “IBAN Öğren” butonunu tıklamanız sonucunda Vakıfbank IBAN öğrenme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Yatırım hesabı numaranız 8 hanelidir.

Vakıfbank iban ve hesap numarası öğrenme
Vakıfbank i̇ban no öğrenme

Vakıfbank Hesap Numarası Sorgulama

Vakıfbank hesap numarası öğrenmek için ilk başvurulacak yol, Vakıfbank telefon bankacılığı üzerinden 0 850 222 0724 numaralı telefon aranılarak müşteri hizmetleri aracılığıyla bilgi almaktır. En çok tercih edilen yöntemler arasında bulunan müşteri hizmetlerini arama dışında internetin gelişmesi ile birlikte mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden de Vakıfbank hesap no öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir.

Mobil Bankacılık Aracılığıyla Hesap No Öğrenme: Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber Vakıfbank kullanıcısı birçok işlemini hızlı bir şekilde Vakıfbank mobil bankacılık üzerinden halledebilmektedir. Siz de eğer Vakıfbank hesap no öğrenmek istiyorsanız, Vakıfbank mobil bankacılık uygulamanıza giriş yaparak, buradan hesap numaranızı hatta IBAN numaranıza rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Yalnız burada unutmamanız gereken ise, sisteme giriş için Vakıfbank mobil uygulama şifrenizi biliyor olmanızdır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile Hesap No Öğrenme: Mobil bankacılık dışında kullanılabilecek bir diğer yöntem ise, internet bankacılığı olmakla birlikte giriş olarak mobil bankacılığa göre biraz daha zaman almaktadır. Vakıfbank resmi internet adresi üzerinden sağ üst köşedeki ‘’İnternet bankacılığı’’ menüsünden şifre, T.C. Kimlik numaranızı ve gönderilen SMS kodunu girerek giriş yapabilir ve Vakıfbank hesap no dahil IBAN numaranızı da rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank İbandan Hesap No Sorgulama

Vakıfbank IBAN numarasındaki son 17 hane hesap numaranıza denk gelmektedir. Bu 17 haneli hesap numaranız şube kodu ve Bankomat / Elektron / Maestro Hesap numarasından oluşmaktadır. Sizin işinize yarayacak olan ibanın son 17 hanesidir. Şube kodlarına ayırmanıza gerek yoktur.

İban yada hesap numarasından birine sahipseniz onun üzerinden diğerini bulabilirsiniz. Yapamadığınız takdirde en garanti yöntem müşteri hizmetlerini arayıp sormaktır.

2 Comments

    1. Kredi kartlarının ibanı bulunmuyor. Kredi kartınıza para göndermek istiyorsanız ön yüzdeki 16 haneli kart numarasına gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir